Velké naděje (1998)

Tak tenhle film jsem si pamatoval víc jak 6 let, a i když jsem nevěděl jeho název, ani herce, co v něm hrají, musel jsem ho najít.. A to už něco dokazuje. Po několika letech jsem se na něj tedy podíval znovu a ani nedokážu popsat, jaký emocionální zážitek to byl. Dokonalá kamera, chladná Gwyneth Paltraw, úžasná hudba a skvělá předloha rozhodně splnily má "velká očekávání". A je jen doopravdy málo filmů, co to tak dokáží. Hodnocení jsou tu různá, ale za mě je to za plný počet. Už teď se těším, až si film pustím znovu.

Někdo to rád horké (1959)

Nepřekonatelná komedie s Marilyn Monroe v hlavní roli. Hned po dokoukání filmu jsem si ho chtěl přehrát znovu. A to dokáže jen málokterý film, proto si podle mě těch 5* zaslouží víc, než dnešní rádoby komedie, kde se humor vytváří bez inteligence a se spoustou ubohosti. Marilyn tu odehrála slušný výkon a její "I wanna be loved by you" mi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho, tak jako ta nesmrtelná hláška na konci.

Smash (2012) (seriál)

Ještě nikdy se mi nestalo, abych hodnotil seriál po první epizodě. Nikdy se mi také nestalo, abych mu dal 5* hned po první epizodě. Ale když se skloubí seriálový muzikál, dokonalé herecké obsazení a hlavně Marilyn Monroe, nemůže vzniknout nic špatného. Navíc na rozdíl od Glee má tenhle projekt jednu velkou výhodu, není určen jen teenagerům a zaujme tak širší publikum. Pomalu žádný pilotní díl ve mně nezanechal tolik emocí, jako právě Smash, a tak musím připustit, že je to prostě "Bomba"!

Forrest Gump (1994)

Příběh člověka, co věřil. Co věřil všem a dělal všechno proto, aby je nezklamal. Vidí svět jako překrásné místo, které nezničí ani válka ve Vietnamu nebo nenávist ze strany ostatních. Důkaz toho, že i naivní a dobří lidé existují a hlavně příběh velké lásky, která nekončí ani přes nepřízně osudu. Co dodat? Snad jen: "Forreste, běž!"

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Poslední díl (tedy druhá část) rozhodně nezklamala! I když jsem se zprvu bál, že 3D nebude právě to nejlepší, nemůžu si to vynachválit. Jsem Harry Potter fanda, který četl všechny knihy snad osmkrát a absolutně nic mi v ději nechybělo. Temná atmosféra, ze které je cítit finální vyvrcholení na konci filmu je úžasná. Jedna výtka by ale byla, a to jsou právě emoční scény. Očekával jsem něco víc a ne jen sekundy záblesků pomalu stejně tak rychlé jako kouzla všude kolem. Ano, dalo by se tomu vyčíst hodně, ale v celkové fázi jsem rád, že je závěr takový jaký je. Každopádně scéna "O 19 let později" byla naprosto neúnosná, ale zároveň famózní. Žijeme v době moderní techniky a tak hercům malinko těch let mohli přidat, aby to ve finále nevypadalo tak, jak to ve filmu bylo. Každopádně dávám 5*, protože si to film zaslouží a nebojím se říct, že jde o jeden z NEJlepších filmů ságy vůbec. Bravo!!

Manžel k pohledání (2011) (seriál)

Jelikož jsem velkým fanouškem Chůvy k pohledání (The Nanny), rozhodně jsem si nemohl nechat ujít nový sitcom s Fran Drescher v hlavní roli. Sitcom se inspiroval jejím životem a po shlédnutí prvních pár dílů dávám 4*. Už to sice není to, co bývalo u Chůvy k pohledání (žádný sluha, blázniví rodiče..apod), ale potenciál tu rozhodně je. Doufám, že nebudu muset hodnocení ještě snižovat.

Správci osudu (2011)

Úžasný nápad, ale poněkud nevyužitý potenciál. Velmi mě zklamala závěrečná scéna, každopádně na hodnotě filmu neubírá. Jsem rád, že jsem na Správce osudu zašel do kina, moc jsem si ho užil. Zbožňuji hrátky s osudem i jejich danou linii, kterou se ve filmu musí hrdinové držet. Po delším uvažování jsem se nakonec rozhodl těch 5* dát, i když jsem právě kvůli konci uvažoval o nižší hodnotě. Rozhodně je to jeden z filmů, u kterých mi nebude vadit pustit si jej znovu... ;)

Toast (2010) (TV film)

Na film jsem narazil naprostou náhodou a jakmile zjistil, že jednou z hereček je i Helena, bylo jasné na co se budu koukat. Už dlouho jsem se necítil tak příjemně u nějakého filmu, tak jako u tohoto. Příběh o dospívání Nigela a herecké výkony hlavních představitelů (převážně Heleny) jsou úžasné. Retro už je jen třešničkou na dortu. Rozhodně se na film ještě podívám.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Chůva k pohledání (The Nanny) je seriál, na kterém jsem vyrůstal. Sitcomu dávám 5* zejména z důvodu, že i když si ho pouštím dokola, nikdy mě nezklame... Fran Drescher dodává seriálu originální humor, který pobaví zaručeně každého. I když se určitě najdou i tací, kterým se seriál nelíbí, já dodnes nevidím žádnou konkurenci, která by mě bavila pokaždé, co si ji pustím....

Napříč vesmírem (2007)

Přesný typ filmů, které si mohu pustit za jakékoliv situace a nikdy mě nezklamou. Jsem fanda muzikálů a ten, který se odehrává za dob Beatles mě jednoduše nemohl minout. Po dokoukání jsem měl úžasný pocit, jako málokdy. Dokonalé pěvecké výkony jen zpříjemňovaly atmosféru téhle doby a mně tak představily jeden z mých nejoblíbenějších filmů...