Tvář vody (2017)

Vôbec nie som spokojný. Film je zaujímavý, to mu nechám. Nič sa v ňom ale dokopy nedeje, má dlhé nudné pasáže a ani vývoj celého vzťahu hlavných postáv mi neprišiel nejako úchvatne zvládnutý. Hawkins a Shannon to zahrali dobre. Celý film je ale taký nijaký. Plus dávam za dobové kulisy a rekvizity.

Tvůj hlas (2017)

Veľmi pekný film. Priamočiary bez zbytočných veľkých dramatických dejových zvratov. Veľmi príjemné prostredie kaviarne a mora. Postavy boli tiež veľmi sympatické. Príbeh o kamarátstve a nadchnutí pre dobrú vec. Ku koncu sa to celkom emočne vystupňuje. Dávam štyri hviezdy, ale ak sa k filmu ešte niekedy dostanem, je možné, že zvýšim na plný počet.

Učiage hanabi, šita kara miru ka? Joko kara miru ka? (2017)

Mám rád takéto filmy s mysterióznymi prvkami, kde veľa krát nechápem čo sa deje a možno ani sám autor nevie. Sú strašne zaujímavé, otvárajú predstavivosť a nedajú sa predvídať. Problém tohto filmu som teda nevidel v dejovom chaose a nevysvetlených myšlienkach. Pre mňa bol problém správanie postáv, vývoj vzťahov medzi nimi a celkovo postavy samotné boli predstavené veľmi plytko, bez nejakého náhľadu do ich vnútra. Išlo to spraviť oveľa lepšie. Veľmi sa mi páčil koniec a takisto záverečný soundtrack je skvelý.

Válka o planetu opic (2017)

Tak ako dvojka, raz vidieť stačí. Dalo sa na to pozerať, bavil som sa ale nič nové to nebolo. Klasické dejové námety, ktoré ničím neprekvapia. Vymizli skoro úplne prvky post apokalypsy a takisto aj trhlina medzi človekom a ľudoopom. Stačilo by dať filmu iný názov, do všetkých postáv dosadiť ľudí a bol by to obyčajný film o etnickej čistke. Veľmi sa mi páčila úvodná bitka. A Harrelson sa dosť hodil do svojej postavy.

Velká hra (2017)

Päť dôvodov prečo hodnotím film piatimi hviezdami. Prvý. Hlavná postava je presne ten typ ženy, ktorý sa mi páči. Inteligentná, cieľavedomá a s pevnou psychikou, že sa nezrúti ani po bitke a vyhrážaní smrťou. Druhý. Hrá sa tam poker. Tretí. Pre mňa bol film veľmi motivačný. Z kina som vyšiel celý nabudený do biznisu. Štvrtý. Idris Elba je jeden z mojich obľúbených hercov. Piaty. Prsia Jessicy Chastain. edit (01.04.2018): Druhé pozretie a stále skvelé.

Všechno úplně všechno (2017)

Bolo to pekné, ale tam to asi končí. Neviem, nejako som to necítil až na pár scén. Aj hlavné postavy mi prišli málo rozvinuté, na to, koľko mali času na obrazovke. Nenudil som sa, ale upodozrievam sa, že keby vo filme nehrala neskutočne nádherná Amandla Stenberg, tak by bol zážitok z pozerania negatívnejší. Aj Nick Robinson je veľký sympaťák. Hodnotím slabými troma hviezdami.

V utajení (2017)

Solídny dejovo zapletený špionážny film. Kopu známych hercov. Vpohode jednorazová oddychovka.

Wind River (2017)

Drsný film. Vražda, nehostinné prostredie a depkujúci ľudia spolu s kvalitnou hudbou robili neskutočnú atmosféru. Škoda len, že to nebolo viac krimi. Tešil som sa na zložitejšiu zápletku. Dobré obsadenie, Rennera mám rád, Olsenku veľmi a Kelsey Asbille je strašne pekná baba.

7 životů (2017)

Náročný výkon pre Noomi. Inak priemerný film. Začiatok bol pomalý a celé mi to prišlo také prvoplánové. Veľmi dobrá aktuálna téma preľudnenia, ktorá sa už začína prejavovať aj v západnom svete. Pekne bolo ukázané, že ľudia napriek všetkej našej “nadradenosti”, proti všetkej logike stále podliehajú dvom základným zvieracím inštinktom – prežiť a množiť sa. Dystopická atmosféra mi pripomínala Equilibrium.

Below Her Mouth (2016)

Za mňa určite áno. Tento film je estetické nebo. Erika Linder si ma dosť získala. Jediné čo mi trochu nesedelo bolo zvoľnené tempo v strede stopáže s moc rýchlym emočným spádom medzi hlavnými postavami. Inak ale všetko veľmi dobre fungovalo – spoznávanie na začiatku, chémia medzi hlavnými hrdinkami, depresie ku koncu. Fakt sa mi to páčilo a seriózne rozmýšľam, že tomu strelím plný počet. Možno nabudúce.