• Pohádka

Kráčející skála (2004)

No servus rodino! Jeho děd musel být Divoký Západ a bába Země Zaslíbená. Jedině v tom případě se alotriím toho Kráčejícího Skály dostalo oslavného zfilmování. Kdyby byl totiž potomkem Starého Kontinentu a Kolébky Historie, skončil by po zásluze coby všeničivý psychouš doživotně na Borech a psejk by po něm nejspíš nehaf. Příběh nejenže oslavuje notného blázna, ale navíc se přitom teta nadsázka se strejdou humorem vypařili kamsi hodně daleko. Ale úplný odpad bych v tom neviděl. Zásluhou řemeslné šikovnosti filmařů a přímočarosti děje jde o poměrně nenudné a odsypávající vyprávění. Bejkoviny, pochopitelně.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Nikdy nenudivší a vždy přitažlivý pořad v TV. Reprízujte, nenechám si ujít.

Armageddon (1998)

Škoda, že už nešlo o originální nápad, podobný námět jsme dobře znali ze seriálu Jak se kalila ocel, kde Pavka Korčagin taky hrdinně obětoval sebe sama v zájmu blaha nadšených zítřků všech pracujících.

Sexmise (1983)

Chytrá prča. Jakže bylo to heslo?

Koule (1998)

Kdyby se to jmenovalo "Nuda" anebo "Bez koulí", dal bych 3 hvězdy za název s trefou do černého.

Základní instinkt (1992)

Tož, placama dobré, napínavé, takové to pěkné vtáhnutí do děje se děje, že se těšíte, co bude dál. Škoda, že místo chytré gradace ke konci přijde jakési nahromadění málo uvěřitelných zvratů. Ale ta Sharon! To je kočka, že to občas stojí za to vidět znovu. Nemyslím roznožku, kurňa hoši furt na co hned nemyslíte, myslím i film.

Vrať se do hrobu! (1989)

V tomto pokusu o intelektuální humor vezoucí se na vlně zájmu o kultovní Sklep jsem shledal toliko toporný neintelektuální nehumor nevzbudivší nic, kromě snad trvale nekultovního nezájmu o repete.

Ilja Muromec (1956)

Být Rusem, měl bych asi tento film rád, jak našinec má Pyšnou princeznu. Doporučuji shlédnout na Youtube v původním znění. Hezká podívaná.

Jeho veličenstvo Minor (2007)

Dobrý film. Rozloupnuv oko z večerního usnutí, spočinu jím na obrazovce. Obvykle je unaveně opět bezpečně ukryji pod ztěžklé víčko, ale tentokrát mne nevšední obraz filmu naráz zaujal a rychle probudil. A podívaná to byla trvale zajímavá. Doporučuji a příště si nenechám ujít celé.

Faunův labyrint (2006)

Film nebetyčně krásný jak život optimistického snílka i mučivě krutý jak život lynčovaného štvance. Nebýt té nadbytečně realisticky vykreslené sadistické krutosti, mohl to být jeden z nejvýchovnějších a nejnádhernějších realo-pohádko-fantasy rodinných filmů všech dob se setsakra silným morálně-etickým poselstvím pro všechny věkové kategorie.