Falco Symphonic (2008) (koncert)

Bůh s orchestrem za zády kraloval i čtyři roky před smrtí. A jak! Sice jsou na něm už vidět stopy slušnýho koksu, chlastu a dalších drog, přesto si to všechno dává na jedničku. Film Festival Wien 2018. 5*

Mission: Impossible - Fallout (2018)

"I'm Walker, by the way." Vynikající epizoda, který vévodí nepřekonatelný narvaný hovado Cavill. Slušnej příběh, napětí, překvapení a už zmiňovanej Cavill to vystřelujou na pětku.

Ant-Man a Wasp (2018)

A kurňa! Po loňským Ragnaroku přišel další vynikající marvelovskej nářez s kupou komediálních scén a neskutečným hereckým obsazením. Vidět Douglase hádat se s Laurencem je naprosto skvělý, stejně tak Gogginse při smlouvání. IW byla epická, to ano, ale letošní nejmenší marvelovskej projekt si ji strká do kapsy. Jasná pětička!

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Prachsprostá vykrádačka všech předchozích dílů (hlavně teda dvojky), která ovšem ve výsledku pořád náramně baví, i když teda Bryce neběhala v lodičkách. Jen ten Jeff se mohl ukázat na delší dobu. 4*

Specialisté (2017) (seriál)

Po první sérii 3*. Oproti jiný tvorbě Novy je to samozřejmě vynikající, ale kvalita dílů značně kolísá.

Falco: Everything (2000) (video kompilace)

Falco pro mě vždycky byl a bude největším hudebním bohem (s tím, že Lindemann je jeho nástupcem, ale velikosti Hölzela ještě nedosáhl) a tahle kompilace mi výrazně pomohla při oslavách splnění zkoušky z němčiny. 5*

Trója: Pád města (2018) (seriál)

První díl parádně navnadil, po něm však kvalita povážlivě padala. Velká škoda, neboť pořádnou adaptaci Illiady na filmovém plátně či televizní obrazovce nemáme. Tahle měla potenciál, leč kvůli křečovitosti scenáristů místo majestátních bitev a tragických osudů postav rozvíjela debilní přidané dějové linky, čímž se sama zdehonestovala. Kvůli zajímavému pojetí Olympanů i perfektnímu Odysseovi dávám 2*, mohlo to však dopadnout mnohem lépe.

Avengers: Infinity War (2018)

I když tam je hora píčovin, některý dějový linky jsou vynikající (hlavně ta Thorova :)). Navíc tu máme pořádnýho zaporáka i Samuela s motherfuckerem. Takže nakonec přeci jen pětka!

Rampage Ničitelé (2018)

Rock se nebere vážně a po postřelení lítá s bouchačkou v rukou bez větších problémů po Chicagu, aby to nandal přerostlým zvířatům. Občas hodí hlášku a v doprovodu Deana Morgana a Naomie Harris přináší skvělý film, který je asi nejlepší videoherní adaptací, bez prdele. Jen škoda malého využití Joea Manganiella, mohli si to rozdat Black Adam a Deathstroke :)). Ale i tak 5*.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Další variace na Transfery 5, ve které nemohla chybět čtrnáctiletá předčasně vyspělá buchta, hláškující černoch a německý vědec. Scotty Eastwood pak jde v otcových stopách a pokud stejně jako kdysi Clint po střetu s obřími monstry dostane šanci v úspěšném westernu, tak se zrodila nová legenda. Ideální odreagovačka. 3*.