Captain America: Občanská válka (2016)

Tohle se mi hodně líbilo. Posunuje to příběh hrdinů zase o něco dále a jsem moc zvědavá, jak se tato nyní roztříštěná parta dá zase v Infinity War dohromady, aby se společně postavila Thanosovi. Musím vyzvihnout výborný castingový tah Spider-mana i samotného Black Pantera a už se moc těším na jeho sólovku. Samotné motivace postav, proč zrovna jednají tak jak jednají, jsou naprosto srozumitelné a lze se s nimy bez problémů ztotožnit (narozdíl od Batmana, jehož počáteční nepřátelství vůči Supermanovi mi jaksi nedávalo úplný smysl). Další film, který ukázal, že Marvels je zatím nepřekonaný, bratři Russové byla výborná režisérská volba a rozhodně se moc těším na jejich Infinity War.

Deadpool (2016)

Deadpool všem rádoby slušným komiksákům ukázal, že to lze i nekorektně, vulgárně a vtipně a výsledek může být parádní pokud se do toho jde srdcem a ne vidinou hromady doláčů.

Pátá vlna (2016)

NUDA! Během uvedené stopáže se bohužel pro diváka nestane nic zajímavého, či něco co by si snad mohl zapamatovat. Tady není nic, ani zajímavý příběh ani zajímavé postavy. Jediný plus ode mě má Henry Jackaman za soundtrack, který je zajímavý. Knihu jsem nečetla, takže po této stránce nemohu srovnat výsledný film s knižní předlohou, ale po tomto filmu dost pochybuju, že si ji budu chtít přečíst.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Každá se Star Wars epizod měla výraznou ženskou postavu - epizody I-III Padmé, IV-VI Leiu a ty nové Rey. Tady nám naservírovali Jyn. Bohužel Jyn tady nemá výhodu rozvoje během tří filmů, abychom mohli lépe poznat jaká vlastně je a proč to vlastně dělá. Celý problém v Rogue One je totiž hlavně v postavách, které mi přišli takové nějaké, jejich motivace byli podivné a vůbec mi bylo jaksi jedno, jak to s nimi dopadlo. Závěr je ovšem ohromující, potěší i přítomnost Darth Vadera, který zde má dobrou scénu.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Stále ještě dobrý díl této omlazené série. Ve filmu se pořád něco děje, což je pozitivní, protože alespoň divák nemá čas přemýšlet o jiných věcech. Akce mi přišla celkem slušná, hlavní padouch opět klasicky krutý, aby pak dostal od Kirka nazadek, líbila se mi i Sofia Boutella a humorná stránka filmu. Navíc vám k závěrečným titulkám zahraje chytlavá písnička od Rhianny.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Opět nádherné záběry zvířat a krajiny doplněné úžasnou hudbou a komentářem od biologického guru Davida Attenborougha, nemám co bych dodala dál. Prostě pastva pro oči i uši a mi lidé by jsme si opět měli uvědomit, jak je naše planeta krásná, křehká a snadno zranitelná. Velmi mě potěšily i deníky, které ukazují, jak se štáb potýkal s počasím i různými nastrahami, aby se záběr zvířat povedl co nejlépe zachytit.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Další velmi příjemná disneovka. Tentokrát musím pochválit výborný český dabing, který ni u jiných filmů vadí.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na to, že se jedná o druhý díl dost slušný výkon. Opět hodně vtipných scén a dialogů, zopakoval se úspěšný model z jedničky, který fungoval a funguje i tady.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Nebyl to špatný film, sice pochybuji, že to takto ve skutečnosti stalo, ale když o tom člověk nepřemýšlý a nechá se jen tak unést příběhem, já jsem nakonec zjistila, že se mi to líbilo. Musím vyzdvihnout soundtarck k filmu, který je dost dobrý a k filmu se výborně hodí. Adrien si sice střihl záporáka, ale pokaždé se tak nějak smutně koukal, chtělo by to někoho více démoničtějšího. Jackie byl dost dobrej a John Cusack mi nevadil. Docela dobrá odreagovačka.

DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Předlohu bohužel zatím neznám, tak hodnotím jen na základě toho, jak se mi líbil tento film a musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je to akčí i romantické, uběhne to jako voda.