• Pohádka

Broadchurch (2013) (seriál)

Po skončení první řady člověku zůstane nepříjemný pocit, že skutečně nemůže nikomu důvěřovat. Ale že bez důvěry je to všechno ještě horší. A že sousedé, kteří se na vás roky usmívají, vás pak s chutí vyženou, a to na základě jednoho novinového článku! Ta psycho atmosféra maloměsta se tvůrcům věru povedla. Druhá sezóna snad ještě lepší! Zajímavý scénáristický počin, který vlastně nepřináší novou zápletku, ale plně vytěžuje první sérii bez toho, aby se divák nudil. Opět výtečně zachycená měnící se nálada celého městečka i způsob, jakým se s traumaty vypořádávají jednotlivé postavy.

Předčítač (2008)

Po pár letech od zhlédnutí hodnocení sníženo na čtyři hvězdičky. A přemýšlela jsem, jestli nepůjdu ještě níž. Zajímavá tam totiž zůstává především Kate Winslet a motivy z knihy se ve filmu vytrácí. Příběh zůstává, ale problematika viny a odsouzení (kterou považuji v knize za to nejzajímavější) mu ustupuje.

Fargo (2014) (seriál)

Pořád se nějak nedokážu vypořádat s tím, že jednání hlavního zabijáka nedávalo vůbec žádný smysl. Proč někoho ano a někoho ne? Ta čtvrtá hvězdička je za Martina Freemana, kterému se ten přerod v lidskou bestii skutečně povedl.

Před úsvitem (1995)

Není to špatný film, ale nemůžu si pomoci - oba dva hrdinové mě místy trochu štvali. A bylo by věru příjemné, kdyby pro jednou byla ona tou racionální a zpochybňující a on tím, kdo přemýšlí trochu "divně".

Společnost mrtvých básníků (1989)

Není to sice dokonalý film, ale má krásné téma a výborné zpracování. Robin Williams představuje přesně takového inspirativního učitele, jakého bych si přála někdy potkat.

Jana Eyrová (1996)

Ve srovnání s novějšími adaptacemi (2006, 2011) tato trochu pokulhává, ale nutno podotknout, že i přesto má své kouzlo, kterému napomáhá krásná hudba.

Příšerka v Paříži (2011)

Poprvé se mi stalo, že jsem fandila bleše :) Zdejší kritika mi připadá trochu ostrá, je to milý malý film.

Casablanca (1942)

Možná jsem jen očekávala příliš mnoho, ale připadá mi, že existují i lepší staré "klasiky". Výkon Humphreyho Bogarta byl velmi dobrý, pokud zrovna nedošlo na zamilované scény - podle mě prostě působil chladně. Nejzábavnější postavou tak pro mne byl kapitán Renault - ta čtvrtá hvězdička je za něj.

Divá Bára (1949)

Jeden z mých oblíbených českých filmů. A není to jenom kvůli myslivci, ne a ne a ne! (Ale ten myslivec...)

Sex ve městě (1998) (seriál)

Pokud hledáte nenáročný příběh o přátelství a hledání toho pravého, to vše po americku, bude se vám to asi líbit. Pokud tohle nehledáte, bude vás asi rozčilovat to, na čem je tento seriál postaven - život v New Yorku, hrdinky, které plují z večírku na večírek a z náruče do náruče, důraz na vzhled, atd. atd. Po shlédnutí posledního dílu mi jen přišlo trochu škoda, že později natočili ještě dva filmy, protože děj seriálu skončil pěkně uzavřený.