Amélie z Montmartru (2001)

Od filmu jsem měl velká, ale opravdu velká očekávání. A musím uznat - nezklamal mě. Maličkosti, na které ve filmu Amélie upozorňuje, a díky kterým pomáhá ostatním jsou úžasné a s některými se dokonce i já ztotožňuji. Každopádně film splnil svůj účel a zabavil mě na 117 (poměrně rychle uplynulých) minut. Rozhodně o něm hodlám dál přemýšlet a proto ho hodnotím 5*.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je jeden z nejpovedenějších seriálů současnosti. Už jen samotná představa, že hlavním hrdinou je vrah, není tak častá. Samotná psychologie hlavního hrdiny je naprosto úžasná, tak jako jeho vývoj. První série nás uvádí do zamotaného děje a seznamuje nás s okolím, aby tak mohl jeden z fenoménů skončit ve velkém. Jako skalní fanoušek se u každé série strachuji, co bude dál a doufám, že stanice Showtime (Weeds...) nehodlá seriál jen tak zahodit. V USA se dovysílala 5. série a 6. má začít opět v září, uvidíme, jestli to bude ta poslední. Každopádně se nebojím dát 5*, protože seriál si to prostě zaslouží.

Skins (2007) (seriál)

Skins je seriál, který si s teenagerskými hrdiny dělá, co se mu zamane. Při sledování prvního dílu první série jsem neměl žádná očekávání, i přesto mě seriál trochu zklamal... Rozhodl jsem se mu dát další šanci a objevil jednu z velkých závislostí. Některé příběhy opravdu zapůsobí, tak jako vztahové linie a samotná atmosféra dění seriálu - Anglie, Bristol. Jelikož každá generace hrdinů si pro sebe zabírá 2 série, byl jsem trochu zklamaný, když jsem viděl nastupovat (ve 3. sérii) nové hrdiny, kteří se až moc chtěli podobat těm americkým.. Každopádně i tak jsem byl spokojený a nyní sleduji premiérovou 5. sérii, která se opět vrací k původnímu. Postavy se vám jednoduše dostanou až pod KŮŽI.