Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nutno podotknout, že jsem byl poprvé v kině trochu připitý a tak to možná umocnilo můj zážitek. Ohodnotil bych to trochu jinak, než jsem zvyklý. Ani omylem mi tam nechyběla Keira ani Orlando, hudba tradičně skvělá, výkon Johnnyho Deppa a Geoffreye Rushe přebil ostatní, přítomnost Keitha Richardse a Astrid Berges-Frisbey mě VELMI potěšila... a teď k těm méně pozitivním: Ian McShane je jen slabý odvar toho, jak si představuju "piráta ze všech pirátů nejpirátovatějšího", postava panovačné ženské v podobě Penélope Cruz a postava pánbíčkáře - nejotravnější postavy z celého filmu, možná málo napětí. Přestože film měl několik slabin, tak mě to celkově pobavilo a byl jsem při odchodu z kina spokojený.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Já tomuhle snímku opravdu nemůžu dát víc. Už třikrát jsem mu dával možnost (2x jsem totiž viděl pouze část), ale po dokoukání celého jsem byl tak strašně otrávený, že mi nějak uniká, co přesně na tomhle lidi fascinuje. Je to bezduchá nudná břečka, která pouze stojí a padá na ožralém Johnny Deppovi. Nebýt jeho, tak dám ještě méně, ale ani Johnny Depp to u mě nevytáhne nad 2 hvězdy. Sorry.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tohle šlo ještě víc do kytek než jednička a to jsem si myslel, že se zo možná i zlepší. Občas se totiž stane, že i úplná blbost má dobré pokračování. Tady to bohužel nenastalo a tak jsem se ráchal v hromadě nudného a bezbřehého bahna, které nemělo ani ty ambice, abych ti dokoukal do konce (20 minut před koncem jsem usnul). Vidět tohle přítelkyně, tak mě asi zbije, za takové hodnocení, ale já fakt jinak nemůžu.

Plán útěku 2 (2018)

Tak dementní dialogy a nelogické kroky postav bych filmu dokázal odpustit, kdyby si byl vědom svých "kvalit". Problém je ale v tom, že si film hraje na inteligentní, přičemž brzy poznáte, že jste asi v jiném vesmíru, než tvůrci (albínští neonáckové? wtf!!!). Co je ale asi nejhorší, že byl Plán útěku hrozně nudný a nedokázal vtáhnout do děje. Skoro jsem o reklamě zapomněl, na co se dívám. Jsou chvíle, kdy jsem rád, že jsem za něco neutratil prachy v kině...

Počátek (2010)

Nádherná věc. Nejsem zrovna Nolanův příznivce, právě naopak. Jeho ztvárnění Batmanů mi přišlo příšerné (nezlobte se, ale je to můj názor). Ovšem tentokrát mě Nolan nakopal do zadku a navíc mi narval do pusy tatranku nastojato (jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem ještě na konci titulků filmu seděl s otevřenou pusou). No ne, teď vážně. Čekal jsem, že to bude vizuálně hezké, ale celý příběh a myšlenka byly ještě daleko silnější, takže to byla dokonalá kombinace vnější i vnitřní krásy. Vlastně ani nevím, jak to vychválit, protože neexistuje moc slov, které by to dokázaly definovat. Domnívám se, že pouze hlupák, kterému nedošlo o co tam jde a nebo lenoch, kterému se nechce přemýšlet, můžou dát špatné hodnocení. Takže Chritophere, ač jsem se snažil ti to seknout "jen" na čtyři hvězdy, tak musím dát pět, jinak bych se za sebe musel stydět.

Podivní (2010)

Považuji se za milovníka hororů a tak jsem si nenechal tenhle kousek ujít. Olyphanta jsem kvůli Hitmanovi považoval za trotla (nemohl jsem odpustit Xavieru Gensovi výběr hlavní role), ale i tak jsem se rozhodl, že ho nějak překousnu. Z jeho přítomnosti jsem ale byl mile překvapen. Přesto největší frajer pro mě byl Joe Anderson. Kdyby všechny herecké výkony byly jako ten jeho, tak se bavíme o jiném stupni. Atmosféra slušná, ale některé nesmyslnosti (výbuch jaderné bomby pár kilometrů od hlavních hrdinů a jim to jen "škubne" náklaďákem apod.) mi fakt trochu lezly na nervy. Pak se taky seběhlo pár klišé typu "hůrá, mám u ruky nůž velkej jak ten Michaela Myerse" a ty de facto provázely celý film. Klišé mi nevadí, ale mělo by se udělat s grácií. Čekal jsem ale i tak, že tam bude víc originálnosti a ta se ňáko nekonala. Ale je pravda, že pár vražd tam bylo celkem kreativních. Tři hvězdičky tomuhle filmu sluší. Do **** řadím až filmy jako Texaský masakr motorovou pilou a další klasiky. V pětihvězdičkovém nebi se u mě ocitnou jen některé skvosty (pro které JÁ mám slabost). Těch je ale tak 5 maximálně.

