Mission: Impossible (1996)

Kultový film. Napätie, akcia, nepredvídateľný dej. Kvalitné špiónovanie s dobrými hercami. Nesmrteľný soundtrack.

Past (1996)

Najväčšia topka z celého filmu bola sureálna postava Violet. Sexy priliehavé šaty, monotónny hlas a celkovo jednotvárne vystupovanie pri každej scéne. Deju ale chýbalo trochu rôznorodosti, možno nejaká hlbšia zápletka. Filmom ma ťahal hlavne ťažko predvídateľný koniec.

Spáči (1996)

Nevidel som na filme nevyhnutne niečo negatívne len ma nejak moc nezaujal. Taký priemer. Silný príbeh, či už pravdivý alebo nie a kopa kvalitných hercov.

Ghost in the Shell (1995)

Zaujímavé myšlienky, pekný vizuál – s rezervou na dané roky – a dobrá hudba. Bavil som sa ale spracovanie mi nie úplne sedelo. Chcelo to nejaký prológ kde by sa vysvetlilo, že čo sa sakra v tom svete deje lebo dosť dlho som bol z tých technológií zmätený. A lepšie spracovanie charakterov. Hlavná postava síce rozprávala všelijaké zaujímavé filozofické a morálne monológy ale necítil som z toho skoro žiadne emócie. Preto aj koniec cezo mňa len tak pretiekol. edit (08.12.2023): Čím viac krát si to pozriem, tým je toto anime úžasnejšie. Každé pozretie som pochopil viac vecí a súvislostí, až to všetko kompletne zapadlo. Zvyšujem hodnotenie na plných päť hviezd, napriek tomu, že film má veľa problémov, ktoré sa musia vyriešiť opakovaným prehrávaním.

Mizerové (1995)

Tento film je klasika. Dobrá akcia aj humor. Smith a Lawrence sú perfektné duo. Strašne dobre im to spolu šlapalo.

Pátek (1995)

Celkom slabý film. Taký obyčajný deň v “hood” s klasickými stereotypmi. Ale iba obyčajný, nič viac. A to je málo.

Pocahontas (1995)

Ničenie všetkého čo im príde pod ruky, zlato a genocída – stará, dobrá, civilizovaná, európska kultúra. Disney to vystihol celkom dobre. Ešte, že deti si neuvedomujú čo chudákov Indiánov čaká. Stále mi prebleskovali hlavou všetky zverstvá akých sa ľudia za našej histórie dopustili. Pre mňa, celkom pochmúrny film so smutným koncom. Romantika bola ale krásna. Veľmi sympatické hlavné postavy, úžasná chémia a nádherná príroda. Na Pocahontas som mal vždy najväčšiu slabosť zo všetkých Disney princezien.

Před úsvitem (1995)

Tento film mi naozaj sadol. Náhodné stretnutie dvoch ľudí. Nočné bezcieľne blúdenie mestom. Zaujímavé rozhovory o rôznych témach a hypotézach. Chémia medzi hlavnými postavami fungovala veľmi dobre. Jednoducho magický večer plný romantiky. Fakt som si to užil. Aj sa mi dosť páčil návrat do deväťdesiatych rokov.

Statečné srdce (1995)

Neskutočný film. Dobrý príbeh. Dobrá akcia. Super životné myšlienky. Plné emócií. Hudba veľmi sadla.

Šepot srdce (1995)

Pekný príbeh o seba objavovaní a seba rozvoji. Sila tohto filmu je v jeho neskutočne príjemnej atmosfére, ktorá sa drží počas celej stopáže. A takisto prostredie deväťdesiatych rokov, ktoré vo mne neustále vyvolávalo nostalgiu za dávnymi časmi. Zatiaľ hodnotím troma hviezdami, ale ak ešte niekedy budem mať chuť pozrieť si to znovu, tak zrejme zvýšim na štyri.