• Pohádka

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Ve Šťastném údolí nežijí zrovna šťastní lidé. Ale co se týče scénáře, mělo právě Šťastné údolí šťastnou ruku.

Šťastné údolí - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

Nejsilnější díl série. Mimo jiné i díky tomu, že Catherine na paralele příběhu Alison a jejího syna začíná chápat, že ani ona není ve vztahu k Ryanovi bez chyby.

Postřižiny (1980)

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Anebo se koukněte na Postřižiny. Film, který má svůj genius loci.

Bratříček Karel (2016)

Štěstí pro Karla Kryla, že se dnešních dní, kdy se tu takovina rozlézá znovu, už nedožil. Inu, malý národ potřebuje velké legendy, ale zas a znovu si vybírá malost. Dokument je natočen střízlivě, nezaujatě a civilně. Přesto v sobě má náboj a nadhled.

Šťastné údolí - Epizoda 3 (2014) (epizoda)

Pro mě zatím nejlepší díl seriálu. A co se týče Kevina, který zodpovědnost za svůj díl viny přehodil srabácky na svou ženu, tak doufám, že mu scénáristé připravili podobně šťavnatý osud jako nebohé Ann.

Kurz negativního myšlení (2006)

Přehlídka nekorektního černého humoru, která si vzala na mušku věčný americký úsměv, nechala ho zamrazit v mrazáku a pak rychle roztát tak, aby vynikla jeho neupřímnost a rozplizlost. Normální je totiž být negativní.

Sestřičky (1983)

Tohle je film, ke kterému asi člověk musí dospět. A mně se to už povedlo.

S čerty nejsou žerty (1984)

Kdo by nemiloval Dorotu Máchalovou? To snad jen Vladimír Dlouhý, alias Petr, dokázal hloupě promarnit svou šanci a nechal Dorotu Luciferovi.... / Pohádka, která ještě patří k těm, které mají chytrý scénář, inteligentní postavy a neparodují samy sebe.

Svět pod hlavou - Rodinná záležitost (2017) (epizoda)

Jen si tak říkám, jak dlouho by ještě nechali skuteční soudruzi Neužila u SNB? Leda snad, že by potřebovali zatopit v kotelně....

Svět pod hlavou - Závadová mládež (2017) (epizoda)

Pro mě zatím nejlepší díl. Možná proto, že už neukazuje jenom tu srandu, ale hlavně bezútěšnost, když není kam utéct a kudy. Což vlastně nejlíp charakterizuje tu dobu, ztráta svobody volby.