Anděl Páně 2 (2016)

Čtyři hvězdy, ale jen s odřenýma ušima! Je to sice možná vtipnější než první díl, ale jinak je to vlastně po všech stránkách slabší film. Výprava je jen zdánlivě velkolepá, příběh je banální (byť by být nemusel), postavy schematické, takže jediné co drží toto dílko v nadprůměru je totální exploatace ústřední dvojice a jejich nesporná "chemie". Pro mě osobně tedy nakonec celkem zklamání. Poznámka: Viděno za stálé přítomnosti dvouletého synka, takže možná jsem nedůvodně příliš přísný.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Místy skvělé kostýmy a "realistické" vylíčení pekla, vyznačujícím se striktní byrokratickou strukturou, toť hlavní klady této jinak průměrné pohádky.

Korunní princ (2015) (TV film)

7/10 Osvěžující humor, a to nejlépe v kombinaci s kreací zlého čaroděje Josefa Abrháma, je hlavní důvod, proč jsem se u této odlehčené pohádky přiklonil k nadprůměrnému hodnocení.

Micimutr (2011)

Na této pohádce je třeba v prvé řadě ocenit originální syžet; a koneckonců po všech stránkách jde o celkem příjemně strávených devadesát minut.

Život a doba soudce A. K. - Série 1 (2014) (série)

85% Srovnávat to se špičkou současné americké "seriálové tvorby" by nebylo fér, v rámci té české je to ale skutečně onen pomyslný - byť pořád jen jednooký, nicméně - král (a to i přes řadu "právních nepřesností")! Jinými slovy, udělené hodnocení je třeba chápat jako hodnocení seriální v kategorii "český seriál"; ve srovnání s těmi nejlepšími seriály totiž i tento kousek stále přinejmenším o onu pomyslnou koňskou délku zaostává.

Život a doba soudce A. K. - Série 2 (2017) (série)

Neuháraně První dojmy: a) Potěšilo: 1. Je to „karakter“, chová se (morálně-volně) konzistentně (i když nechápu, proč leze do cizích baráků, ve kterých jsou navíc na každém čtverečním centimetru kamery …). 2. Závěrečná rezignace tak představuje zcela logické (a potěšitelné) vyústění předchozího děje, nicméně 3. je otázkou, jak toto vše vlastně vnímat; Víme, že A.K. dělal svou práci dobře, ale už vlastně přesně nevíme, zda ho ta práce i bavila, a zda tedy ona rezignace je, či není skutečnou obětí … S tím pak souvisí i výtka (kterou by bylo možno směřovat vůči řekněme třetině dílů „Jistě, pane ministře“, tedy zda A.K. na beztrestnost svého přítele (nadto je otázka, jak moc toho na něho měli) nevsadil příliš mnoho (talár + kompromitující materiály proti spolužákovi, kterého zjevně neměl rád, a jenž zastává značně vysokou funkci). b) Nepotěšilo: 1. Drobnosti: kupř.: Fiala přichází ráno vítězoslavně se stížností proti usnesení o zahájení trestního stíhání (?), aniž by bylo zjevné, kde vzal (přes noc) nějaké podkladovém materiály (kupř. právě to usnesení, že:)). 2. Celá dějová linie s divnými sousedy mi přijde nadbytečná, a bez ní bych měl z druhé série určitě výrazně lepší pocit! 3. Že nevyřešili dějovou linku „Laura“ je sice na jedné straně dobře, na straně druhé se ale nabízí otázka, proč to v tom seriálu vlastně vůbec bylo; pokud totiž nebude další série (moc si nedokážu představit, jak by to dál mohlo mít v titulu „soudce“), nedává mi to celé smysl, a celé to působí jako nechtěný Godot. Celkové dojmy z posledního dílu jsou převážně pozitivní, bylo to napínavé a převážně i uvěřitelné.

Vražda v Orient expresu (2017)

Objektivně jsou to spíše čtyři hvězdičky, ale cítím potřebu vyzdvihnout skutečnost, že ačkoliv jsem daný příběh zhlédl již ve třetím zpracování, ani na minutu jsem se nenudil, neboť je to prostě mistrně zrežírované. Navíc obdivuji odvahu pana režiséra obsadit sám sebe do hlavní role za situace, kdy asi drtivá většina fanoušků má již delší dobu naprosto přesnou představu, jak H.P. vypadá ... Takže za mě osobně lehce přeceněné oba palce nahoru.

Už vám není dvacet, paní Bláhová (1980) (TV film)

Velmi příjemná komediální miniatura, které dominují tři velikáni české herecké školy (v jakémkoliv pořadí: Brodský, Kopecký a Medřická).

Správní chlapi (2016)

85% Moc jsem tomu filmu chtěl dát pět hvězd, ale nejde to. V tom mi brání jednak velmi slabý příběh (zápletka), jednak obsazení Kim Basinger. Možná to byl záměr pana režiséra, ale její "botoxové herectví" mi kazilo výsledný dojem ze sledování tohoto jinak mistrně zrežírovaného oddechového snímku.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Podívaná je to velkolepá, o to nic! Problémem této série (a možná už i těch předchozích, jen jsem si toho nevšiml) je, že hodně podstatného se děje mimo záběr, což by samo o sobě nevadilo, pokud by ale průběh tohoto skrytého, a proto domýšleného děje, neodporoval elementární logice či daným reáliím. V tomto ohledu je tak způsob natočení zmrtvýchvstání třeba označit za výtku téměř podružnou.