Old Shatterhand (1964)

Už jako malej kluk jsem si všiml, ze se tenhle díl vymyká všem ostatním. Je temnější, armáda US jsou tu zaporaci, hudba je taky jiná a Apači i Vinnetou jsou tak trochu.. indiánštější. Jediný co mi vadí, ze jejich vesnice vypadá jinak a stojí jinde, nez v ostatních filmech, což návaznosti na ostani filmy moc nepomáhá. Ale to se da odpustit. Old Shatterhand, hrdina meho dětství!

Pyramida boha slunce (1965)

Všechno, co se mi líbilo na minulým díle je pryč. Nebo me spis začalo víc věcí vadit? Tentokrat je tu moc papundeklovych kulis, indiáni i přestřelky působí směšně, atmosféra divokého Mexika je pryč, zato nastupuje atmosféra pohádková, která me nebaví. Postavy naprosto černobílé. Skoda. Poklad Aztéků vypsal zajímavě, ale v tomhle filmu se jen narychlo zakončují dějové linky, bez jakéhokoli překvapeni..

Poklad Aztéků (1965)

Vzhledem k tomu, jakému počasí filmaři čelili, povedlo se jim na Balkáně naprosto přesvědčivě vytvořit Mexiko. Navíc jsem byl až do půlky filmu nadšenej, ze vidím ne úplně černobílé charaktery a jejich vývoj, a na to u Mayovek nejsem zvyklej. Konec vyznívá plytce a do prázdna, ale vzhledem k tomu, ze je otevřený, da se to odpustit.

Mezi supy (1964)

Pocitově rozhodne jedna z lepších mayovek. Surehand sice stojí za prd ale postavy falešnýho kněze a mladyho Baumanna to vynahrazují. Jinak teda recyklace herců v Mayovkách je fakt vtipná, zase Terence Hill, a dalších 10 ksichtu co už jsem někde videl 😀

Patriot (2000)

Po filmové stránce super. Výprava, kostýmy, lokace, herecké výkony, hudba, prostě všechno. Ale po stránce historické neuvěřitelná slátanina, dá se říct vylhaná propaganda, a děsí mě, kolik lidí, zejména v USA, tohle vidí, a s příjemným pocitem že "takhle to přesně bylo" si jdou lehnout. Eh.

Žut (1964)

Narozdil od westernovych mayovek jsem ty z Orientu videl asi jenom jednou, jestli vůbec. Takže hodnocení nepomáhá nostalgie. Skvělá hudba a komická dvojka lord se sluhou, to jsou pozitiva. Ale jinak nic moc. Prostředí muslimama prošpikovaneho Balkánu me iritovalo. Taky mi dělalo potíže spojit si Kara-Ben-Nemsiho s Old Shatterhendem, protože narozdíl od Oldy, kterej ma auru nesmrtelnosti a ledového klidu, Kara kulhá, vzteká se, a neustále se nechává chytit nebo mlátit.. Snad budou další orientální mayovky lepší..

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Chudákovi Forresterovi se všechno sype pod rukama. Největší smolař mezi mayovskými zaporáky. To máš tak, když ti celej film nevyjde vůbec nic. Amen

Olověná vesta (1987)

Já prostě nejsem Kubricovskej. Snad žádnej film od něj zatím netoužím shlédnout víckrát (Kromě Odyssey, ale tam hraje roli soundtrack). Super filmařina, ale mě to nestačí. Když mám pocit že i Forrest Gump vykresluje vietnamskou válku líp, tak asi něco neštimuje.

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Tohle je totální výsměch prvnímu dílu. Koho proboha napadlo zahodit všechny postavy, které se cely první díl vyvíjely, a nahradit je bandou pubertaku. Většina sester z jednicky se tu sice mihne, ale využití nulové. Naprosto zbytečný film.

Romeo a Julie (1996)

Některý nápady by se neměly dostat na plátno. Vizuálně super ale shakespearovská angličtina naroubovaná na moderní prostředí působí neuvěřitelně rušivě. Sorry jako.