Poslední dny na Marsu (2013)

Nechápem to nízke hodnotenie. ***SPOILER***Možno je to tým, že nepozerám horory, čiže sa nestretávam tak často s touto štruktúrou postupného vymierania. Asi to je už okukané.***END SPOILER*** Ja som si to ale dosť užil. Sci-fi mám veľmi rád, čiže prostredie Marsu mi fakt sadlo. V mojej hlave všetko fungovalo ako malo. Najprv som bol v šoku, že čo sa to deje, keďže som nevidel celý trailer a nemal som ani poňatia, že sa dej uberie touto cestou. Potom som len pozeral so zatajeným dychom a občasnými zimomriavkami až do konca filmu. Atmosféra bola nasadená dosť dobre. Plus dávam za chladnokrvnú brutalitu. ***SPOILER***Páčilo sa mi ako sa charaktery odosobnili od toho, že to boli ich kolegovia ešte pred nedávnom. Mlátili ich po hlavách baterkami, dupali im po tvárach. Brutalita bola keď jej rozmlátil hlavu kameňom. Aj keď v zábere nebolo nič vidno, psychologicky to bolo silné.***END SPOILER*** Čo sa mi ešte páčilo bolo morálne zlyhanie ich psychológa.

Tokarev (2014)

Odvtedy čo som videl prvých 30 minút posledného Ghost ridera som si nepozrel žiadny Cage-ov nový film. Teraz som spravil výnimku, lebo trailer sa mi fakt páčil a čakal som krvavý revenge príbeh. Nebolo to úplne tak ale nebolo to ani nudné. Solídny film. V pätnástich rokoch som takéto béčka žral. Ghost rider bol vtedy pre mňa perfektný film, bohvie ako by som ho ohodnotil teraz po rokoch. Čo tým chcem povedať je, že tá doba je už preč a môj život mohol ísť pokojne ďalej keby som si tento film nepustil. Ak si ale tínedžer a nemáš čo so životom, smelo do toho.

Vampire Academy (2014)

Vpohode film. Oči celý čas zamerané na Zoey Deutch samozrejme. Občas romantika vo filme zmutovala na teen chick flick romantiku ale dalo sa cez to prekusnúť. Príbeh mal celkom rýchle tempo, strašne veľa vecí sa udialo. A celkovo dej bol fajn. Fungovanie nadprirodzeného a upírska mytológia tohto univerza boli zaujímavé a bavili ma. Dajme tomu podobný film je Mortal Instruments: City of Bones. Ak ich mám porovnať tak Vampire academy je o triedu lepší.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

V ostatných Smithových filmoch bol Jay a Bob super doplnok k celému dianiu. Ale ako hlavné postavy mi až tak nesedeli. Chýbal tam nejaký sofistikovanejší príbeh. Takto to bolo celé iba hláškovanie bez hlbšieho zmyslu. Čo nebolo zlé ale mohlo byť oveľa lepšie. Beriem to tak, že Smith sa chcel na tomto diele iba poriadne vyblázniť. Čo sa mu asi aj podarilo.

Dogma (1999)

Dvaja anjeli na vražednej rampage na ceste do neba. Toto veľa ľudí nevymyslí. Humoru bolo dosť. Aj keď sa v druhej polovici filmu trochu strácal. Biblické reči ma ale veľmi bavili takže nebolo potrebné dávať jednu hlášku za druhou. Najlepšie scény boli Damon a Affleck vo výťahu, v obchode so zbraňami, v autobuse a v rokovacej miestnosti.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Som spokojný. Dostal som to čo som očakával, akciou nadupanú sci-fi komiksovku. Film je na podobnej vlne ako Avengers. Veľmi si cením, že sa humor držal na uzde a nebola z toho spravená rodinná komédia ako pri niektorých posledných Marvelovkách. Kapitán Amerika strašne dával v ručných súbojoch. Ešte do komba s Čiernou Vdovou, bolo sa na čo pozerať. To že dali Scarlett toľko veľa stopáže bol super bonus. Rozmýšľal som medzi štyrmi alebo piatimi hviezdami. Ale nakoniec som sa rozhodol pre silné štyri hviezdy.

Zulu (2013)

Spokojnosť. Príbeh nebol nijak svetoborný ale zasadenie deja do Juhoafrickej republiky je príjemná zmena od opozeraných krajín západného sveta. Drsný priebeh vyšetrovania a prostredie boli kľúč k atmosfére a zaujímavosti filmu. Aj som rád, že som po nejakom čase znovu videl Orlanda hrať. ***SPOILER***Záverečná "chôdza" sa mi páčila. Škoda len, že ju nespravili viac emocionálnu. Pridal by som nejaké flashbacky aké sme mohli vidieť v skorších minútach a výraznejšiu, kvalitnú hudbu. ***END SPOILER***

Serenity (2005)

Super ukončenie seriálu. Film sa naozaj vydaril. Čo sa človeku môže nepáčiť? Skríženie sci-fi s divokým západom. Prestrelky, naháňačky s vesmírnymi loďami, vesmírne strety ako zo Star wars. Kvalitné bitky, synchronizované aj strihané ale veľmi prehľadné. Strašne sa mi páčilo ako do vesmírneho science fiction zakomponovali meč. Pozreté niekoľko krát a patrí k mojim obľúbeným sci-fi. edit: Úžasná Summer Glau a veľká pochvala Chiwetel Ejioforovi. Super main soundtrack.

Strážci - Watchmen (2009)

Zhliadnuté niekoľko krát. Komentár píšem po poslednom pozretí director’s cut. Skvelé. Tento film je unikát. Perfektné spracovanie vo všetkých smeroch. Od nadupanej akcie po výbornú filozofiu Doktora Manhattana. Životné pravdy, grafické scény, sexuálne scény. Vizuálne veľmi kvalitné. Všetko. Postava Rorschacha, štýlová, brutálna, nekompromisná. V poslednej pol hodine sa tempo síce dosť zvoľnilo ale neubralo to na výslednom dojme. Naozaj skvelý film. edit (13.5.2016): Ďalšie premietanie za sebou. Stále strašná pecka. Snyder je veľký pán.

Na život a na smrt (2013)

Pecka. Malo to strašnú energiu, napätie aj dramatické pasáže. Super akcia. Podľa môjho názoru veľmi realistické spracovanie. Super herci. Scény kde sa rolovali dole svahom boli brutálne. Jediná škoda je to dvadsať minútové intro. Nebolo to také tragické ale určite sa to dalo spraviť zaujímavejšie. Ak by bol ten úvod iný tak dám možno aj za päť.