Zelený sršeň (2011)

Pro mě to je zklamání a to hlavně proto, že jsem čekal akční a vtipnou pecku. Místo toho jsem konzumoval téměř po všech stránkách průměrnou záležitost, z které kdybych měl vybrat jeden nadprůměrný prvek, tak by to byla hudba. Těsně nad padesát to v mém případě vytáhne pouze úžasně zmagořelý Christoph Waltz, tudíž ve finále 60 %. Oblíbená část- Waltzova návštěva klubu

Dál než se zdálo (2010)

Nechápu zdejší nízké hodnocení a vysvětluji si to leda tím, že romantické komedie nesleduji dost často, takže jsem minul obrovské množství lepších než je tato. Ale když mám hodnotit teď a tady, tak musím vysoko, protože takhle nějak si představuji povedenou romantickou komedii. Nebylo to přesládlé, humoru spousta a vážně jsem se bavil. Drew ani Justina zrovna nemusím, ovšem jen to samotné mě nemůže donutit srážet hodnocení někam do průměru. Tento snímek je totiž nadprůměrný. 80 % Oblíbená část- kamarádská diskuze na přechodu pro chodce

Hra s nevěrou (2005)

Je celkem zajímavé, jak se mi dost často liší hodnocení filmů s účastí mého oblíbence Clivea Owena s hodnocením celkovým. A to nejen směrem nahoru, že bych ho tlačil, ale i směrem dolu (kupříkladu moje nižší procenta u Sin City či Potomků lidí, které jsem pravda ještě nehodnotil, ale už viděl a unešen jsem nebyl). A toto je právě jeden z těch případů- přes zdejší nižší procentuální oblíbenost, já jdu opět proti proudu. Tohle byl totiž thriller jako víno a ani moc v tom nehraje roli, že mimo Clivea zde hraje další člen mé Top10- Jennifer Aniston. Hlavní je to, že já byl opravdu po celou dobu napjat jako struna a jak už překlad slova thriller napoví, o to přesně by mělo jít. Příběh je perfektně zamotaný, překvapení je zde spousta a i přes některé dle mě až moc neuvěřitelné náhody, já vůbec nelituji, že jsem se díval. 80 % Oblíbená část- Clive při odchodu z hotelu ke konci filmu

Světová invaze (2011)

Vnímám všechny připomínky, co tady píšou ostatní a hodně z nich je pravdivých. Dialogy jsou většinou dost hrozný a pár patriotistických scén je tak prvoplánových, že se z toho někomu zvedne kýbl. Dokonce za sebe přidávám jednu obrovsku stížnost, kterou jsem tady nikde nezahlédl a to na kameru. Ta je někdy tak děsivě ztřeštěná a ulítaná, že má člověk co dělat, aby nevypadl ze sedadla. ALE! Na druhou stranu mi přijde, jako by se zmiňovaly jen zápory a přitom se nehledělo na klady. V první řadě musím jmenovat Aarona Eckharta, kterého jsem si zamiloval v Děkujeme, že kouříte a jsem velice rád, že mě dokázal přesvědčit i v tak odlišné roli. Když vypustím kameru, tak i vizuální stránka je dle mého kvalitní a to stejné můžu s klidným srdcem prohlásit o hudbě. A věc, která se mi taky velice líbila, byla atmosféra. Možná že jsem to tak měl jen já sám, ale vnímal jsem na plátně vyobrazenou beznaděj. Protože útoku se dočkáme až v úplném závěru a do té doby to jsou jen přesuny, ústupy, umírání a snaha o přežití. Těch záporů je nepochybně dost, ale u mě to stačí s hodně odřenýma ušima na 80 %. Oblíbená část- přivítání Aarona Eckharta zpět v autobusu

Zašlá sláva Marca Pease (2009)

V jedné věci mě tohle dílko odpannilo- vůbec poprvé v životě jsem si po filmu řekl, že kdyby nikdy nevznikl, tak by se na světě absolutně nic nezměnilo. Jinak řečeno- ode dneška si zakládám šuplík s cedulkou "zbytečný film". Herecky to byla slabota, děj jako by nebyl a na to, že zde čtu žánr Komedie, jsem postrádal cokoliv vtipného. Pokud mám já určit žánr, neváhám ani vteřinu a od pusy mi letí slůvko Muzikál. Hudby se totiž dočkáte dost a dost. Mě v pozornosti udržovala jen Anna Kendrick, která je dost můj typ, ale tak to rozhodně nebudou mít všichni, kdo se ke sledování k jejich smůle dostane. Za sebe jen kvůli Anničce dávám 40 %. Oblíbená část- Stillerův souboj se Swartzmanem na ostří nohy

