Lady Bird (2017)

Nepodarilo sa mi úplne stotožniť s hlavnou postavou a veľa krát som nechápal, čo robí. To mi asi bránilo aby som sa do filmu viac zažral. Ale inak som dosť spokojný. Ďalší do kategórie “feel good”. Slabé štyri hviezdy.

LEGO® Batman film (2017)

Humor išiel absolútne mimo mňa, úplne iné ako The Lego Movie. Po dvadsiatich minútach som to chcel vypnúť ale povedal som si, že to dopozerám. Ako tak to zachránilo to množstvo zloduchov.

Liga spravedlnosti (2017)

Tento zrýchlený, nepremyslený, hlúpy, primitívne jednoduchý, zle napísaný, ústa-efektovo odfláknutý, Jar Jar Binks-Flashový film je urážka.

No Game, No Life: Zero (2017)

Celkom zmena oproti seriálu. Film bol seriózny, dramatický, odohrávajúci sa v post apokalyptickom svete, občasne bol prezentovaný nejaký humor. Všetko bolo spravené veľmi dobre až na to, že to bolo moc uponáhľané. Dostali sme sa totiž do úplne nového sveta s novými problémami a inými pravidlami. Znalosti seriálu dali divákovi minimum informácií o aktuálnej situácii. Čiže pochopenie čo sa presne deje bolo ťažké. Kvôli tomu aj potom celý plán hlavných hrdinov ktorý bol vymyslený na prežitie vojny dával síce zmysel ale nevidel som do toho, keďže som nebol oboznámený s technológiami ani schopnosťami rás a planéty. Posledná vec čo trpela kvôli rýchlemu tempu deja bol vývoj postáv ktorý potreboval oveľa dlhší čas na poriadnu empatiu od diváka. Tento film si naozaj zaslúžil celú sériu. Každopádne, bavil som sa viacej ako pri seriály, ale opakujem ešte raz, že je to iný žáner v inom prostredí.

Poslední mise (2017)

Prvá hodina a niečo bola skvelá. Realistický a zdravý pohľad na americké vojny a ich následky na vyslúžilých ľudí ktorých postihli. Potom sa dej odklonil od hlavného príbehu a film stratil atmosféru ktorú znovu našiel až v minútach na konci. Aj som sa zasmial aj som si poplakal. Trio hercov bolo dobré kombo. Dávam slabé štyri hviezdy.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Naivné, robené skôr pre mladšie publikum. Ale zase prečo nie. Vcelku pozerateľné oživenie kinematografickej legendy. Prvá časť s približovaním postáv a sociálnymi interakciami medzi nimi sa mi páčila viac. Akčný dojazd ma moc neoslovil a bol skôr nostalgický ako zábavný. Keď som započul znelku Go, go Power Rangers tak som sa cítil zase ako malý chlapec, čo prišiel zo školy a sedí pred televíziou.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Prvá séria. Nebudem asi hodnotiť objektívne lebo som čítal knihu, ktorá sa mi neskutočne páčila a tento seriál je proste niečo iné. Rozdiel je v tom, že v knihe je v prítomnom čase iba jedna hlavná postava Clay a celý dej počúvania sa odohrá počas jednej noci. Vpodstate sa to celé točí iba okolo Hannah a Clay. Žiadne odbočky. Zdrvujúca atmosféra. A rozhodnutie Hannah spáchať samovraždu dávalo zmysel. Tento seriál nie je iba o Hannah Baker ktorá sa zabila a Clayovi ktorý počúva jej nahrávky. Je to o ďalších X postavách ktoré dostali rovnakú stopáž, rozoberajúcu ich vyrovnávanie sa s touto udalosťou. Scenáristi si teda strašne veľa povymýšľali aby zaplnili minutáž trinástich dielov. Hannah sa tým pádom objavuje v scénach strašne málo a výsledný efekt je ten, že jej trinásť dôvodov prečo je iba postranný šum v pozadí drámy a tragédie vedľajších postáv. Celé toto rozťahanie spôsobilo nekonzistenciu jej príbehu, čo drasticky degradovalo kredibilitu a celkovú emotívnu atmosféru jej dôvodov. Keď ale prestanem porovnávať, tak som spokojný aj keď vynechal by som väčšinu pasáží s dospelými mimo školských pracovníkov. Depresívna atmosféra ktorá vrcholila v jedenástom a trinástom diely. Poznamenal by som ešte zo zaujímavosti, že kniha bola vydaná v roku 2007, čiže Jay Asher ju písal ešte nejaký čas predtým, možno roky. Moja pointa je, že kniha bola technologicky tesne za prelomom tisícročia a spoločensky konzervatívna. Zatiaľ čo seriál sa odohráva v dnešnej dobe sociálnych sietí a riadi sa populárnou, liberálnou spoločenskou politikou. Preto mi zopár hercov do svojich postáv absolútne nepasovalo. A takisto to lepšie ozrejmuje výber kaziet ako zvukové médium. Najradšej by som hodnotil silnými troma hviezdami ale ohodnotím slabými štyrmi lebo mám pocit, že to zo mňa hovorí iba môj predsudok kvôli knihe.

S láskou Vincent (2017)

Veľmi sa mi to páčilo. Vizuál bol neskutočný. Príbeh strašne pútavý. Prostredie a doba ma úplne vtiahla. Zatiaľ hodnotím štyrmi hviezdami ale možno zvýšim po ďalšom pozretí. edit (07.8.2019): Tá piata hviezda ide hore za ten neskutočný vizuál. Celý film namaľovaný v dvanástich obrazoch za sekundu, fakt úžasné.

Šúmacu nani šitemasu ka? Isogašii desu ka? Sukutte moratte ii desu ka? (2017) (seriál)

Neskutočne sa mi páčila mytológia v tomto seriály. Áno, nebola dotiahnutá do konca ale iba načrtnutá. Napriek tomu som bol v neustálom napätí, ako do seba zapadnú ďalšie informácie o fungovaní sveta a histórie. Na to nadväzuje skvelá hlavná postava Willem, ktorá bola centrom všetkých týchto poznatkov a zaujímavostí. Naozaj mi tento charakter sadol. Veľmi ma bavili všetky postavy a interakcie medzi nimi. Celkovo dobre skombinované – oddychové, cukrové, smutné a nejaká tá akcia. Na piatu hviezdu by tam muselo byť viacej tragédie alebo oveľa viac retrospektívy na vysvetlenie dávnej minulosti. Veľký plus za pieseň “Scarborough Fair”.

Thor: Ragnarok (2017)

Po prvom pozretí som bol dosť naštvaný, že sa film neuberal serióznou cestou ale bol to absolútny komediálny a parodický úlet. Akonáhle som ale akceptoval tento fakt, pozrel som si to druhý krát a musím povedať, že to naozaj stálo za to. Fakt sa mi nepáči rozhodnutie ísť touto cestou ale čo narobím. Môžem si to jedine naplno užiť.