• Pohádka

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Proč 5 hvězdiček? Protože je to krásně švihlé, dobře natočené, nenudivé. Protože jsem se dobře u té blbiny bavila. Repliky stojí za to. a Cameron jako blondska.....? Umí si ze sebe udělat legraci. a Cruise taky a to oceňuji nad vše. Takže kdo neviděl, nečekjte oscary, ale komedii a zábavu :-)

Hellboy (2004)

Skvělá akčně mysteriózní scifi komedie. Tohle se neuvěřitelně povedlo. Krásně Vás tenhle film hoďku a půl zabaví i pobaví. a Kája Roden, až je mi ho líto, že Hollywood ho obsadil jen do záporáků, protože je v něm neuvěřitelné charisma a to zřejmě američané, nedokáží zhodnotit. Jinak opravdu dobrá zábava :-)

Drive (2011)

skvělá hudba a výběr písní. Ale ten děj se vlékl, hrůza. No že bych si to podruhé pustila? Ani náhodou. Chlap co příjde z basy si ke stolu pozve souseda, který k němu domů chodil za ženou a synem? A je jedno že nevinně? To pardon. BLBOST!. A mladíček zlikviduje místní bossy.... ha ha ha. :-) Goslingovi více sedl zápisník jedné lásky, než nemluva s výmluvným chováním :-) :-)

Hitman (2007)

Jak bych to popsala jedním slovem. Zapomenutelné. Pušky uložené v ledu, akrobatický výskok z hotelu, rozstřílený kostel...bezcharismatický hlavní hrdina a plno plešounů v ruském metru. No, já nevím. Jednou a asi mám dost. :-))

Equilibrium (2002)

Z počátku notně utahaný děj o zemi bez válek, kde se od začátku střílí a morduje až to pěkné není. Děj filmu se rozjíždí až v závěrečné snad 1/4. Počin vskutku divný, zakázat cit aby nebyly války :-)). Na Christiana je celkem příjemný pohled, místy mi připomíná mladého Toma Cruise. No, abych to dohodnotila. Kdo má rád střílečky a sci-fi, prosím, ale já po tomhle filmu nějakých pár let nesáhnu. :-))

Kouzelný dům (1939)

Krásně natočený kouzelný film. Zvláštně Vás přivítá svou přívětivostí i hloubkou. Je to dílko, na které si ráda zas a zas udělám chvíli volna. :-))

Dívka v modrém (1939)

Film, který si ráda pustím v jakoukoli dobu. Je tak nádherně pozitivní, že odcházím potěšena, rozveselena a nabitá energií. Film, kdy si můžete nechat otevřené okno, aby Vám do pokoje proudil teplý letní vánek, nebo si ho můžete pustit, když je venku nevlídno a sychtravo.. prostě film universál. A dokonalý :-))

Hotel Modrá hvězda (1941)

"Kdo byl Pipin Krátký?" " Nevím, ale Vy jste na mě krátký! " .Bravůrní komedie s úžasnými herci. Pešek a Pivec jsou prostě komici. Patřilo to k jejich mládí a způsobu filmového žertování té doby. Bylo inteligentní a etické narozdíl od dnešních komedií, které se podbízejí vylučováním tělních tekutin a projevy grkání, prdění a blití. Tady šlo o lehkost humoru. a to mi žalostně chybí. Kdy užý někdo natočí zase něco tak geniálního jako naše staré komedie? Áááách jóóó. :-))

Eva tropí hlouposti (1939)

Tak nádherně prdlá herečka, která svou komiku nehraje. Ona prostě taková je. Její halóóó, je prostě úžasné. Její hledání klíku a houpání. Sesterskobratrská angličtina .... pište puntik :-)), já šla do kolen Fan Vavřincová byla pisatelský génius a Nataša Gollová génius herecký. Póza roztržitých slečen a posléze i praštěné staré tetky v Drahé tety a já je nezapomenutelným počinem. :-))

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Neshledávám ani chybičku. Vždycky se řehním jako kůň. Pešek byl teda kvítko z čertovy zahrádky :-)) :-))