Nezastavitelný (2010)

Už když jsem si přečetl obsah, abych věděl, na co zhruba se budu dívat, tak jsem ke sledování usedal se značnou skepsí. Nakonec musím říct, že to ale taková béčková hrůza, jakou jsem očekával, nebyla. A čím to? Částečně určitě Denzelem, který nám sice stárne a šediví, ale herecky umí být stále přesvědčivý. Chris Pine působil taky důvěryhodně a dobře Denzelovi sekundoval. Dále rozhodně dramatičností, která postupně vyprýštila na povrch a jíž bych se neubránil, ať bych se snažil sebevíc. A nejde nezmínit ani povedená vizuální stránka v kombinaci s poměrně neotřelým prostředím železnice. Ovšem bylo tady i to, čeho jsem se obával od začátku- hromada klišé (např. stupidní arogantní šéf), nesmysly a debilita postav (např. policejní vozy doslova nalepené na trať v místě plánovaného vykolejení) a do očí bijící chyby (nejviditelnější bez debat rozbité světlo lokomotivy na jedné straně a šup, najednou už na straně druhé). Ve finále bych ale použil část kamarádova komentáře, se kterou se plně ztotožňuji, že zejména díky normálně působící ústřední dvojici to nakonec "bylo takový civilní a uvěřitelný". 70 % Oblíbená část- "Kolik si jel nejvíc s touhletou mašinou?"

Na doraz (2010)

Moc mi hlava nebere, jaktože má tento kousek tak vysoké hodnocení. Protože z mého pohledu je tu sice pár fórů u kterých jsem se solidně zasmál, ovšem ten zbytek je dost ubíjející nuda. Dramatické pasáže na mě vůbec nefungovaly a Galifianakis (nebo lépe řečeno jeho postava) mě až překvapivě přespříliš často vyloženě iritoval. Nový nápad suma sumárum vlastně žádný, muzika nic moc, Downey nijak zázračný. Znovu vidět nepotřebuji. 50 % Oblíbená část- kafe připravené Foxxem

Země ztracených (2009)

Z mého úhlu pohledu existují jen dva důvody, proč se na tohle podívat- 1) úžasná Anna Friel, kterou jsem hltal pokaždé když se dostala do záběru (zvlášť ty culíky byly k sežrání) a/nebo 2) pár momentů a situací, které byly zvláště díky Ferrellovi mimořádně legrační. Bohužel jich bylo opravdu jen pomálu a zbytek času mezi tím je jen stupidní vata. Příběh prakticky neexistuje, hudba mizerná, vizuální stránka (možná schválně?) skoro až primitivní. Znovu bych si to nepustil a asi bych to ani nikomu sám od sebe nedoporučil. 40 % Oblíbená část- obří krab

Flákači (1995)

Tohle Smithovo dílko mě nezaujalo až tolik jako ostatní jeho počiny. Třeba Clerks 2, to je v mých očích uplně jiná liga, uplně jinej sport. I když frků je zde hromada a i zahráno je na všech frontách solidně, tak třeba hudebně to není žádná pecka. Zkrátka slušná nadprůměrná komedie, u které se budete bavit, ale já osobně to znovu vidět nepotřebuju. 70 % Oblíbená část- historka o letadle

Sejmi je všechny (2007)

Máte rádi mrkve? Je Clive Owen váš oblíbenec? Posloucháte hard rock a heavy metal? Líbí se vám totálně zběsilé a ulítlé akční filmy plné absurdních scén a hlášek? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, potom je slušná šance, že se vám tento kousek zalíbí. Pokus ale čekáte něco jiného, než jen to co jsem právě vyjmenoval, budete nejspíš zklamáni. A protože já na začátku odpověděl nejednou kladně, tak 90 %. Oblíbená část- vystřílení neonu na střeše