• Thriller

Temná tvář Brooklynu (2019)

Motherless Brooklyn je silný svojou atmosférou a hudbou (Thom Yorke, Flea, Wynton Marsalis). To naozaj vyšlo a fungovalo to počas celej, takmer dva a pol hodinovej minutáže filmu, ktorá mu sedela. E. Norton film režíroval, produkoval, písal mu scenár a hral v ňom hlavnú úlohu. Zvládol to výborne, otázne však je, či by jeho výkon nebol ešte o niečo precíznejší, ak by sa mohol sústrediť iba na hranie. Ostatní herci boli celkovo výborní, hlavne Michael K. Williams a A. Baldwin. Režisér sa vo viacerých rozhovoroch vyjadril, že chce v tomto filme skúsiť skĺbiť prvky z Rain Mana a L. A. Confidential resp. Chinatown. Na prvý pohľad sa to zdalo ťažko realizovateľné, no vo výsledku to nepôsobí rušivo, naopak pôsobí to prekvapivo jednotne. Nejde teda ani o jednoznačne vyhranenú gangsterku, ani Film noir a ani detektívku s prehnane centralizovanou postavou detektíva. A aj keď si film vyberá prvky a prístupy z viacerých žánrov, dojem je kompaktný. Koncovka filmu je mierne predvídateľná, čo je škoda. Celkovo je Motherless Brooklyn film s priemerným dejom, no perfektnou hudbou a hereckými výkonmi.

Norimberk (2000) (TV film)

Výborné spojenie histórie a filmu. Brian Cox si za stelesnenie velitela Luftwaffe zaslúži absolutórium.

Oči války (2009)

Kvalitný počin, ktorému autentickosť rozhodne nechýba. Na celkovom dojme u mna tiež rozhodne pridali posledné minuty filmu, ktoré pozdvihli dejovost filmu.

Souboj Titánů (2010)

Tri hviedy...pretože som sa nenudil a nechal som sa unášať veľkým plátnom, no ak by som film nevidel v kine a nostalgicky by som nespomínal na starý, skvelý originál pravdepodobne by bol verdikt prísnejší.

Repo Men (2010)

Film hodnotím ako pomerne vydarené sci-fi, aj naprek tomu, že tento žáner vôbec nemusím. Jude Law privrel v tejto snímke ústa tým, ktorý ho majú zafixovaného ako "sladkého chlapca" a predviedol, že to celkom vie aj s nožom v ruke. Najväčší drive a akcia je nám predostretá v záverečných minútach filmu. Repo Men nie je rozhodne strata času, u mňa môže byť..

Insomnie (2002)

Len málo filmov ma dokáže držať v napätí tak dlho ako práve tento kúsok, navyše ma film ozaj bavil - výborná vec...prečo nie plný počet