Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 273)

plakát

Muhammad Ali: The Whole Story (1996) (TV film)

Průřez Aliho kariérou s tím, že ty klíčové zápasy jako Ali Frazier 1, Ali Foreman a Ali Frazier 3 tam jsou puštěný skoro celý, proto je to tak dlouhý. Jako dokument je to neoriginální a netvůrčí, jako Ali pro začátečníky je to dostatečné. Je to prostě takový Ali v kostce.

plakát

Muhammad Ali: Hrdina lidu (2015) (TV film)

Mizerný medailonek, jakési "osobnosti", většinou nějací rappeři a jiní všichni velebí Aliho, což se omrzí už po pěti minutách, ale to trvá to minut 40, zbytečnost.

plakát

Muhammad Ali, the Greatest (1969)

Výbornej dokument, kde je minimum intervence autora, potažmo narátora a maximum materiálu, který mluví sám za sebe. Místo záběrů ze zápasů tam jsou fotografie, což je příjemné ozvláštnění. Celkově jde o originálně a tvůrčím způsobem vytvořený dokument o ikoně sportu.

Zběsilost v srdci (1990)

Zběsilost v srdci je krásnej film, některý scény dojímaj, některý jsou bizár, to celý dohromady je pak úžasný a i když nejsem takovej blázen do elvise ani do čaroděje ze země oz, lynč z toho namíchal super koktejl, kterej mě nepřestává bavit a fascinovat. A je to krásně barevné, potěcha pro oko. Škoda, že dnes už takový věci Lynč netočí.

The Greatest (1977)

Muhammad Ali byl skutečně nejlepší boxer všech dob a býval by byl i dobrý herec, zatímco většina sportovců hrát neumí, on tu v roli sama sebe působí lépe než, když byl sám sebou v dokumentárních záběrech, kde zoufale přehrával. Zde hraje klidně, uměřeně a soustředěně a hraje skoro líp než někteří profi herci. Škoda, že nepověsil rukavice na hřebík o pár let dřív, takhle si zbytečně zatlouk hřebík do rakve o pár let dřív. Ve filmu mohl klidně udělat kariéru, rád bych ho viděl i v normálních filmech, byl by dobrý v psychologických dramatech.

Muž bez spánku (1992)

Muže beze spánku jsem viděl někdy v roce 92 nebo 93, vyšlo to tenkrát na videu. Tehdy jsem z toho moc neměl, páč na takovej film musí člověk trochu dozrát. Dneska už je to o něčem jiném a já to můžu zpětně konečně ocenit. Na Šrejdra až pozoruhodně komorní a klidný film, i když nějaké to drama tu je, jde ale především o charakterovou studii a psychologický ponor, skoro žádná akce, žádné krimi, je to decentní, ale poutavý a silný film.

Jdi a dívej se (1985)

Ten Hitler byl vošklivej i jako dítě co? Otázka, kdyby se malej Hitler hodil do kamen, byl by to zločin nebo by se tim v budoucnosti zachránily miliony lidskejch životů? Ale kdo to mohl tušit že? Do budoucnosti hádám nikdo nevidí a čas vrátit nejde, to je asi to hlavní, co tento film připomíná.

Lolita (1962)

Nevěřte tomu, co o tom ostatní píšou, todle je mistrovský film, naopak, jeden z nejlepších Kubrikovejch filmů.

U konce s dechem (1960)

Takže co tu máme? Mladýho floutka Belmonda, mladou husu Seberg a mladýho intouše Godarda, dohromady je to celkem nuda, co si budem povídat, ve filmu se neustále melou kraviny, který nedávají smysl a hraje k tomu příšerně vlezlá a po pěti minutách děsně iritující hudba, která je po celých 80 minut k filmu k nesnesení, kromě pár momentů, kdy se pustí deska s Mozartem. Kultovní dílo francouzský nový vlny je bohužel dost o ničem a jak postava Michela tak postava Patricie mě nedokázaly zaujmout natolik, abych k nim něco cítil. Sem tam řekne někdo něco duchaplnýho, ale jinak je to neustálý nesmyslný blábolení. Škoda, že k tomu hrála ta otřesná hudba, kdyby to Godard natočil bez hudby, mohly aspoň zaujmout zvuky z ulic, takhle je to tam jen občas zesílený ve zvukový stopě schválně přes dialog, ale ten děsnej rádobycool džezíček otravovat nepřestane. Podtrženo sečteno, Godard natočil mnohem lepší filmy, todle je tak průměr.

plakát

Ladí neladí (2002) (TV pořad)

Je zajímavé se k tomuto pořadu vrátit 10 let po jeho ukončení. Unikátní projekt, který měl dobrou snahu, která byla občas kontraproduktivní. Úroveň jednotlivých dílů kolísala s tím, jaké kapely byly zrovna přítomny. Občas se moc nevyvedla tematická složka, kupříkladu v díle o panku byla znouze a iné kafe, ani jedna není vyloženě panková kapela, naproti tomu k zoně a dají priznic, měli to trochu líp promyslet. Ale ináč spokojenost hlavně s psími vojáky, už zmíněnými znc a zonou a, která byla zřejmě nejlepší. Prudili akorát ti kritici, kupříkladu ten nanoru, kerej evidentně preferoval jiný styl hudby ("největší pankáči jsou dnes soundsystémy"), a k samotnýmu panku měl jen trapný připomínky a narážky (basák má špeky a tak není pankáč). Velmi trapná byla také kritička v díle s Vltavou, svými osobními útoky na Nebřenského mě velmi vytáčela, obdivoval sem jeho klid a nadhled, s jakým na ní reagoval, já bych se na jeho místě nejspíš neudržel a poslal bych jí do řiti. Naštěstí moderátorská dvojice to držela vždy velmi na úrovni, zvláště Fiala svými vtipnými a trefnými postřehy a poznámkami. Divím se, že se tu nikdy neobjevili Chinaski, Tři sestry nebo Totální nasazení.