Desatero hříchů - Falešní soudci (2019) (epizoda)

Zabili to posledním ubrečeným dílem. Jinak vtipné. Pan Holopainen ukázal, že hrát umí, nejenom v komedii. Pro fanynky doporučuji HEAVY TRIP.

Chalífát (2020) (seriál)

Hrdinkou seriálu je Pervin, která bojuje až do konce. I Fatima v dresu policie jede na vlastní pěst. Naivní puberťačky ze Švédska ukazují jednoduchou a přímou cestu k radikalizaci. Studie rodiny, která je nedokáže zastavit. Realita a absurdita idealistickýho státu. Ten, kdo verbuje, se sám nezabíjí. Naprosto aktuální kousek. K dokreslení faktů doporučuji knihu Dvě sestry o tomtéž.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Velmi povrchní pohled do tak složitého tématu. Evidentně stačí zajet do Berlína a i prudérní žena najednou zjistí, že ji má. Pak už stačí jen squotovat ve škole, poznat partu rádoby cool muzikantů a rázem lze hodit za hlavu 18 let chasidské výchovy.

Medicejové - Lorenzo Nádherný (2018) (série)

Červená knihovna z renesanční Florencie. Historické události sice sedí, ale je to točeno pro pobavení, není to dokument. Obsazení se povedlo, zvlášť ty Italky jskou jedna hezčí než druhá.

Teroristka (2019)

Na českou komedii místy docela vtipné. Nebýt tam ovšem Martin Hofmann se svými hláškami, zas tak vtipný by to nebylo. Dějem se netřeba zabývat, typická bramboračka o úplatném mafiánovi a boji ubohého lidu v podání staré učitelky. Paní Tatiana zde byla zmalovaná tak, že vypadala o dost hůř než obvykle a svlékací scénu měla opět Slovenka.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Klasický vězeňský biják s chytrým účetním a dalšími sympaťáky, co jsou zavření omylem. Proti nim sadističtí bachaři a svinský ředitel. Plus happy-end. Akorát nechápu, co tak extra skvělýho na něm všichni vidí. Natočený to bylo čistě účelově a plánovitě.

Fauda - Season 2 (2017) (série)

Druhá řada je líp napsaná, scénář věrohodnější a celá parta sehranější.

Fauda (2015) (seriál)

Akční seriál, kde Židi nefilosofují a rovnou střílejí. Zároveň je celkem věrohodně popsán svět na druhé straně : fanatiků i těch, co tahají za nitky. Dobré obsazení.

Učitel - Série 2 (2017) (série)

Hlavní postava mírně obtloustlého učitele někde pálí cígo a zírá. Ta druhá řada má dost ambicí, které nemohla splnit. Funguje vzteklá postava malé holky, školní prostředí je zaplněno cool figurkami s nevěrohodnými charaktery. Lesní šílenci jsou takoví středoevropští balíci, rozhodně ne nebezpeční teroristé. A ta linka s těhotnou ex-milenkou je vyloženě trapná.

Zrádci (2020) (seriál)

Forma zvítězila nad obsahem. Vymazlené záběry v cool interiérech nestačí. Příběh malého dealera v parádním podání Cyrila Dobrého je uvěřitelný, postava kriminalistky v podání Lenky Krobotové už moc ne. Snaha o ženskou hrdinku za každou cenu. Místy to byla celkem nuda, posledni 2 díly v léčebně ubraly na příběhu drajv. Každopádně se objevil velký talent Cyril.