Pixely (2015)

Musím zkrátka o deset nebo spíš dvacet procentních bodíků přitlačit, protože tohle je film pro mě. Hráčem jsem byl a i když v menší míře než dříve, jsem jím i dnes. A hráč (kolem 30ti let) je ideální cílovou skupinou Pixelů. Navíc zde byl vkusný vtip a i přes občasné přílišné přehánění jsem se jako divák bavil. Díky za to. Mimochodem Ashley Benson je kus! 80 % Oblíbená část- Brennerův odchod z operační místnosti

Vzmuž se (2015)

Tradiční solidní britská práce. Pegg i Bell fungují úderně nejen takto, když napíšete jejich příjmení za sebe, ale i na pomyslném plátně. Ať už se rolí zhostili s opravdovým nadšením, které ze snímku vyzařovalo, nebo ho jen hráli, je úplně jedno. Protože výsledek je na pozitivní straně hodnotícího spektra a Man Up umí divákovi zvednout náladu a příjemně ukrátit čas. 70 % Oblíbená část- Ruce-zadek

Bez kalhot XXL (2015)

Kouknul jsem z čiré zvědavosti a chápu, proč se to něžnější půlce lidstva líbí. Pánské spektrum ovšem hledá důvod ke spokojenosti o dost hůř a troufnu si tvrdit, že ho najde stěží. Příběh totiž nic moc, a tak buďme rádi, že se to nebere tak úplně vážně. Nebo se to tak aspoň tváří. Ale chlapi, ruku na srdce- my máme HROMADU jiných filmů, kde je na co se dívat, tak holt nechme dámám Magic Mikea. Smířlivých 60 % Oblíbená část- "Kolik za ty chipsy a vodu?"

Lhát se nemá (2014) (TV film)

Dám čtyři, ať si o tom myslí kdo chce co chce. Tohle je totiž film ze života, udělanej s nadšením pro věc. Mezer ve scénáři by se zde našlo nemálo, ale kdo by je tu hledal? Buď se chci odreagovat, nebo si pustím třeba propracované drama. Lhát se nemá je z toho prvního soudku a funguje skvěle. Po celou dobu je i díky sympatickým hereckým výkonům příjemně ubíhající, zpracované s nadhledem, odlehčené a opravdu vtipné. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. 80 % Oblíbená část- "Neměli byste teď někde jezdit na losech?"

Vincentův svět (2015)

U mě by tvůrci dostali Zlatý Globus- tvůrci traileru. Ten totiž zase jednou sliboval o mnoho víc, než divák ve finále dostane. Protože když to vezmu kolem a kolem, tak se celá stopáž pro mě osobně smrskne do pár slušných hlášek (ze kterých už si ale nevybavím žádnou konkrétní), skvělého Pivena (tady vážně klobouk dolů) a HROMADU cameo rolí (na kterých není moc co zkazit). Tudíž když se vrátím na začátek- na základě traileru jsem čekal nářez, ve skutečnosti jsem však dostal průměr. A tentokrát se udržím a v hodnocení ani uměle nepřidám za překrásnou Emmanuelle Chriqui. 50 % Oblíbená část- schůzka E v restauraci

50 k 1 (2014)

Těžko říct, co všechno si tvůrci museli domýšlet a přidávat v zájmu filmové zajímavosti. Ovšem ať už to bylo cokoliv, šlo pouze o dění mimo závod samotný. Protože když jsem se podíval na youtube na záznam onoho dostihu, tak filmová verze je do puntíku přesná. A to je největší síla 50 k 1. Omáčka okolo už tak strhující není, tudíž 50 %. Oblíbená část- lehnutí do postele v motelu

Terminator Genisys (2015)

Už to prostě není ono. Film ujde, ale od titulu s názvem Terminátor chci víc. I když k dobru naopak musím přičíst, že jsem čekal větší zmatek a vlastní ztracení se v ději. To se nekonalo, aspoň že tak. Je tu Arnold, Emilia Clarke taky neni špatná, ale jak jsem uváděl už v úvodu- divák očekává od této značky výrazný nadstandard. A ten se nekonal, Genisys je pouze akčním průměrem. 60 % Oblíbená část- focení po zatčení

Rezistence (2015)

Napíšu to celkem stručně. Divergenci už si ani nepamatuju a tak trochu jsem doufal, že by se mi mohla alespoň trochu vybavit při sledování tohoto pokračování. Ale nic. Nula. A stejně tak to tedy dopadne s tímto snímkem. U Hunger Games jsem si celkem pamatoval o co šlo/jde a čert nakonec vem, jestli to bylo vyšší kvalitou, nebo jen z tak prostého důvodu, že byly průkopníkem tohoto žánrového ranku. Rezistence je ztráta času a nezachrání to ani pár simulací à la Matrix. 40 % Oblíbená část- přehrání zprávy

Ladíme 2 (2015)

Jednička nebyla zas tak špatná, ale dvojka je slabota. Tak nějak to vaří z vody a snad jedině opravdu zajímavá vystoupení německé skupiny stojí za řeč. Zbytek je jenom čajíček, kdy vezmete zavděk jakš takš zajímavým průletovým záběrem ze stanu nebo šovinistickou hláškou od moderátora. Jenže i suše vtipné moderování už zde bylo dřív a líp (Vybíjená), takže to jsou opravdu jen náhražky kvality. A nakonec ani Anničku Kendrickovou jsem si moc neužil, škoda. 40 % Oblíbená část- "Udělám kohokoliv, abysme vyhrály." "Myslela jsi cokoliv." "To taky."

Spása (2014)

To se tak čas od času přihodí, že máte den blbec. Po sedmi letech za vámi dorazí žena, abyste jí sotva dali jednu pusu a už je znásilněná a společně s vaším synem i zabitá. Co s tím uděláte? V podstatě nic moc- samozřejmě obratem srovnáte účty, ale pak už nic víc a jen chcete odjet dál na západ hledat štěstí a možná i útěchu. Jenže okolnosti vám nepřejí. Ač westerny nijak zvlášť nežeru, tak tady zklamán nejsem. Sice se zde celkově až tak moc neuděje, ale to není na škodu, protože události působí na diváka uvěřitelně. A to je dobrá devíza. Proto mi ani nevadilo, že jsem si moc neužil Cantonu. Slušný nadprůměr. 70 % Oblíbená část- chytnuvší doutník