Criminal: V hlavě zločince (2016)

65% Těžké hodnocení. Na jedné straně výjimečný casting i slušná režie na straně druhé sice originální, ale béčkovostí zavánějící scénář (že je od autorů Skály, jsem se naštěstí dozvěděl až po zhlédnutí filmu, jinak bych byl asi dost zklamaný, jelikož jsem ale od filmu moc neočekával, dostavila se relativní spokojenost). Vedle snížené uvěřitelnosti samotného příběhu film dle mého sráží i fakt, že zhruba do dvou třetin vlastně nevíte (i když asi tušíte) komu máte fandit, protože (SPOILER č.1)ten hrdina je v danou chvíli dost velký záporák:). PS: (SPOILER č. 2) zabít brzy po začátku jednu z ústředních hvězd filmu je celkem frajeřina:)

Nit z přízraků (2017)

PTA je můj oblíbený tvůrce a toto je další z jeho vrcholných děl, současně ale musím říci, že jsem si samotné sledování filmu zas až tak neužíval (patrně z toho prostého důvodu, že obě ústřední postavy byly tak nějak "divné", a já na to nebyl připravený). Jde nicméně o příklad velké filmařiny, takže jsem zvědav, zda při druhém zhlédnutí - když už budu vědět, do čeho jdu - současné hodnocení vylepším (dávám tomu dost velkou šanci). Klíčové bude, zda si potvrdím prozatímní závěr, že film mě být o nějakých deset patnáct minut kratší, nebo se naopak přikloním k premise, že k vybudování dané atmosféry je lehce přepálená stopáž prostně nutná.

Frajeři ve Vegas (2013)

Čtyři herecké legendy v akci, tedy logicky 4 hvězdičky v hodnocení:) Jinak je to po všech stránkách průměrný film, ale když může člověk na plátně sledovat tyhle čtyři dohromady, tak proč by měl být - sakra - objektivní?

Gambit (1966)

Po druhém zhlédnutí bych uvažoval i o pěti hvězdičkách, faktem ale zůstává, že první půlhodina je celkem slabá (stejně jako to, že bez ní by to nešlo ...). Tak snad příště. Každopádně skvělá krimikomedie z kategorie heist movies s velmi povedenou pointou.

Pět nejlepších (2014)

55% Nemohu tvrdit, že by mě to nějak zasáhlo, ani že by to bylo - z mého pohledu - nějak moc vtipné. Ale hodnotím, že - vedle řemeslné zručnosti - disponuje tento film i jistou autentičností v tom smyslu, že protagonista snímku a Chris Rock zjevně mají hodně společného.

Bizoni na tahu (1980)

Je to vedeno jako komedie, a jako komedie to zjevně i bylo natočeno. Jelikož jsem se zasmál jen jednou (párkrát jsem se pravda pousmál), považuji čtyřicetiprocentní hodnocení ze své strany za maximálně vstřícné.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Variace na Kmotra jako černá komedie, aneb předchůdce Pána a paní Smithových. Nakonec dávám subjektivní tři hvězdičky, odrážející - možná - skutečnost, že jsem film viděl v nepříliš dobré obrazové kvalitě (byť na DVD) a bez titulků, takže jsem řadů fines nemusel pochopit.

Pařba o Vánocích (2016)

5/10 Neuvěřitelně šílená, nevkusná (místy doslova nechutná) a pokleslá věc, ale: 1. je to vlastně celkem vtipné, 2. má to solidní casting (přičemž Jennifer Aniston si to - podobně jako svoji postavu v Šéfech na zabití - zjevně pořádně užívá).

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

5/10 Tato komedie byla pro mě zajímavá ze dvou důvodů: 1. Vlastně velmi nemorální průběh vyústí ve velmi morální poselství a 2. Šlo pro mě o první setkání s Kevinem Hartem, přičemž to bylo - čistě ve vztahu k jeho partu - setkání velmi příjemné.

Anděl Páně 2 (2016)

Čtyři hvězdy, ale jen s odřenýma ušima! Je to sice možná vtipnější než první díl, ale jinak je to vlastně po všech stránkách slabší film. Výprava je jen zdánlivě velkolepá, příběh je banální (byť by být nemusel), postavy schematické, takže jediné co drží toto dílko v nadprůměru je totální exploatace ústřední dvojice a jejich nesporná "chemie". Pro mě osobně tedy nakonec celkem zklamání. Poznámka: Viděno za stálé přítomnosti dvouletého synka, takže možná jsem nedůvodně příliš přísný.