Helmut Newton: Nestoudná krása (2020)

Tento dokument asi nesadne každému, ale určite prinesie zaujímavý pohľad do zákulisia a do pocitov človeka, ktorý priniesol do sveta fotografie doposiaľ veľké tabu a vďaka tejto odvahe sa stal jedným z najlepších fotografov svojej doby. Ja osobne som tohto pána vôbec nepoznal, takže pre mňa to nebolo až také zaujímavé, ale na druhej strane som načrel do sveta, ktorý ide trochu mimo mňa. Pre fanúšikov fotografie ako takej je toto ale určite inšpiratívnym snímkom. 60 %

Scooby-Doo a Lochnesská příšera (2004)

Jedna z tých vydarenejších Scooby-Doo epizód, ktoré zaujmú príbehom, atmosférou a aj vtipom. Animácie sú štandardné a ničím nevylepšené, čo je trošku mínus. Každopádne ale deti sa určite pobavia a štandardná šablóna je tu dodržaná, takže fanúšikovia si prídu na svoje. 75 %

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Labková patrola ako súčasný detský fenomén sa konečne dočkala celovečerného plnohodnotného snímku a nie nejakých trápnych kompilácií častí zo seriálu. Má to príbeh, je to farebné, hravé aj s emóciami a navyše animačne je to o level vyššie ako samotný seriál. Takže sa to celkom podarilo a deti v kine krochkajú blahom, takže účel to plní. 60 %

Karatista (2005)

Táto karate časť sa celkom ponášala na staré dobré klasiky a Tom si to opäť vyžral, ako sa patrí. Animačne na slušnej 2D úrovni a bolo z toho cítiť nový vizuálny feeling. Každopádne určite tá nadpriemernejšia časť a celkom som sa bavil. 70 %

Panská kočka (2000) (TV film)

Taká klasická, ničím výnimočná časť legendárnej rozprávky. Nie je ani veľmi vtipná, ale zopár gagov sa tam určite nájde a ide to v zásade v šľapajách predchodcov, aj keď určite v oveľa nižšej kvalite. Na jedno pozretie fajn. 50 %

Modlitba (2018)

Táto sociálna dráma opäť ukazuje, že Francúzi vedia ozaj natočiť zaujímavý snímok, ktorý tne do živého a u ktorého sa nenudíte. To je aj prípad drogovo závislého Thomasa, ktorý sa musí vysporiadať so svojim životom až sa nevyhnutne obráti k Bohu. Skvelý herecký výkon hlavného hrdinu umocnený o zaujímavú atmosféru a fakt, že si človek z tohto filmu aj čo-to odnesie. Za mňa spokojnosť aj napriek pár hluchým miestam. 75 %

Schumacher (2021)

Tento dokument je presne podľa mojej chuti. Nielenže mi veľmi živo pripomína moju mladosť, kedy som každú nedeľu dychtivo sledoval zápasenie Schumachera s Häkkinenom a zlatú éru Ferrari na začiatku milénia. Všetky tieto udalosti sme podrobne rozoberali na strednej či na vysokej škole so spolužiakmi a bola to ozaj magická doba. Zároveň tento dokument speje k nevyhnutnému emočne nabitému záveru, ktorý som doslova preplakal. Schumacher bol vždy môj idol vo svete Formuly 1 a ostane to tak navždy. 85 %

Britney vs. Spears (2021)

Nakoľko Britney bola v mojich najlepších rokoch mladosti platonickou láskou a zbožňoval som ju, tento dokument bol pre mňa povinnosťou. Aj vzhľadom na to, že rozoberá citlivú tému, síce jemne jednostranným, ale za to vyčerpávajúcim spôsobom, u mňa tento dokument vyvolal zmiešané pocity. Hlavne kvôli tomu, ako priamy príbuzný môže zničiť život svojej dcére. Ale to už je na každého názore, ktorý si z toho odnesie. Keď mám hodnotiť dokument, určite z tých lepších a zaujímavejších, aj keď neviem, či sa divák dozvie až nejako veľa nových vecí. 75 %

Tom a Jerry: Film (1992)

Toma a Jerryho milujem už od detstva, preto mám na túto dvojicu proste slabosť a môže vyjsť hocičo a v akejkoľvek forme, asi vždy ma to bude baviť. Tu je nutné priznať, že 7-minútové nadupané epizódky môžu byť len ťažko kvalitatívne rovnako obsiahnuté aj v celovečernom snímku, a tento fakt je tu dosť cítiť. Priveľa songov, primálo gagov a akcie a celkovo už to, že Tom a Jerry rozprávali ma jemne iritovalo. Každopádne za mňa jasné tri hviezdy a aj napriek istým negatívam som sa bavil. 60 %

Dračí země (2020)

Tento nemecký odvar Ako vycvičiť draka, ktorý obsahuje dokonca aj pár odkazov na túto rozprávku, je celkom pozerateľný a na moje prekvapenie ani veľmi nevyrušuje. Ja osobne totiž takýchto "filmových príživníkov" nemám rád, ale tu mi to akosi nevadilo. Asi to bude tým, že animácie aj celkovo feeling z rozprávky boli príjemné a tieto rozprávky o drakoch ja vo všeobecnosti môžem. Takže u mňa určite jeden z tých lepších animákov. Mínus ale tomu stále dáva ten fakt, že dosť sa to ponáša na spomínanú sériu a v zásade aj ten odkaz je značne podobný, čo trošku degraduje unikátnosť snímku. Pre deti ale určite pecka. 60 %