Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Season 1 (2013) (série)

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Ďalší do kategórie “feel good” filmov. Sympatickí herci. Obyčajné postavy stojace pred bežnými situáciami sociálneho života. Pokojné. Príjemné. Našiel som si tam svoje.

Kapitán Phillips (2013)

Na to akú má film dĺžku sa tam toho udialo veľmi málo. Dobre zachytená problematika afrického pirátstva. Vcelku dobrý film ale to je všetko.

Kick-Ass 2 (2013)

Film úplne stratil svoj charakter. Celé sa to tiahol bez nejakých výnimočných scén. Akcia minimálna. A aj keď nejaká bola tak to bol obyčajný krvák. Najzaujímavejšiu postavu prvej časti Hit-Girl dali úplne do pozadia. Celý kariérny vývoj Kick-Assa sa opakoval. Robí hlúposti ako dávkovanie jedla v prístrešku pre bezdomovcov a jedenie hamburgerov so svojimi ďalšími nič nerobiacimi maskovanými kamarátmi. A až na konci sa dostane k nejakej reálnej veci. Toto už ani nebola komédia. Všetko bolo robené strašne vážne. Ani konečný výsledok budovania vzťahu medzi Kick-Assom a Hit-Girl sa mi nepáčil. Film bol pozerateľný ale úplne pokazili posolstvo prvej časti. Druhý krát si to v budúcnosti určite nepozriem.

Klub poslední naděje (2013)

Váhal som aké dať hodnotenie. Nakoniec som sa rozhodol pre to nižšie. Stopáž je moc dlhá pre tento film. Skrátiť o dvadsať minút a možno by som neváhal hodnotiť štyrmi hviezdami. Veľa krát sa opakovalo to isté. Zháňal lieky, prepašoval lieky, zobrali mu lieky. Hlavnú tému filmu veľmi schvaľujem. Nikdy nie je dosť zabŕdania do farmaceutických spoločností. Dobrý film ale keby sa to skĺbilo do kratšej, dynamickejšej stopáže by bolo lepšie.

Konečná (2013)

Všetky hviezdy patria Arnoldovi. Nič iné v tom filme si ich nezaslúži. Celá zápletka je úplne nanič. Zastaviť na červenej pri prevoze väzňa? Barikáda cesty bez pásu na trhanie pneumatík? Policajné scény boli tak zlé, že ich ani Forest nezachránil. Jediné kvôli čomu som ten film pozeral a jediné čo bolo zaujímavé vo filme boli scény s Arnoldom. Arnold je pán.

Ledové království (2013)

Veľmi sa mi to páčilo. Ďalšia pekná rozprávka, romantika a nadprirodzené sily. Dosť dobré texty pesničiek. Pozerať tú krásnu zasneženú krajinu na veľkej obrazovke v 3D bola veľká radosť. Jediné čo sa mi nepáčilo bol ten rozprávajúci snehuliak. Úplne zbytočná postava ktorá kazila atmosféru medzi Kristoffom a Annou. Pripomínalo mi to Jar Jar Binksa zo Star Wars. edit (11.1.2017): Keby tam nebol ten rozprávajúci snehuliak tak dám aj päť hviezd. Na druhé pozretie mi síce vadil menej ako prvý krát ale stále mám z neho strašné nervy. edit (11.12.2017): Zabite toho Olafa, prosím. Napriek jeho bolestivej existencii vo filme, zvyšujem hodnotenie na päť hviezd.

Mafiánovi (2013)

Klasický priemerný film ktorý neohúri ale ani nič nepokazí. Humor bol fajn. Herci tiež. Škoda, že dej nesústredili ešte viac na deti a ich výtržníctvo. Záverečná akcia bola peknou bodkou. Plus dávam za Diannu Agron. Na ňu sa určíte dá pozerať. edit (20.11.2017): Videné druhý krát po dlhom čase a nadchlo ma to viacej ako minule. Už aj fakt, že som mal chuť si film pozrieť znovu o niečom hovorí. Hviezdy zatiaľ nezmením ale silné tri to sú. Ak si film pozriem ešte niekedy ďalší krát tak zmením asi na slabé štyri hviezdy.

Mirai nikki Redial (2013)

Patrí to podľa mňa určite do celku, ale nič to nezamieša, nič prevratné to až tak nie je. Ide skôr len o také pohodové príjemné ukončenie seriálu. Tak isto ako prvé zakončenie, páčilo sa mi to, ale viem si predstaviť aj inú alternatívu. V nasledujúcej pasáži by predostrel môj pohľad na to ako by som to radšej ukončil. ***SPOILER*** Veľmi mi bolo ľúto toho, že Yukki a Yuno v treťom svete neskončia spolu. A aj keby som prekusol to, že spolu nie sú, tak som nevidel potom význam toho, prečo sa boh Yukki držal bokom, nešťastný v druhom svete. Moja verzia by bola taká, že Yukki a Yuno sú spolu v treťom svete. Riešením tých vízií čo prišli, by sa ešte starý boh tretieho sveta a poloboh Deviatka dozvedeli, že to má čo dočinenia s väznenou Murmur z prvého sveta. Vtedy by zistili, že existuje ten červený amulet so spomienkami Yuno z druhého sveta, ktorý Murmur vytvorila keď Yuno z prvého sveta umierala. Potom by tento amulet zobrali k bohovi Yukkimu v druhom svete a on by vytvoril ľudskú bytosť ktorej by dal tieto spomienky. Nebol by to síce ten istý človek, lebo jej originálnu dušu a osobnosť by vzkriesiť nevedel, ale bola by to aspoň čiastočná Yuno. Pamätala by si silné emócie k Yukkimu a to by stačilo aby spolu mohli fungovať. Boh Yukki by sa dostal z existenciálnej krízy a mohol by tvoriť svet. Čiže oba žijúce páry Yuno a Yukki by skončili spolu, tak ako to bolo súdené. ***END SPOILER***