Polibte nevěstu (2007)

Šlo to. Opravdu to šlo. Řekněme, že děj byl chvilkami někdy opravdu povrchní nebo nudný, ale stále to šlo. Řekla bych, že dokonce některé scénky by stály za to, aby byly povýšeny do lepších filmů. Avšak.. Stále jim nemůžu odpustit ten konec. Stále ne, ten mě zklamal.

Bratz (2007) odpad!

K čemu to? Aby se světu ukázala naditost amerických děvčat, co nemají nic jiného na práci, než se neustále zlomyslně bezhlavě předbíhat a šťourat v životě ostatních a mít z toho nehoráznou srandu či dokonce potěšení..?! Opravdu? Myslím, že není potřeba točit dalších takových braků..

Ztroskotaná láska (2005)

Ne, prostě ne. Možná se jednou podíváte. Dobré leda tak na to, pokud opravdu umíráte nudou a už ležíte na smrtelné posteli, pak možná. Ale jinak pravdu už víckrát ne, není mi už deset, abych se nad takto bezduchým příběhem rozplývala..

Drž hubu! (2003)

Naprostá pecka. Při prvním shlédnutí tohoto filmu si moc dobře pamatuji, jak jsem brečela smíchy, když bylo potřeba vyměnit policejní auto za jiné auto, -civilní- a Gerárd suveréně přijel s dalším policejním autem. Jenom jedna z mála nezapomenutelných scén. Zaryl se dokonce tak moc pod kůži, s kamarádkou teď samovolně vykřikujeme "Hooovno!" "Rubyyy." , či "Ty máš oči jako kůň." Jedna z nejzdařenějších komedií.

Život je krásný (1997)

Smířlivá ironie názvu. S očima plných slz a s vyhasínajícím životem, co nám právě uniká mezi prsty se naposledy usmějeme pro toho druhého a chlácholivě mu zašeptáme svá poslední slova: život je krásný.. Začíná to tak slibně. Pokračuje tím, že vám to rozdrásá srdce a zároveň se musíte některým vtípkům smát a končí krutě. Velmi krutě. Otcovská láska k synovi prostě zarazí dech. Jedinou útěchou snad je pak opětované shledání matky se synem. Dívat se na tento film je požitek, velký požitek, ukazuje dobu za druhé světové války, ukazuje koncentrační tábory, ukazuje vytrvalost, lásku i naprosté ničení lidí.. ale zároveň jsou to muka. Tosim to vystihuje velmi přesně: "ŽIVOT NENÍ KRÁSNÝ, ZATO TENHLE FILM JE."

Surfaři (2007)

Ach, zlatý to snímek. Pravdou je, že je vidět, že se nejedná o nijak zvlášť drahou záležitost, ale pokud máte alespoň trochu pochopení s tolerancí a při nejmenším vám nevadí příběhy o dvou zamilovaných klucích/mužích.. bude se vám to líbit. Krásná atmosféra, příjemné teplo, nádherný moře, přátelští lidé.. Léto a začínající "románek" , zní to tak kýčovitě, ale opak je pravdou. Stojí za to se podívat.

Nabít a zabít (2006)

Ať si lidi kritizují, jak chtějí, pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů. Ze začátku jen málo kdo chápe, oč tu vlastně jde.. Jak děj pokračuje, pomalu začínáte zapomínat na historku, vyprávěnou na letišti i na ono chlapa kterému Kansaská léčka "zlomila vaz". Děj se zdá poměrně snadný, ovšem jen do části, kdy se ukáže že Bruce a Josh mají spolu něco za lubem. Dostali je. Dostali i vás, pokud nejste ten typ člověka, co lpí na detailech a už od začátku jste si věci nespojili. Rozuzlení, které jak se nakonec přineslo úplně jinou stránku věci, než jak se ze začátku zdálo, je podáno hezky živě. Hezky prošpikováno scénami a blížícím se koncem. Ti dva to mají dozajista spočítaný. Film má trochu staromódní, ale za to elegantní nádech. Možná že se jedná o krimi a thriller, ale to neznamená, že se nezasmějete, nemůžu si pomoct, ale z toho filmu na mě prostě sálá jakási laxnost věci, děje se tohle děje se tamto, ale co, stejně si dám sendvič, stejně budu žertovat, stejně budu chodit s tím rozmláceným nosem po světě a bude mi to všechno jedno, už není co ztratit. Jo, dostalo mě to, hezky propracovaný scénář a zajímavé charaktery postav. Klidně se na to kouknu po páté, nebo po kolikáté, zatím mě to ještě nestačilo omrzet..

Snídaně pro psy (2007)

Tenhle film je především srdcovka fanoušků SG, kterým jsem, a pokud jimi nejste, film vás asi moc nenadchne. Velice jsem se bavila, pár herců, jedna chata, jeden pes a vyjde z toho naprosto dokonalá komedie k uvolnění. Sem tam prostě zdvihnete obočí na znak jako "Co to sakra..?" ale nejde se nezasmát. Velkou zásluhou je právě David v hlavní roli, člověk musí uznat, že tam bezvadně sedí.

Nicota (2003)

Opravdová nicota, která toho ukáže hodně..

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Žádné přehánění, žádné utápění se, žádná zbytečná přehnanost, aby to bylo co nejlepší a vyšperkovanější. Ne, prostě tak, jak to má být. Žádné nudné klasické zamilované příběhy a rodinná dramata. PO dobu filmu se mi tajil dech a čekala jsem, co tedy jako bude dáál.. Prostě to nebije do očí, ne, pohladí to, přilne to k tělu a najednou cítíte, jak tečou slzy v proudech. Žádné ohrané téma. Je to život kluka, který si něco prožil, něco prožívá a něco prožije. Člověk s dobrou duší. Vlastně ani nevidíte nějaký pořádný spád, nebo zlomový bod, jako filmy obvykle mívají. Celý tenhle film je jeden zlomový bod, a je opravdu úžasný!