Reminiscence (2021)

Celkom zaujímavé romantické postapokalyptické sci-fi, ktoré do seba kĺbi práve atmosféru katastrofy a spoločnosti ňou ovplyvnenej, a jemnú romantickú linku s akčným pozadím. Hugh Jackman klasicky bezchybný a Rebecca Ferguson ako tá správna femme fatale. Vizuálne to bolo úžasné, ale napriek zaujímavému scenáru som z toho nejako neprecitol a emócií sa ku mne dostalo minimum. Takže taký lepší nadpriemer, ale očakával som určite viac. 65 %

S chutí Toskánska (2018)

Toto je taká klasická talianska feel good komédia, avšak je plná klišé a prakticky od prvého okamihu viete, ako sa celý príbeh skončí, takže predvídateľnosť je maximalistická. Je to trochu škoda, lebo tvorcovia mohli trošku vyjsť zo zaužívanej šablóny a ponúknuť divákovi trochu viac emócií. Na jedno pozretie ale fajn, keďže toskánsku kuchyňu mám rád. 60 %

Co nového Scooby-Doo? (2002) (seriál)

Tento seriál v zásade opäť vychádza z predošlých seriálových počinov Scooby-Doo partie a dejovo je to vyskladané prakticky identicky. Príšery boli zaujímavé, záhady a ich riešenia miestami gýčové, ale miestami unikátne. Také priemerné oddychové seriálové predstavenie. 60 %

Aloha Scooby-Doo! (2005)

Tentokrát priemerná celovečerná oddychovka so Scoobym, Shaggym a ich partiou a tentokrát na Slnečných Havajských ostrovoch. Žiaľ zápletka nič moc, príšera takisto nezaujímavá a hlášok tiež bolo o niečo menej. Občas tvorcom dochádza dych, ale vždy sa to dá pozrieť a pre deti je to určite skvelé. 60 %

11 barev ptáčete (2020)

Tento dokument bol na mňa až príliš časovo pretiahnutý. Dvojhodinový snímok o tvorbe iného snímku je too much. Bolo to síce vyčerpávajúce, ale zas sledovať, ako Petr oslavuje narodeniny už bolo podľa mňa zbytočné. A podobných pasáží tam bolo viac. Inak ale sa divák dozvie dosť veľa vecí zo zákulisia a samotný film je určite jedno z tých lepších filmových prekvapení českej kinematografie. 65 %

Scooby-Doo a kletba Kleopatry (2005)

Tento diel je asi jeden z najvydarenejších celovečerných Scooby-Doo snímkov. Funguje tu atmosféra, opäť hlášky, zaujímavé postavy a aj to rozuzlenie bolo z čeľade prekvapivých, takže účel to splnilo. Scoobymu sa celkom darí. 75 %

Svetozár Stračina (2019)

Barabáš skutočne vie, ako sa robí kvalitný dokument. Príbeh o jednom z najznámejších skladateľov ľudovej hudby vám vyrozpráva tak pútavo a bez nejakých výkyvov, že budete doslova radi príjemcami informácií. Mňa osobne táto téma až tak nezaujíma a aj napriek tomu som sa vôbec nenudil a aspoň som sa čo-to o Stračinovi dozvedel, a to úplne civilným a nenásilným spôsobom. Určite odporúčam. 75 %

Black Widow (2021)

Pravdepodobne jedna z najslabších marveloviek vôbec. Akčne a vizuálne to paradoxne nebolo zlé a Marvel si tu drží svoj tradičný kvalitatívny štandard. Čo ale zráža tento snímok dole, je jeho samotná zbytočnosť vzhľadom na udalosti z Avengers: Endgame, ale zároveň aj dejovo slabá línia s nezaujímavým námetom a dialógmi. Je určite dobré, že Florence Pugh sa brilantne ujala žezla v rámci MCU univerza a zrejme bude radosť sa na ňu pozerať. Každopádne ale tento snímok radím skutočne medzi tie zbytočnejšie. 60 %

Loki (2021) (seriál)

Loki je jedna z mojich najobľúbenejších postáv MCU a už od prvých Avengerov som ho bral ako cool zloducha. Určite si zaslúžil osobitný seriál, otázkou ostáva, či táto dejová linka je pre neho tá správna a či dokáže zaujať. Mňa to až tak nezaujalo, aj keď chápem, že časové linky budú ešte hrať dôležitú úlohu v ďalších fázach MCU. Každopádne prvá polka mi prišla dosť nudná a rozbehlo sa to až potom. Tom Hiddleston samozrejme skvelý, aj keď tá rola "dobrého" Lokiho mu až tak nesvedčala. WandaVision sa podľa mňa podarila viac. 70 % *** Update po druhej sérii: Tvorcovia posunuli dej a obsahovú kvalitu o level vyššie a dokonalým spôsobom uzavreli časovú os Lokiho príbehu. Marvel to predsa len ešte vie a to je dobrý prísľub do budúcnosti. 80 %

Môj dedo spadol z Marsu (2019)

Škop a Žarkovič si jedného dňa z nostalgie pozreli E.T. Mimozemšťana a povedali si, že natočia jeho európsku verziu. Nápad by to bol aj fajn, keby nedopadol veľmi podpriemerne až na hranici katastrofy. Ani atmosféra, ani nejaké lepšie efekty, ani tie herecké výkony nič moc. Proste taký zbytočný snímok, ktorý síce spojil viacero krajín, ale vo výsledku sa budete nudiť. A vidieť Polnišku vo vážnejšej roli je prinajmenšom divné. 40 %