• Pohádka

Sněhurka (2012)

Příjemná hovadinka, když se chcete na něco dívat u oběda. Podle ohlasů jsem čekala, jaká to bude hrůza, ale jsem příjemně překvapená. Bylo to svižné a poměrně vtipné. Julia Roberts byla skvostná a po hodině člověk přestane vnímat i ty dvě tlusté housenky nad očima Lily Collins. Jen ten bollywoodský konec mi tam moc neseděl.

Moneyball (2011)

Skvělých 133 minut o baseballu, kterému jinak absolutně nerozumím. Geniální scéna o obchodování s hráči.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Pět důvodů proč sledovat Amazing race: 1) Podíváte se do celého světa (byť jen skrze televizi). 2) Je to zábava. 3) Můžete sledovat, co s lidmi dělá příslib jednoho milionu $, stres, napětí a to, že spolu tráví všechen čas pohromadě. 4) Můžete se bavit přemýšlením, co byste udělali vy. S kým byste jeli, jak byste to zvládli lépe,... 5) Pokud máte zájem, můžete sesbírat spoustu argumentů o tom, jak jsou Amíci hrozní, jak mluví jenom jedním jazykem, atd. Nebo si můžete vyděšeně představovat, jak by to vypadalo, kdyby takhle závodili Češi :) Season 2: Ukazuje, že takový závod se dá úspěšně zvládat i s úsměvem na tváři a slušným chování (Blake a Paige) a že se nemusíte pořád jenom stresovat (Osvald a Danny). Season 3: Strašně mě rozčilují ty párečky, co si vybraly dvojčata jako hlavní soupeře a pořád proti nim něco mají. Proč? Jenom proto, že jsou hezcí? Protože to zvládají? P.S. Zach by měl dostat zvláštní cenu pro nejtrpělivějšího parťáka.Season 4: Celkem nuda. Nikdo, komu bych fandila. Nikdo výrazně nesympatický. Žádné velké konflikty. Season 5: Konečně nadupanější řada. Bohužel všechny moje oblíbené týmy vypadly a ze závěrečné trojky vyhrál tým, který mi byl snad úplně nejméně sympatický. Pokud bych chtěla závodit v TAR, tak bych chtěla výběr zemí, jaký byl v této řadě. Season 6: : Dvě speciální ceny - pro Lenu jako největšího dříče s největší smůlou a pro Jonathana jako největšího idiota, jakého TAR dosud spatřila. Season 7: Proč musí vždycky vypadnout týmy, které jsou mi sympatické? Nesnáším Roba a Amber, nevadí mi, že jsou ambiciózní, vadí mi, že na to jdou křivácky. Season 8: Rodinná edice. Původně to bylo takové hlučné a moc se mi to nelíbilo, ale v druhé polovině se to opravdu dobře rozjelo. Týmy byly vesměs sympatické, konflikty přiměřené a nevím, jestli mi ty hádky ve dvou teď nebudou připadat nudné :) Season 9: Jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy viděla! Sympatické týmy, dostatek soupeření, ale žádní ve stylu "půjdeme přes mrtvoly, abychom to vyhráli". Konečně se moje oblíbené týmy přestaly vypadávat v první půli série. TTOW! Season 10: Jen o malinko méně zábavná než season 9. Podivné vyřazování hned v prvním díle. Poprvé, co jsem si ve finále přála, aby nevyhrála žena. Trochu mě štvalo to podivné spojenectví mezi slabšími týmy. S vítězným týmem jsem spokojená. Můj výběr dvojic do Amazing race: Vražedná mise: Tara & Will, Teri & Ian, Colin & Cristie, Jonathan &Victoria, Rob & Amber.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Co o tomhle seriálu říci/napsat? Nic - to musíte vidět. Chytne vás to a nepustí a přispívá k tomu nejen téma a atmosféra, ale i skvělé výkony hlavních představitelů. První série byla perfektní, a tak nezbývá než doufat, že se kvalita udrží nahoře i v té příští. 2. série - SPOILER Začátek byl dobrý, svižný, napínavý. Ale čím dále tato série postupovala, tím víc se tam začaly objevovat události, u kterých jsem si říkala "to jako vážně?". U první série jsem si říkala, že je děj je tak neuvěřitelný, až člověk začne přemýšlet, že možná k něčemu takovému může dojít. U druhé série se objevilo mnohem více do očí bijících nesmyslů a zesílila "američnost" (v tom smyslu, že když dělám seriál, který má vypadat realisticky, nemůžou pořád všichni přežívat jednu hroznou událost za druhou. I v Downton Abbey zemřelo více postav než tady). Takže Carrie se sice na začátku série sotva drží na nohou a sbírá zeleninu, s obtížemi zvládne třídenní výlet, je na hranici sebevraždy, ale o dva díly později už je v pohodě, běhá tam a zpátky, řeší problémy a jen občas si zabrečí. Na chycení superzlého padoucha Abú Nazíra skrze Brodyho je z celé CIA vyčleněna pouze malá skupinka - jeden operativec, jedna bipolární bývalá agentka, která už u CIA vlastně ani není a šéfuje tomu podivný chlápek "kde se vzal, tu se vzal". To, že Carrie téměř okamžitě naváže s Brodym zase osobní vztah nikomu vlastně tak moc nevadí, hlavně když z něj získá informace (v reálu by ji vyměnili už v půlce první série a na případ by si už ani nesáhla. Chápu, že je potřeba udělat ten seriál zajímavý, ale to, jak se k tomu stavěli v téhle sérii bylo už trochu moc.). No a naprostý vrchol - superpadouch se záhadným způsobem dostal do USA (jak se tam dostal se moc neřeší) a po propuštění Carrie se schová ve staré továrně. Tu důkladně prohledává několik taktických týmů a nic nenajdou. Pak Carrie dojde, že se tam Abú Nazír vlastně asi ještě schovává, vlítne tam s jedním týmem, neozbrojená, nepochopitelně zůstane jen s jedním chlápkem, protože zbytek se oddělí a na první pokus najde tajnou skrýš superpadoucha, kterou předtím všichni přehlídli. No a poslední díl byl pak už jen odrazovým můstkem pro natáčení příští série, který se tvůrci ani nesnažili zakrýt. Alespoň, že Saul přežil a Rupertu Friendovi to sluší. Přesto snížení hodnocení na ****. 3. série - SPOILER Po dost špatné druhé sérii se seriál zase vrátil na slušnou úroveň. První čtyři díly si člověk sice říká, jestli blázinec, kde je Dana a potom Carrie, není náhodou skoro to stejné místo jako CIA, kde všem taky solidně hrabe, ale přibližně v půlce série se vše vysvětlí a pak už to stojí za to. Jsem ráda především za dvě věci - že s Carriiným těhotenstvím nedělali tvůrci zbytečné ofuky a že měli "koule" na to zabít Brodyho. Protože navzdory všem fanynkám, tenhle seriál se prostě nejmenuje Superman. Trochu se však bojím série čtvrté, která by podle mého názoru vůbec nemusela být, to ukončení série třetí by bylo pěknou tečkou za povedeným seriálem. Pokud ale čtvrtá série bude a objeví se v ní nějaký potenciál na kvalitní pokračování, tak osobně prosím, aby se tam mnohem častěji objevoval Peter Quinn. (P.S. Zajímavé je, že od té doby, co se Dana pokusila spáchat sebevraždu a scénaristé jí ubrali textu, takže její pomalá mluva nezabírá půlku dílu, ji mám mnohem raději :) 4. série - SPOILER Ehm. Takže v CIA stále nemají nikoho jiného, koho by posílali na mise, než bipolární Carrie a Quinna na cestě k vlastní psychiatrické diagnóze? No dobře. Nicméně první půlka série je téměř nesnesitelná, psychotické pobíhání hlavní hrdinky v podstatě zabíjí celý příběh a to svádění sotva zletilého chlapce je nechutné. Druhá půlka nabírá o něco zajímavější obrátky (když pomineme, že celá pomoc od pákistánské vlády stojí na tom, jak se rozhodne velitel, který má pochopitelně ke Carrie citové pouto). Zůstává spousta WTF momentů, které z původně dobrého seriálu udělaly popcornovou zábavu.

