New Game + (2019) (pořad)

Ajaj, zase je tu Alžběta aka "myslim si, že jsem jediná buchta, co paří videohry". Paradoxně je ten pořad zatim ok, tak uvidíme, jak to půjde dál.

Skleněný (2019)

Konec Davida a Elijaha úplně nenadchnul, rozhodně však nějak extra nezklamal. James McAvoy je každopádně ve vrcholný formě, jenom díky němu tomu nakonec dávám tohle hodnocení. Ten chlap dokáže všechno a já se nemůžu dočkat, až ho v červnu v kině uvidím zase na opačný straně barikády. 4*

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ajaj! Ač jsem to vůbec nečekal, nová JKR je překvapivě vynikající blockbuster, kterej mě až na pár výjimek dost bavil. Zatímco první díl je příšerná nuda, ve který hraje prim blb Redmayne, dvojka se vydává dál a do popředí staví i další charaktery. Nad celým osazenstvem ční dvojka Law a Depp, která perfektně láká na svůj budoucí velký souboj a překvapivě fajn byla i Kravitzova dcera, která skvěle ztvárnila další příslušnici rodu Lestrange. Hodně se mi líbili i noví parchanti, který si blb Redmayne strká do kufříku a krásný krajinný záběry Bradavic, Paříže, Londýna a taky jednoho místa v Rakousku. A i když nejsem nějak extra velkej Potterhead, tak oceňuju i tu snahu o propojení mytologií, byť teda Minervu si mohli odpustit... Co mě ale fakt nejvíc rozsekalo, je závěrečná půlhodina, ve který se Grindelwald chová jako Adolf a skvěle manipuluje s davem, jemuž ukazuje zničení Hirošimy i Overlord. Zní to neuvěřitelně, ale jelikož se přestalo v nejlepším, chci hned další epizodu. Snad tenhle storyline neposerou... Edit Asi jsem se trochu unáhlil, podruhý jsem se sakra nudil. Slabší trojka.

Bohemian Rhapsody (2018)

Herci fajn (největší radost mám z malýho Tima, nesežrali ho dinosauři, tak to dotáhnul do Queenů), ale jináč z toho mám rozporuplný pocity... Je to někde mezi trojkou a čtyřkou, ale jelikož mě strašně píchá, že to místní nesoudný idioti dotáhli až takhle vysoko na žebříčku, dám 3*.

Halloween (2018)

Vlastně hlavně variace na jedničku, která do děje přidává ještě dvě generace Lauriiných potomků, přičemž slečna vnučka taky umí pořádně zařvat. Je tu tuna odkazů na Carpenterův majstrštyk, vzpomíná se na mou nejoblíbenější postavu Dr. Loomise a hlavně, v šedesáti letech je Myers na svém vraždícím vrcholu. Škoda jen trošku akčnějšího a pompéznějšího finále, jinak se mohlo jít i na pětku. Takhle jsou to čtyři a díky soundtracku od pana tvůrce celý série se to tý jedničce aspoň přiblížilo. 4*

Toman (2018)

Setsakra kvalitní film, kterej dojíždí jen na svou pekelnou délku. Jinak mu snad nejde nic vytknout. Nabízí herecké koncerty současného domácího hereckého výkvětu a i ta méně sexy moderátorka Herbáře předvedla vynikající výkon. 4 und Halb *.

Venom (2018)

Dobrej oldschoolovej komiks, kterej se vymyká současnýmu stylu těchhle filmů. A za to jsem sakra rád. Škoda jen toho nižšího ratingu, mohlo to třeba bejt ještě lepší. Pomocný školy, který to na jinejch webech odsoudili dřív (zdravím kokoty z MovieZone), neberte vážně a jděte do kina. 4*

Predátor: Evoluce (2018)

Zajímavej sequel, kterej nedělá ostudu žádnými dřívějšímu dílu. Nechápu, co na tom všem těm "kritikům" vadí. Naserte si! Tohle byla kurevsky dobrá jízda! Do pětky tomu sice něco chybí, ale i tak je to jeden z akčních vrcholů roku a dost možná i desetiletí, protože takovýhle filmy už dnešní připosránci netočí. Díky, Shane. 4*

Sestra (2018)

Poloremake Vymítače ďábla: Zrození, kterej je přesunutej z Keni do Rumunska, místo Skarsgarda má Bichira a jako ďábel je tu jeptiška, kterou drží v šachu jen svatej grál, jenž ale vypadá úplně jinak, než jsme zvyklí. Je tu pár slušnejch lekaček, ale to je všechno. S celým Conjuringverse asi končím, není pro mě :)). 1*

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Byl jsem na dvou koncertech a zatímco ten v roce 2017 byl pořadateli nezvládnutý, tomuto hodnocenému škodila jen absence mateřštiny u hlavního účinkujícího. Příště mluv německy, Hans! 5*