• Pohádka

Neříkej ani slovo (2001)

Solidní thriller s tradičně dementními scénkami na konci. Zajímalo by mě, koho normálního by napadlo s pistolí u ucha hlavního padoucha pátrat, jak se vlastně jmenuje. Já teda, když už bych se dostala tak daleko, tak bych konverzačku rozhodně vynechala a rovnou bych střílela. Ale je to věc názoru. Každopádně mezi thrillery lehce nad průměrem.

Let (2012)

Dobrý film, opravdu dobrý. Teda do té doby, než si tvůrci vzpomněli, že vlastně točí film, který je americký a tak je bezpodmínečně nutné ho ukončit tak, jako vždycky. Vyzdvihnout morálku a čest, svědomí, promluvit na veřejnosti a jako správný americký hrdina učinit s hlavou vztyčenou pokání před celým světem. Jedno oko nezůstane suché a svět je zase tak nádherně černobílý. A protože ani to nestačí, ještě tam nakonec přidáme tu esej. Ta už musí dojmout i hrocha. :-( 70% - za ten konec, mohlo to být o hvězdu lepší.

Prokletý ostrov (2010)

My už si se Scorsesem asi nikdy tak docela neporozumíme. Většina jeho filmů mě zanechává chladnou a tak nějak emociálně nad věcí. Tady jsem skončila okoralá jako tejden starej chleba. Natočené profesně dobře, ale jako film mi to připadá zbytečný a tak trochu o ničem.

Život je krásný (1997)

Jsem na rozpacích, jak vůbec tenhle film hodnotit, ale pěti to rozhodně nebude. Nápad vynikající a kdyby byl natočen decentněji, nejspíš by mě film dostal stejně jako ostatní. Jenže nebyl a pro to, co milý Guido předvádí v koncentráku, pro to nemám slov. Hádám, že by nepřežil už první den, týden teda určitě. Prostě naprosto nereálné, hloupé šaškování před esesáky, které by nemohlo projít. A nadsázku jsem ve všeobecném hraní na city nějak nenašla..-( Záměr tedy na mě nevyšel. City zůstaly klidné, slzička neuroněna. Snad někdy příště.

Těžká váha (2005)

...a tak jo. Špatný to nebylo. Teda až na ten neuvěřitelně plochý, černobílý svět. A to hlavně doma. Fakt bych ráda potkala manželku, která nebude mít ani na mlíko, navíc jí odpojí elektřinu a .... ona se bude na mužíčka jen láskyplně usmívat, olíbávat ho a neřekne jedno křivé slovo. No, tenhle typ světic se asi rodí jen v Americe. Nezbývá než doufat, že si toho nevšimnou naši muži. Jinak holky reálně hrozí, že nám chlapi zdrhnou do USA a my si tu můžem nespokojeně poštěkávat samy.:-) 70%

500 dní se Summer (2009)

Film jsem před pár lety viděla a zapomněla na to. Až ta odporná malá zkušená teenagerka mi to připomněla. A o tom to je. V podstatě se mi to líbilo, bylo to příjemné na pokoukání a jako sonda do chování kluka, který se bojí (stydí) a nemá velké sebevědomí, myslím hodně přesvědčivé. Přesto si myslím, že za rok, za dva si zase nebudu jistá: viděla jsem to anebo ne? Takže 70% je myslím tak akorát.

Vlk z Wall Street (2013)

Di Caprio hraje jako o život, naposled mě tak dostal v Co žere Gilberta Grapea a to už je hodně dávno. Film samotný - první hodina ejchuchú - konečně něco jiného, nového, skvělého, ale pak už to bylo v podstatě pořád stejné a nepřekvapilo nic. Jako podívaná to bylo zábavné, ale přesah 0, viděno včera a dneska už ve mně kromě jedné skvělé Leonardovy scény nezůstalo nic. 3,5 hvězdy.

Kapitán Phillips (2013)

Nebyl to špatný film, ale po tom obecném vychvalování a hodnocení na čsfd bezmála 90% pro mě znamenal spíš zklamání. Čekala jsem víc. Po technické stránce dokonalý film, ale příběh mě nějak nestrhl, celou dobu jsem jakoby plavala po povrchu. Chyběla mi tam rozvinutá motivace druhé strany (Somálců). Nechápala jsem, jak je možné, že když US má tolik peněz na to, aby předvedla takové manévry kvůli jednomu kapitánovi, tak lodní společnost posílá lodi do této oblasti bez ochranky jako tele na porážku, notabene když podle info z filmu je pirátská skupina co 600 mil. Prostě mi to přišlo takové jednoduché, jednostranné,ačkoli šel scénář napsat jistě s daleko větším přesahem než je oslava americké armády, která svoje občany nikdy nenechá ve štychu. Ovšem scéna na ošetřovně, ta byla skvělá. Na to aby byl film výjimečný, je ale jedna scéna málo.

Spravedlnost (2017) (seriál)

Myšlenka mě zaujala, ale zaujetí postupně ustupovalo, až jsem zjistila, že mě to vlastně ani moc nebaví. Dcerka na zabití, její pohnutky hloupé a já už to víckrát vidět nechci.

To se vysvětlí, soudruzi! (2024) (seriál)

Seriál, který měl za mě našlápnuto ke kultovnímu. Bohužel ale při tom našlapování dost kulhal. Zkrátka a dobře, mělo to nápad, mělo to vtip i černý humor. Co bylo špatně, byly pointy, načasování, tvůrci se tak příliš báli, aby nebyli na hraně a nepřepadli přes ní, že se od ní zastavili přílíš nízko a pak spousta jejich gagů působila dětinsky a nedospěle. Příště se nebát a bude to dobrý. Jinak za mě, jsem ráda, že ČT poslední roky zkouší i jiné formáty než detektivky a jistotu. Holt někdy to dopadne hůř, někdy líp, pořád ale lepší, než když je všechno stejně.