• Pohádka

Bezmocná (1995)

Taková pěkná americká agitka o tom, jak být dobrý, lepší, nejlepší. Pro teenegery asi OK. Semtam ale pobaví i starší ročníky: "Víš Eltone, chtěla bych, aby ses už usadil." tak pravila patnáctiletá holka svému vrstevníkovi. :-) No není to k smíchu?

Horší už to nebude (2006)

Tak on to snad není špatný film, dokonce se mu musí nechat i určitá originalita a nápad. Ale málo platný, pro mě osobně je to 113 minut koncentrované nudy.

V očekávání zázraku (2009) (TV film)

Autorům nestačilo, aby jedno oko nezůstalo suché. Kdepak, jen houšť, ať slzy tečou vodopádem. Snůška kýče a patosu. A tak strašně, strašně šťastňoučkého konce... "To je test? Děláš si srandu?" Obávám se, že ne, že film je myšlen vážně. I když je to vážně k nevíře....

Prokletý ostrov (2010)

My už si se Scorsesem asi nikdy tak docela neporozumíme. Většina jeho filmů mě zanechává chladnou a tak nějak emociálně nad věcí. Tady jsem skončila okoralá jako tejden starej chleba. Natočené profesně dobře, ale jako film mi to připadá zbytečný a tak trochu o ničem.

Oběti - Karambol (2008) (epizoda)

Tak tohle se vážně nepovedlo. Ne že by to nebylo dívatelné, to je, celkem dobře. Ne že by to nebyl dobrý námět. To zas jo, byl. Jenže: kdo vlastně psal scénář? Proč tady není nikde uvedený? Vůbec bych se nedivila, kdyby se za svůj výplod scénárista styděl.:-( Je to totiž snůška taková nesmyslů a nelogičností, až si člověk říká, že to snad ani není možný. Děcko, kterému si ani nezasteskne po vlastní mámě, když mu umře. No co, byla a už není... Byt - to by mě fakt zajímalo, jak mohl manžel přenechat byt svojí milenky svojí manželce. Od kdy se v rámci majetkového vyrovnání bere z cizího? Dědicem je snad dítě, pokud je byt v OV. Pokud je pronajatý nebo státní, no, to snad už vůbec ne. Navic mi manželka tedy nepřipadala, že by se nechala lehce očesat..., on pěkný velký vybavený moderní byt a ona cizí starý, menší....., takhle se dělí společné jmění manželů? A pak odebrání dítětě? Vážně takhle? Opravdu se nejdřív docela normálně nevyzve k předání takovým tím normálním způsobem, aby se dítě nestresovalo a tyhle gestapácké metody nepřijdou na přetřes teprve tehdy, když to jinak nejde? Nojo, ale to by nebylo tak efektní. A abych nezapomněla: znáte někdo někoho, kdo hladí kočku proti srsti?

Antikrist (2009)

Dokonalé! Naprosto dokonalé! Tenhle film považuju za dokonalý. Jestli někdo dokázal natočit psychickou a fyzickou bolest, tak je to teď a tady.

Život Adèle (2013)

Skvělý uvěřitelný film. Shodou okolností jsem cca dvěma měsíci viděla tolik opěvovanou Zkrocenou horu. Ten rozdíl je nebetyčný. Přesně to, co jsem u Zkrocené hory postrádala, tady jen tak mimochodem je. Hlavní hrdinka úplně odhaluje své nitro a není nic, co by zůstalo skryto. Ale nic nám nevnucuje, ani radost, ani lítost. Nechává na nás, jestli ji pochopíme, nepochopíme. Tenhle film prostě není o hraní si na city. Tady ty city skutečně jsou.

Království (1994) (seriál)

Dokonalé! Naprosto dokonalé! Nevidím v tom sice až tak horor. Pro mě převládá jednoznačně spíš vtip, parodie. A nemůžu si pomoci, kdo by nemiloval Stiga....:-)

Život je krásný (1997)

Jsem na rozpacích, jak vůbec tenhle film hodnotit, ale pěti to rozhodně nebude. Nápad vynikající a kdyby byl natočen decentněji, nejspíš by mě film dostal stejně jako ostatní. Jenže nebyl a pro to, co milý Guido předvádí v koncentráku, pro to nemám slov. Hádám, že by nepřežil už první den, týden teda určitě. Prostě naprosto nereálné, hloupé šaškování před esesáky, které by nemohlo projít. A nadsázku jsem ve všeobecném hraní na city nějak nenašla..-( Záměr tedy na mě nevyšel. City zůstaly klidné, slzička neuroněna. Snad někdy příště.

Klub vyděračů (2007)

Překvapující, nečekaný konec zazdil i to, co tam dejmetomu mohlo být. Možná do budoucna zapřemýšlím, jestli by člověk před uzavřením manželství neměl vystudovat hereckou školu. Každopádně, pokud by manželka tohle předvedla sehrát v reálu, tak by to byl výkon na oskara. Sorry, ale nevěřím, že by něco takového zvládla. A tím je pro mě tenhle film zabitý. Nějak si myslím, že i thriller nebo detektivka by měl být postavený na uvěřitelnosti jednání jednotlivých postav. Tady byl scénář podřízen tomu, aby překvapil a šokoval. Což o to, to se mu povedlo....:-(