Pokémon (1997) (seriál)

Přečtěte si komentáře May, Dudka a hlavně Viktooorky a Divočáka a víceméně máte můj komentář. Kydat na vás ostatní pokrytce špínu už nemá cenu. Pokud si to neuvědomíte sami, tak s vámi asi nikdo nic nenadělá. Na této stránce jsem zejména proto, abych takové pitomosti, jako jsou některá hodnocení tady, vyvracel. A toto je exemplární případ. Já Pokémony zbožňoval a rád se na ně podívám i teď. Sice už to nemá takovou šťávu (jedna hvězda dole), ale pořád to chytí za srdce.

Poslední vládce větru (2010)

Když jsem kamarádovi říkal, že jsem viděl Posledního vládce větru a že mu tady dám 4 hvězdičky, tak mě prosmál a prohlásil, že je to strašná blbost. Já se ptal, co konkrétně se mu na tom nelíbilo a on že to neviděl, ale že lidi říkali, že je to blbost a že to dostalo Zlatou malinu. Asi takto uvažuje mnoho zdejších. Říkal jsem si, že je to pro mě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zmíněná příhoda s kamarádem mě přesvědčila, abych dal 4. Hon na čarodějnice je zřejmý a nepochopení od mnoha uživatelů také. Ten "dětský" a "naivní" příběh je takový jen na první pohled a člověk musí jít do hloubky, ale to se evidentně nikomu nechce. Moc nechápu zdejší hlášky o slabých tricích, to už mi opravdu přijde zcestné. Kdy naposledy a kolikrát jste takové triky viděli? Netvrdím, že je to fantasy století a že nemá konkurenci. Nicméně posílání do odpadu! a podobných smradlavých míst je směšné.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Ruku na srdce, seriál Strážci vesmíru nebyla záležitost, která by se zapsala zlatým písmem do dějin kinematografie. Nicméně jedné generaci (mé) poskytla hodiny zábavy. Tento film se zjevně rozhodl zadupat mé vzpomínky do země a rovnou se na ně i vymočil. Problém je už v absolutním nepochopení důvodů úspěchu seriálu. Jedním z nich byl především fakt, že byl seriál určen dětem (tzn. základka max.). Ta už trochu omšelá snaha všechno dělat co nejtemnější, aby se to líbilo dospělákům, je zde docela křečovitá. Partička teeňáků v epes rádes papundeklových rádoby zbrojích zkrátka nikdy nebude vypadat jako "bad ass motherfucker" grupa. Což mě přivádí k dalšímu problému. Kdo viděl seriál, tak si jistě pamatuje, jak rychle se děcka přizpůsobila situaci. Roli Power Rangers sice na první dobrou nepřijali, ale po pár sekvencích už se proháněli v megazordu, jako by s nechumelilo. Navíc to komentovali tak, že je zvláštní, jak jim to jde samo. A já říkám: Proč ne!!?. Je to sakra pro děti! Tím jsme zpátky u problému číslo jedna. Snaha předělat vyloženě dětskou blbůstku do této podoby prostě jinak skončit nemohla. A teď nekorektní okénko - za mořem už se nám definitivně s tou rasovou a genderovou korektností zbláznili. Žlutý Ranger bývala asiatka, černý Ranger býval černoch, růžový Ranger bývala tupoučká fiflenka, modrý Ranger typický geek a červený největší macho ze všech. Mimochodem - barvy Rangerů byly voleny podle barvy jejich oblečení v civilu. Někomu se to teď zdálo rasistické a sexistické, takže bylo třeba promíchat barvy a z Kimberly udělat inteligentní a uvědomělou ženu. Co na tom, že se holka s mexickými kořeny jmenuje Trini Kwan. V původním pilotu tu roli skutečně hrála hispánka, ale pochybuju, že o tom tvůrci filmu vědli... Zkrátka sorry, ale tahle rádoby emočně vypjatá akčňárna je průšvih a tohle si Saban a Levi nezasloužili!