Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Ten film byl skvělej! Po vizuálně stránce, není co dodat. Efekty peckový, přechody, nápady.. Bylo to vtipný, nevšední, a naprosto originálně řešený. Mnoho chvály na tento snímek může padnout. Snad v každé minutě se našlo něco, co bylo top. Takže jsem se na to dívala s překvapením, obrovským zájmem jsem se nechávala těšit tímto vydařeným dílem a říkala jsem si, jak s čistým svědomím bude hodnocen pěti hvězdičkami.. Jenže pak přišel konec. Nebo poslední půl hodinka celé to začalo být tak nějak divné a nijaké. Zamotané a přesto o ničem, jako kdyby scénáristé nevěděli, jak to ukončit. Přišlo mi to ke konci až moc přeplácané, jako kdyby chtěli vzít to, co nestihli ve zbytku filmu, tu akčnost a boj a fantaz a všechno to hodily do těch posledních bitek. Najednou se tam ztratilo takový to kouzlo, co si film nesl, to jak se tvářil "normálně" ale normální nebyl, až jsem si říkala, že to spadne na pouhé tři hvězdičky. K tomu nakonec nedošlo, protože jsem si řekla, že kvůli konci není třeba potápět celý zbytek skvostné podívané. Určitě stojí za to, bez debat. Jen, jak jsem psala, ten konec už mi tak skvělý nepřišel.. Spíš na vypnutí.

Uitgesproken (2013)

Je to něco, co jsem moc ráda viděla, bylo to příjemné a velmi nenásilné. Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, protože je to samozřejmě krátké a nestihne to mít to, co běžné filmy, což je samozřejmost. Ale pak mě napadlo, proč nedat 5? Jen proto, že je to krátké? Ve svém žánru a typu filmů to přeci nedělá žádnou ostudu. Jistěže se to nedá srovnávat například se Starcrossed, ale to je naprosto pochopitelné vzhledem k tomu, že tématicky se tyto dva snímky rozcházejí. Takže ano, jsem spokojena a nemám tomu co vytknout. Herci skvělý a reakce postav výstižné. Takže za 5 :)

Líbej mě (2012)

No, říkala jsem si, čím ten film za tak krátkou chvilku chce oslovit. A nakonec to přišlo. Skvělý nečekaný závěr, alespoň z mého pohledu, kdy celých těch 11 minut začnou dávat smysl a vše do sebe zapadne. Jak se soustředí člověk na něco jiného, úplně přehlédne jasná vodítka. Myslím, že si to 4* zaslouží.

Kruh (2014)

Úžasné!

Americká krása (1999)

Bylo to něco mezi čtyřmi až pěti.. Ale myslíš, že těch pět si to zaslouží. Film mi rozhodně nedovolil se nudit. Bavil mě, bavil mě, bavil mě, šokoval mě. Skvěle natočené! A úžasně namixovaný koktejl toho nejzvláštnějšího a zároveň nejjemnějšího. Hraje se na nuance a přechází se až v povrchnost, což všechno nakonec stejně skončí odkryto tak, jak to je. Jako by se vám z šedivé vynořila duha! Cesta každé z postavy byla něčím naprosto ujetá, a tím lepší to bylo. Oceňuji člověka/lidi co dokáží natočit něco takového na oko "obyčejného", ale když se podíváte tak vidíte tu skvělou hru, co dají dohromady a vyšperkují. Od začátku do konce, paráda!

Neodcházej (2012)

