Tělo (2003)

Tarantino prostě není Polák.

Ženy v běhu (2019) odpad!

Nejnavštěvovanější film loňského roku ? Dala jsem tomu šanci a dokoukala to, stálo mě to hodně úsilí. Takovou snůšku naprosto nic neříkajících klišé a hezkých obrázků můžou pouštět každému bez potřeby použít mozek. Troška je proti tomu mistr dialogu.

Bikram: jogín, guru, sexuální násilník (2019)

Když někomu nevadí, že mu po zádech hopsá skoro nahý plešatý trpaslík...taky jsem byla na pár lekcích, kvůli licenci pojmenovaných jinak, sestava totožná. Místní požadavek, že není možné NIKDY opustit hodinu během cvičení, mi zaváněl poněkud manipulací. Dokument je zábavný i děsivý, nakonec pro hlavního slizouna nic neskončilo. Ženy, trochu sebeúcty ! Cvičení není všechno.

Aggressive Retsuko (2018) (seriál)

Komedie to rozhodně není. Brilantní popis kancelářského pekla pro ženy v Japonsku více ocení znalci tamních reálií.

Fauda - Season 3 (2019) (série)

Nejlíp psychologicky napsaná série a koncem, který Doron nikdy nezapomene.

Desatero hříchů - Falešní soudci (2019) (epizoda)

Zabili to posledním ubrečeným dílem. Jinak vtipné. Pan Holopainen ukázal, že hrát umí, nejenom v komedii. Pro fanynky doporučuji HEAVY TRIP.

Chalífát (2020) (seriál)

Hrdinkou seriálu je Pervin, která bojuje až do konce. I Fatima v dresu policie jede na vlastní pěst. Naivní puberťačky ze Švédska ukazují jednoduchou a přímou cestu k radikalizaci. Studie rodiny, která je nedokáže zastavit. Realita a absurdita idealistickýho státu. Ten, kdo verbuje, se sám nezabíjí. Naprosto aktuální kousek. K dokreslení faktů doporučuji knihu Dvě sestry o tomtéž.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Velmi povrchní pohled do tak složitého tématu. Evidentně stačí zajet do Berlína a i prudérní žena najednou zjistí, že ji má. Pak už stačí jen squotovat ve škole, poznat partu rádoby cool muzikantů a rázem lze hodit za hlavu 18 let chasidské výchovy.

Medicejové - Lorenzo Nádherný (2018) (série)

Červená knihovna z renesanční Florencie. Historické události sice sedí, ale je to točeno pro pobavení, není to dokument. Obsazení se povedlo, zvlášť ty Italky jskou jedna hezčí než druhá.

Teroristka (2019)

Na českou komedii místy docela vtipné. Nebýt tam ovšem Martin Hofmann se svými hláškami, zas tak vtipný by to nebylo. Dějem se netřeba zabývat, typická bramboračka o úplatném mafiánovi a boji ubohého lidu v podání staré učitelky. Paní Tatiana zde byla zmalovaná tak, že vypadala o dost hůř než obvykle a svlékací scénu měla opět Slovenka.