Někdy veselo někdy smutno (2001)

Původně jsem chtěla dát pět hvězdiček, ale v poslední hodině se v podstatě pořád slzelo a míň tančilo, což trochu ubíralo na zábavnosti. Pro ty, kteří ještě žádný bollywood neviděli a přistupují k němu trochu s nedůvěrou, přidávám pár rad: 1) Nebojte se dlouhatánské stopáže, není to nuda, za chvíli se tempu přizpůsobíte a zvládnete to klidně na jeden zátah. 2) Nedívejte se sami - přizvěte kamarádku/kamaráda se smyslem pro humor a bude to o 100 % větší zábava. 3) Neberte to vážně - když se na to budete dívat s nadhledem, bude to vážně, vážně zábava. 4) Užijte si ty fascinující scény s vlajícími vlasy, významnými pohledy, zpomaleným během... a samozřejmě hromadná taneční vystoupení! Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila :)

Last Night (2010)

90 minutový návod na komplikovanější a bolavější život. (Ta čtvrtá hvězdička je za krásnou hudbu.)

500 dní se Summer (2009)

Tenhle film se mi moc líbil - asi kvůli té poklidné náladě, která se vás nesnaží nahlas rozesmát nebo z vás vyždímat slzy. Ukazuje, jak lidé někdy raději věří svým představám, než by si připustili skutečnost. A taky, že léto sice jednou skončí, ale po něm přeci přijde podzim... A odbornice na vztahy Rachel je bezkonkurenční.

Mezi řádky (2007)

Možná, že je to padesátý šestý film na téma, jak učitel(ka) dokázal(a) pohnout své žáky ke změně a vzájemnému přátelství a respektu. A kdyby nebyl natočený podle skutečnosti, pravděpodobně by každý křičel, jaký je to uslazený hollywoodský nesmysl. Ale já se občas potřebuju podívat na podobný film. Film, ve kterém je naděje a důvěra v to, že se lze zlepšit/mít se lépe/zkvalitnit vlastní život, pokud existuje snaha. A taky motivace, protože ta je hrozně důležitá.

Láska podle předlohy (2007)

O knihách Jane Austen to nakonec tak úplně nebylo, ale i přesto jsem dostala chuť si je znovu přečíst :) Čtenářský klub Jane Austenové tvoří 5 žen a jeden muž - Jocelyn, která se bojí zamilovat, Bernadette, která se mužům rozhodně nevyhýbá, Sylvia, kterou právě opustil manžel, její dcera Allegra, která se do vztahů vrhá po hlavě, upjatá Prudie a scifi fanda Grigg. Jejich setkání nad knihami Jane Austen a vlastní milostné peripetie pobaví a potěší.

Ženy v pokušení (2010)

Výborná Vilma (Eliška Balzerová), která má život prostě na háku :))