Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Moc hezký seriál se skvělým původním českým dabingem a nádhernou ústřední melodií, která musi každému utkvět v paměti tak, že si ji bude celý den pobrukovat. Je vidět, že kvalitní předloha je mnohem více než stamilionové rozpočty a rádoby "cool" (bože to slovo nenávidím) efekty a twisty v ději, které stejně slouží jenom ke zbytečnému natahování seriálu, aby se na tom dalo vytřískat co nejvíce prachů (viz. Ztraceni, Útěk z vězení a další podobné sračky).

Svatý boj (2001)

Tak mi to v globálu přišlo pouze jako židovská propaganda. Ryan Gosling je skvělý, ale má holt smůlu, že často hraje (respektive hrál) ve špatných filmech, které ovšem jeho výkon vždy povyšuje. Jinak by to byly sračky. Co se týče samotného tématu filmu, tak zde ale nakonec bylo pár zajímavých okamžiků. Např. rozhovor Dannyho s tím reportérem v restauraci, ale hlavně ta konfrontace s přeživšími židy na tom sezení. Zde jednomu z nich položil zajímavou otázku : Co dělal, když mu přímo před jeho očima zabíjeli malého syna? No a on jenom čumí a neví co odpovědět a a tak se do toho začne cpát ta další přeživší židovka (která o té konkrétní situaci pochopitelně sama ví hovno) a začne mlejt ty ohrané fráze, že kdo to nezažil, tak neuvěří apod. Myslím si, že toto chtělo hodně odvahy, vložit to do filmu v dnešní době, ale myslím, že to vzbuzuje minimálně otázku, že vlastně všichni přeživší holocaust mluví o tom, jak byli svědky při vraždách svých blízkých, ale kupodivu oni sami to bez jakékoliv újmy přežili (a hezky barvitě o tom po válce hovořili), ale nikdy nikomu, a to dle vlastních slov, nepomohli a ani nijak jinak nezasáhli. Samozřejmě, že to nemohu řict zcela jistě, ale osobně si nedokážu představit, že bych jentak přihlížel (doslova čuměl) vraždění svých blízkých, aniž bych nějak nezasáhl.

Senna (2010)

V tomto případě nehodnotím pouze tento dokument, ale předevšim osobnost, o které je. Jedná se o dokument o skvělém člověku (sympaťák, který si na nic nehrál a každému podával pomocnou ruku) a nejlepším pilotovi F1 všech dob. Vřele doporučuji i těm, kteří jméno Ayrton Senna neznají, protože po tomto snímku každý zcela jistě zjistí, že byl skutečně nejlepší a kdyby nedošlo k tomu neštěstí, tak by byly tabulky všech rekordů zcela jiné, než jsou nyní. Čest jeho památce. Jo a já zažil dobu, kdy byl na vrcholu a byla to prostě paráda ho sledovat. Ten den kdy se zabil, mi navždy utkvěl v paměti a ještě dnes je mi, jenom při pomyšlení, strašně úzko na srdci. A ještě jedno doplnění, Alain Prost je u mne rovněž velký sympaťák a fantastický pilot F1 a vůbec nic proti němu nemám. Spíše naopak. To jen pro úplnost.

Copak je to za vojáka... (1987)

Nic než podělaná agitka (=sračka) a náborový film. Kdo byl na vojně, tak ví jaké to bylo ve skutečnosti. Aspoň že Petr Hapka opět nezklamal a právě jenom kvůli jeho hudbě dávám ty dvě hvězdy. Jinak by to bylo za odpad. Jo a rachytický Langmajer jako akční hvězda, tak to už je vážně moc.

Rituál (2006)

Zas tak špatně mi to nepřipadlo. Viděl jsem tuto verzi dříve, než-li originál, tak možná právě proto. No a to že hrdina jezdí po ostrově na starém jízdním kole nebo, že kope do ksichtu mladou holku (která byla svině), mi nepřišlo zas tak nenormální a nelogické. Asi je to opět tak, že když nějaký z prvních členů na CSFD napíše špatné hodnocené, které stejně určite převzal z IMDb, tak ho všichni prostě slepě následují a bojí se říci svůj názor, aby asi mezi vyvolenými nebyli za filmové barbary. Jinak si to neumím vysvětlit. Dle mého názoru prostě slušný thriler.

Sloní muž (1980)

Paráda. Na jedné straně ukázaný krásný a upřímný humanismus a na druhé straně to, že někteří lidé jsou prostě svině. Skvělé herecké výkony uplně všech zúčastněných. Velice dojemné, všem doporučuji. A to i těm, kteří mají obavy z Davida Lynche. Tento film se zcela jeho další tvorbě vymyká a je krásně srozumitelný pro všechny.

Mulholland Drive (2001)

Už nevím přesně kde, ale čel jsem velice zajímavý výklad děje tohoto filmu (tuším, že odkaz na internetové stránky jsem našel snad zde). Nevím jak autor tohoto textu na taková vysvětlení přišel, ale asi to tak v tom filmu bylo a já mu děkuji (tomu autorovi), že jsem to až díky němu vše pochopil. S tímto vysvětlením děje se jedná o slušný film, protože se příznávám, já při sledování filmu nepochopil vůbec nic, až na ta odhalená ňadra dvou hlavních protagonistek. Opět se mi potvrdilo, že Lynch není pro mne to pravé ořechové (vyjma Twin Peaks a Sloního muže pochopitelně).

Donnie Darko (2001)

Může mi někdo vysvětlit, jak může mít taková konina tak vysoké hodnocení? A když už budete u toho vysvětlování, tak mi rovněž vysvětlete ten závěr. Nebo si režisér pouze hraje na Davida Lynche (Lost Highway). Potom je to ale trapné ne, protože u Lynche to bylo aspoň napínavé, kdežto tady je to jenom nuda a nic víc.

Spiderman (1994) (seriál)

Tady je jasně vidět, že když se sejdou skuteční profesionálové, tak se dá i v asi pěti lidech skvěle nadabovat celý seriál (myslím tím pochopitelně český dabing). Jinak, celkově se jedná o kvalitní a napínavou podívanou nejen pro kluky všech věkových kategorií. A u mne také jednoznačně vyhrává Černá kočka.

Hledá se Nemo (2003)

Ahoj, jmenuji se Bruce. Pověst, kterou nesmyslně žralokům pošramotil Spielberg, napravil tento úžasný film.