• Pohádka

Hra o trůny (2011) (seriál)

Proč má tenhle seriál hodnocení nad 90% a momentálně je 6. nejlepší, jsem nepochopila. Jo, je to hezky natočené, má to spád, je tam příběh, rozhodně to dost stálo, pěkně se na to dívá. Ale to je tak všechno. Pro mě lepší seriálový průměr a nemohu si pomoct , můj pocit nejlíp vystihuje, když napíšu, že to je "takový o level lepší Dallas"./ Po zhlédnutí všech sérií si na hodnocení trvám, myslím, že odpovídá až do konce:-).

Kapitán Phillips (2013)

Nebyl to špatný film, ale po tom obecném vychvalování a hodnocení na čsfd bezmála 90% pro mě znamenal spíš zklamání. Čekala jsem víc. Po technické stránce dokonalý film, ale příběh mě nějak nestrhl, celou dobu jsem jakoby plavala po povrchu. Chyběla mi tam rozvinutá motivace druhé strany (Somálců). Nechápala jsem, jak je možné, že když US má tolik peněz na to, aby předvedla takové manévry kvůli jednomu kapitánovi, tak lodní společnost posílá lodi do této oblasti bez ochranky jako tele na porážku, notabene když podle info z filmu je pirátská skupina co 600 mil. Prostě mi to přišlo takové jednoduché, jednostranné,ačkoli šel scénář napsat jistě s daleko větším přesahem než je oslava americké armády, která svoje občany nikdy nenechá ve štychu. Ovšem scéna na ošetřovně, ta byla skvělá. Na to aby byl film výjimečný, je ale jedna scéna málo.

Duch nad zlato (2013) (TV film) odpad!

Pokud Zdeněk Zelenka, neumí napsat scénář, kde by se postavy chovaly alespoň trošku uvěřitelně, tak ať to prostě nedělá. Kazit vkus dětem od útlého věku, to je prostě na pěst.:-(