Hráči z Indiany (1986)

Nejlepší a nejdojemnější sportovní film. Gene Hackman je bůh a to samé se dá říci o Jerry Goldsmithovi.

50/50 (2011)

Plně se ztotožňuji s komentářem uživatelky Iarelay.

Ocelová pěst (2011)

To byla ale konina a ten kluk mne srašně sral. Ještě že Ali v Zaire ukázal, jak se má boxovat a Sly v Rockym Balboovi ukázal, jak má vypadat dojemný konec, jinak by židovští tvůrci tohoto filmu neměli z čeho čerpat. Ale musím uznat, že ty roboty udělali hezky.

Sherlock (2010) (seriál)

Právě jsem viděl díl s Irene Adlerovou a musím zvednout na pět. Jedním slovem paráda. Tohle by mělo jít do kin. Ritchie ať se jde bodnout a raději ať zase točí jenom videoklipy, mamlas.

Sedm statečných (1960)

Když pominu všechny nesporné kvality filmu, tak prostě nechápu, proč v rukách Elmera Bernsteina neskončil Oscar. Za co jiného už by se měl dávat? Opravdu nechápu. Ale vlastně už ano, on ho tehdy vyhrál film o hodných židech (Paul Newman ať mi promine), tak potom už je to jasné.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad) odpad!

Nesnáším ty vychrtlé naondulované buzeranty, kterým se říka tanečníci. A pozitivní je také to, že každá ta kráva umělkyně se s tím svým "tanečníkem" musela hned vychrápat (Čvančarová, apod..). No prostě hnus.

Horor v Manile (2008) (TV film)

Jsem velkým fanouškem Muhammada Aliho a pochopitelně mám rád i Smokin´ Joea, ale nemyslím si, že by se Ali choval tak hrozně, jak ho tady většina z vás častuje. Byl to prostě z jeho strany marketingový tah a promyšlená taktika vedoucí k vítězství, protože věděl, že proti takovému ranaři, jakým Joe Frazier byl, bude zápas velice težký. Poté, co se mu podobná promyšlená taktika (před i v průběhu zápasu) vyplatila v předchozím zápase s Georgem Foremanem, tak to zkusil i tady a vyšlo mu to. Prostě Joea před zápasem nahlodával vtípky o gorile a podobně a v zápase pak ukázal, že je skutečným mistrem. Joe Frazier však ukázal, že má veliké bojovné srdce a dynamit v rukou a byl mu rovnoceným soupeřem. Tento dokument se mi velice líbil, ale měl jsem obavy, protože po přečtení zdejších komentářů, jsem čekal, že Ali zde bude ukázán jako nějaká zrůda, ale naštěstí se to vůbec nepotvrdilo. Naopak, zase u mne o něco stoupl. Záběry na jeho tvář po zápase totiž ukazují, jaká je jeho "pravá" tvář (každý ať si to přebere sám) a ne ta, když někomu říká Strýčku Tome.

Elitní jednotka (2007)

Střílet, střílet a střílet. A to nejenom dealery, ale především všechny feťáky a to i ty zmrdy, co pořád chtějí zlegalizovat trávu (prej pro lékařské potřeby, pche), protože pokud bude pořád poptávka, bude i nabídka. To jsou základy ekonomie a ekonomiky, to ví přeci každý ne. Juj, já ty feťáky nesnáším. Jinak, film je to fakt dobrej a rovněž je to i dobrej návod pro nás, jak s tím póvlem zatočit.

Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Skvělý dokument o nejlepším režisérovi všech dob. I ten, kdo Kubricka nezná (i když pochybuji, že někdo takový vůbec je) bude prostě donucen se, po shlédnutí toho dokumentu, zcela jistě na všechny mistrovo filmy podívat. Opravdu doporučuji.

Tanec s vlky (1990)

Absolutní skvost a pro mne osobně druhý nejlepší film všech dob. Než jsem tento film viděl, tak pro mne indiáni byli jenom ochlastové a Vinnetou. Zde jsou však skutečně ukázáni jako lidé myslící a se všedními starostmi a nikoliv jako nějaké karikatury, jak to bylo v dřívějších dobách, ale bohužel vlastně i po natočení tohoto filmu. I sám Gregory Peck vyseknul tomuto filmu poklonu, protože když se ho na Karlovarském festivalu zeptali, jaký je dle jeho názoru nejlepší film všech dob, bez rozmyšleni odpověděl : "Tanec s vlky". Zpět k filmu, nevím kde začít s vychvalováním, ale prakticky každá scéna je zde dotažena k dokonalosti, např. První setkání s indiány, Následné navazování kontaktů, Sblížení se s Two socks (hlavně ten záběr, kdy si vezme z ruky to sušené maso, no prostě nádhera) a mnoho dalších. Nejvíce mne ale dostala scéna odchodu Costnera z tábora, to je něco tak nádherně dojemného a prosté laciného patosu. Prostě jsem tomu věřil, tomu přátelství mezi hlavním hrdinou a indiány. Je toho spousta, coby se zde dalo napsat (skvělá a dokonalá hudba Johna Barryho například), ale byl by to velice dlouhý komentář. Jednoznačně film všem doporučuji a nenechte se nikdo odradit názory, že se jedná o "dlouhou" nudu. To teda v žádném případě. P.s. a komu se to nelíbí, tak ať se jde dívat třeba na Warriora, ten je učitě mnohem lepší a dojemnější, cha cha.