"Jenže všechno nakonec vyznívá hrozně ploše a nevýrazně, není cítit žádné drama, žádné emoce, které by takhle komplikovaný vztah nejspíš v reálu přinášel. " ..jak píše blim. 3, 3,5* Určitě zajímavý příběh a rozhodně jsme si v něm něco našla. Bylo to milé i smutné.. Ale nevyjadřovalo to tolik smutku, jak by ve skutečnosti asi bylo. Chvíli jsem si přišla, jako kdybych dlouho přežvýkávala kus jídla, který měl zpočátku našplánuto na něco pořádného, ale po nějaké době z něj chuť prostě vyprchá. Vesměs se to opakovalo a ke konci už to nepřinášelo nic nového. Příběh šel dál, ale emoce nějak uvízly. Možná by pomohla změna za těch 10 let, protože pokud tak uvážím, je to přeci jen jedno desetiletí a za takovou dobu se člověk může změnit/vyvinout k nepoznání, a pokud se podívám na tento snímek, postavy jsou v podstatě stále stejné a jednotvárné, což tomu dost kazí dojem. Žádné vyústění, něco tomu chybělo, nějaký detail, u kterého by si člověk řekl "to je ono!". A možná by tomu prostě prospěla jen kratší stopáž, nerada se u filmů nudím a ještě víc nerada se nudím u filmů, které chci dokoukat do konce, protože se mi zdají zajímavé, jen ne dotažené. Obecně z toho mám dost smíšený pocit. Bylo tam spoustu momentů, které se mi líbily, spoustu momentů, které mi přišly opravdové, spoustu momentů, které mi přišly zajímavé, momenty, které jsem viděla ráda vzhledem k jejich jinakosti než je v běžném životě známé. Navíc děj šel tak nějak nenásilně a sám až spěl ke konci, jaký ve skutečnost následoval.. Navíc tam byly okamžiky, které bych si ráda zopakovala. Jen se nemohu zbavit dojmu, že jakmile se na ně začnu opět dívat, stačí mi připomenout si onu atmosféru a hned film zase vypnout, protože jinak se budu nudit. Dokonce mě i napadlo, jestli ta menší absence vyhrocených emocí filmu naopak nepřidala, že jste se mohli soustředit na jejich situaci, než to tolik prožívat.. Ale asi ne, spíš je důležitější, aby to s vámi zacloumalo, než abyste jen jako divák kdesi v houští přihlížel a pomalu nic neslyšel. Takže pokud máte času nazbyt, proč ne.. Ani nemohu říct, že bych to přirovnala k nějakému jinému podobnému snímku. Ale jinak si raději zajděte asi ven..

Beautiful Thing (1996)

Rozesmálo, pohladilo. Líbil se mi výborně vystižený život na sídlišti a v rodině/rodinách. Opravdu to působilo velmi reálně. Užila jsem si to.. Jen konec, nevím, jestli dopadl tak, jak dopadl, nebo byl lehce otevřen pro diváka.. Tedy.. Beautiful thing:)

Volný pád (2013)

Tak tohle je snímek, od kterého jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala, a že jsem nečekala málo. Byla jsem překvapená a naprosto spokojená. Herecké obsazení, myslím, bylo perfektní. Tak nějak se každý hodil do postavy, kterou hrál. Dalším plusem je přesvědčivost. Marcovo společenský ideální život, který tak vidí i on sám, dokud nepozná druhou stranu mince, kde ho nic nedusí a zažívá vzrušení, něco nového, šokujícího a intenzivního. Všechno bezva, až na konec, se kterým jsem spokojená jakožto z filmového hlediska, ale zároveň nespokojená, čistě kvůli mým sklonům ke konečným happy endům. Jsem malý idealista, který si přeje, aby vše dopadlo krásně, protože je přeci krásné, když se všichni mají krásně a nemusí nic řešit, no ne? A snad i proto, že čekám až přijde doba, kdy se budou točit filmy s touto tématikou a nebude potřeba, aby jim zvedaly kvalitu nešťastné/neuspokojené konce podléhající společnosti. Jinak vřele doporučuji! Stál a ještě několikrát bude stát za to :)

Silent Youth (2012)

Mít ten film místo 75 minut tak 10-15, jsem si skoro jistá, že by dopadl lépe. Takhle je celý děj a celá myšlenka natolik roztažená, až se trousí a je skoro průhledná. Celé se to táhne, až to nedokáže pozornost, alespoň tu mojí, pořádně vplout do děje. Pořád jsem jenom čekala na to, až se něco stane a když už se něco dělo, tak to bylo krátkou dobu a opět takové učekané. A také.. Asi bych přidala o něco víc slov. Jinak detaily jejich života, předpokládám, že nebyly rozebírány schválně, aby se film točil opravdu jen kolem jejich pocitů a vztahu. Vesměs za to ale stála ta jasně vyjádřená atmosféra a nervozita. To, co mělo být řečeno tichem, splnilo svůj účel naprosto. Nelituji, že jsem to viděla, ale podruhé si to už určitě nezopakuji.

Nesmrtelný (2015)

Něco mezi dvěma až třemi. Taková klasika. Řekla bych, že je to daň za to, když někdo začne sledovat kvalitnější filmy a pak mu pod nosem skončí tohle. Nebylo to nejhorší, ale ty pouhé dvě hvězdičky jsou převážně za to, že si myslím, že se z tak skvělého nápadu dalo vytěžit o něco více. Párkrát jsem se přistihla, že se nudím, děj se dal také velmi často dobře odhadnout a kolikrát jsem si říkala, že ve scénáři jsou díry co se chování postav a toho, co říkají, týče. Velké plus bych připsala Benu Kingslymu, až mi bylo líto, že si zahrál jen na začátku, mrzlo mě jeho vyprovozené ze scény tak brzy. Jak říkám, nebylo to nejhorší, ale něco silnějšího tomu chybělo a naopak zbytečně moc klišé přebývalo.