Mr. Hockey: The Gordie Howe Story (2013) (TV film)

Velice hezky udělaná biografie jedné z vůbec největších hokejových legend. Natočeno s lehkostí a grácií, velmi sympatické je i obsazení. Ve snímku vyobrazená etapa neobyčejného života je sice krátká, ale natolik netradiční a poutavá, že to vůbec nevadí. S klidným srdcem lze jednoznačně doporučit. 80 % Oblíbená část- potkání se mladých Howeů s představitelem NHL na letišti

Chappie (2015)

Moc netuším, co si o Chappiem myslet. Jakému divákovi byl vlastně určen? Na dětského je snímek příliš drsný, pro dospělého zase moc dětský. Fakt nevím. Pozitivem je určitě záporná poloha Jackmana, který nakonec dostane nařezáno tak, jak snad ještě nikdy nedostal. Akce také ujde, navíc v podání neuvěřitelných zjevů. Ale přerodu záporáků na klaďasy věřit nejde. Stačí jeden los a najednou je vše zapomenuto? To asi ne. Takže celkově mám dost smíšené pocity. 70 % Oblíbená část- konec Ameriky

Hon na lišku (2014)

Překvapivě dlouhé, ale zároveň nudné. Z popisku bych téměř vymazal slovo sportovní, protože jde o životopisné drama, jen náhodou se otírající o sport. Postavy jsou snad až na Davea Schultze na pěst, a to k pozitivnímu vnímání rozhodně nepomůže. Možná to bude znít tvrdě, ale pro mě byl Foxcatcher ztrátou dvou hodin života. Malé plus za záměrnou absenci spousty dialogů, kde si divák může sám domýšlet, jak asi probíhaly. Ale celkově slabé. 40 % Oblíbená část- přežrání se a následné spalování

Birdman (2014)

Tohle dokáže dnešní diváky zaujmout? To mi ho teda vyndej. 20 % Oblíbená část- rozhovor s kritičkou v předvečer premiéry

Milionový nadhazovač (2014)

Film jak dělaný pro Walta Disneyho. Tisící a první verze sportovní pohádky. V téhle ale nenajdete vůbec nic, co by vás překvapilo. Vše už jste viděli jinde. Takže velmi lehký nadprůměr a nemá cenu se jakkoliv obšírně rozepisovat. 60 % Oblíbená část- první nadhoz na opakované zkoušce před skauty

Šéfové na zabití 2 (2014)

Pokud si chcete film užít, nesmíte do něho moc šťourat. Nebo úplně přesně- nesmíte do něj vůbec šťourat. Těch děr byste totiž našli nepočítaně. Pokud ale jen sledujete bez většího přemýšlení, tak druhé šéfy dokážete ocenit. Protože opravdu vtipné scény a momenty zde jsou, o tom žádná. S procenty půjdu oproti jedničce o deset dolů, ale stále ještě to budou slušné tři hvězdy. 60 % Oblíbená část- čekání na železničním přejezdu, až přejede vlak

Vlk z Wall Street (2013)

Osobně na Vlkovi nevidím nic extra, a to ať se snažím sebevíc. Prostředí už jsme viděli, drogy a chlast jakbysmet, o sexu snad ani nemusím psát, DiCapriův dobrý výkon také (a už jich předvedl několik lepších). Takže o čem se tu vlastně bavíme? Co stojí za vynášení do nebes? Co je tu navíc? Že to všechno někdo nacpal do tříhodinového spektáklu? To mi nestačí. Nenudil jsem se, to je pravda, ale na druhou stranu jsem se ani neostýchal snímek pauznout a jít se v klidu vyčůrat. A to bych si u neobyčejného filmu nedovolil. Tento jím není. 60 % Oblíbená část- scéna s telefonem při prvním představení (Mad) Maxe

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Čekal jsem, že by mě to mohlo chytnout víc. Jenže skoky v čase můj prožitek rozmetaly a vyzdvihnout tak můžu asi jen Bosemana, který si respekt zaslouží. Jinak uteklo přes dvě hodiny mého života a já nemůžu zahnat pocit, že jsem je mohl (a měl) vyplnit jiným filmem. Tento je jen průměrný. 50 % Oblíbená část- pohřeb

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Všichni pozor! Jsou tu další Hunger Games, no a dokážete si představit o co všechno byste přišli, kdybyste je neviděli? Já budu tak velkej hulvát, že vám to teď na rovinu vyklopim- o NIC! Nikdo novej se neobjeví, nikdo starej neumře, příběh stojí na místě a téměř nic se nestane. Jasně, je tu nějaký to bombardování, ale počkat- vždyť ani to vlastně nevidíme. A na věčně ubulenou Katniss už začínám mít alergii. Ještě že mě čeká už jen jeden díl, to snad nějak v bolestech přežiju. Omluva za nespisovnost, ale když už jsem se pro tento komentář pasoval do role hulváta, tak se vším všudy. ;-) 40 % Oblíbená část- Hurikánova reakce na polibek od Katniss

Nedotknutelní (2011)

Unikátní koktejl dojemnosti a humoru. A v obou případech přichází na pořad dne společný jmenovatel- upřímnost. A díky tomu výtečným protagonistům nejen jejich příběh věříte, vy ho jako divák spolu s nimi prožíváte. K tomu všemu hraje úžasný hudební podkres a celkově tak jde o brilantní kousek. Ke stovce chybělo malinko, pokazil ji jen až moc průhledný závěr. Edit: Po druhém shlédnutí přeci jen zvedám o deset na plnou palbu a navíc vkládám do svého top 10. 100 % Oblíbená část- návštěva divadla