Shredo

lekár

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 8.9.2018  18:08
    Sestra (2018)

Po dvoch výborných Conjuringoch : V zajetí démonů + V zajetí démonů 2 som sa dva roky tešil na pokračovanie démona Valaka, ktorý bol práve v spomínanej dvojke nakoniec ústrednou postavou a túžil som sa o ňom dozvedieť viac. Produkcia Wana motivovala mňa a mnohých ďalších utratiť keš za kino, naivne. Opátstvo v Rumunsku pôsobí naozaj hrôzostrašne už samo o sebe a sľubovalo si to veľké veci. Že to bude naozaj jediná dobrá vec v celom snímku by ma ani vo sne nenapadlo. Dej sa nikam neposúval, resp. ani neviem, či tam nejaký dej bol. Prišlo mi, že tam len zmätočne pobehovali postavy po kláštore, zjavovali sa, zakričali a v inom zábere sú zas na inom mieste, pri inej činnosti. Nezapamätal som si ani ich mená. Dva jumpscare-y prišli ako na zavolanie, inak by hrozilo, že by som v kine reálne zaspal. Tak trochu dosť odfláknuté. Tvorcovia bohužiaľ dostanú zarobené solídne, keďže sa zvozili na povesti dobrých mien. Ja sa preto len bojím, aby si nemysleli, že odviedli dobrú prácu, a pokračovali v podobných počinoch ďalej. Keďže sa blíži aj V zajetí démonů 3 mám reálne obavy z výsledku, no šancu tomu ešte dám.

• 8.9.2018  18:02

Špeciál špeciálov. Za milión subscriberov natočiť posledné video a opustiť YT scénu, v podstate v tom najlepšom, chce riadne gule. Som tvoj rovesník a úplne rozumiem tvojmu kroku. Si talentovaný a šikovný chalan, ktorý to v hlave usporiadané má a vie, čo chce. A YT to už nie je. K dokumentu : perfektne zostrihané, výborné rozhovory, jasne a zrozumiteľne vysvetlené, chronológia udalostí funguje ako hodinky. Sám som už sledovanie youtuberov opustil, komunita je zahltená inými vekovými priemermi divákov, ktorí si tým krásne nahradili TV. Nemám pochýb o tom, že by si sa v živote stratil, alebo vrátil pracovať do Mekáča. :)

• 14.8.2018  19:26

Téma stalking je v dnešnej dobe stále aktuálnejšou. Pri možnosti sociálnych sietí, kde človek kde čo pridáva, stalker nemusí byť nijak obzvlášť chytrý a celkom ľahko sa dostáva k cenným informáciám. Kamera na jabĺčku pôsobí dojmom filmu starého 10-15 rokov, no je to možno naša budúcnosť. Mobily sa pomaly vyrovnávajú kvalitou kamier minulého storočia. Pár dobrých strihov, efektov a už to ani nepocítime. Film je poňatý veľmi obstojne. Možno by som ocenil dlhšie naťahovanie diváka, čo sa reálnej pravdy týka. A ďalšia citlivá téma ohľadom zachádzania pacientov v liečebniach, kedy je možné urobiť účelovo blázna z každého z nás, tiež stojí za povšimnutie. Záver filmu čistá vykrádačka Honu mierne poteší. Vzhľadom na rozpočet filmu a pre mňa neznáme tváre (cameo Matta nepočítam) si nepočína zle. Nabudúce dlhšie budovanie napätia a lepšie spracovanie prostredia a postáv, a bude to tip-top. Kľudne aj na Huawei.

• 11.8.2018  20:03

4 poviedky - 4 izby - 4 - príbehy - 4 režiséri. V každej z nich výrazná ústredná postava Tim Roth, ktorý so svojou afektivitou, prehnanosťou a mimickou vložkou zachraňuje slabšie miesta filmu. Každý divák si vyberie svoju obľúbenú časť. U mňa vyhráva poviedka s magickým číslom 3. Nemôžem si pomôcť, no podobná absurdita a podobný štýl humoru vo mne evokuje Braindead

• 31.7.2018  22:59

Začínajúca hviezdička, mladá 16 ročná slečinka s jedinečným výzorom nás svojou postavou uvádza do mierneho napätia a nepohodlnosti. Tým vykrýva úspešne pomalší nástup deja a po dlhšej dobe tu máme hororík, ktorý napriek dĺžke naozaj nenudí. Klasickú lakačku nečakajte, skôr prepracovaný príbeh, dialógy, postavy a atmošku. Postupom času sa všetko začína odkrývať, stupňovať... dokonalé. Až to dôjde do bodu, kedy sa v pozadí začne v podvedomí ukazovať absurdnosť, ktorá začne kaziť dojem, ktorý postupne kazí čím ďalej viac. Na záver absurdnosť priam kričí, a finálny dojem je ťažkým sklamaním. Treba avšak vyzdvihnúť, to dobré, čoho svedkami sme tu boli. Že aj x-krát opakovaný a podobný dej, dokáže zaujať výnimočným prístupom. Herecké performance manželského páru vrátane ich syna je jedno z najlepších v hororoch, aké som videl. Preto hodnotenie nepadá závratným spôsobom a nemožno ho zaradiť medzi žiadne Bééčko.

• 24.7.2018  22:10
    Eurotrip (2004)

Vtipnosťou, oplzlosťou jemne za prcičkami síce zaostáva, no vynahrádza si to obstojným dejom. Chemicky zladené postavy 4 mladíkov, ktorí idú za dobrodržstvom a pomáhajú protagonistovi hlavnej role pomôcť nájst nemeckú on-line známosť. V každej krajine, ktorú navštívia, navystrájajú veľa hlúposti. Matt Damon a Vinnie Jones sú príjemným spestrením snímku, rovnako ako aj čéské osadenstvo hercov. Obzvlášť každého Europána, ktorý sa nebojí satirickému humoru na adresu jeho krajiny mu to musí byť blízke. Bratislava detto :) - snáď najlepší úsek filmu spolu s Xenou a nemeckými praktikami :D

• 24.7.2018  21:57

4. pokračovanie tohto špecifického snímku, a pritom prequel k Purge 1. Celý vznik stojí na veľmi pochybných základoch. Experiment sa odohráva na Staten Island - údajne jednej z najchudobnejších častí USA. Ponúkajú ako motiváciu ostať 5000Đ. Kopa černochov, feťákov, bezdomovcov a skoro žiadneho belocha mi s vraždením pripomínalo GTA:SA. Absurdné dialógy, absurdná zápletka, nulová motivácia, nulové napätie a rozhodne žiaden horor. Absurdný hlavný hrdina záchranca - kráľ všetkých dealerov (prekvapivo černoch), ktorý sa náramne podobá na Kayne Westa. Už som dúfal, nech aspoň čosi zarapuje a vytrhne ma z toho utrpenia. Pripočítam si dva mikrospánky a ľutovačku za vyhodené peniaze a výsledok nemôže byť dobrý. Týmto sa pre mňa celá sága očíst končí a nech sa neopovážia na 5ty diel.

• 19.7.2018  10:35

Interiérová dráma odohrávajúca sa v jednej miestnosti. Celé je to o debate a výmene názorov medzi 12timi členmi súdnej poroty, ktorých typickosť a rôznorodosť sa krásne profiluje do mechanizmu správania. Rozhodnúť niekoho poslať na elektrické kreslo nie je jednoduché, no súdno-právne nastavený systém v USA môže byť obžalovaného jediná záchrana. Krásne vidieť ako presvedčenie a istota sa dá nalomiť, ako život 18 ročného chlapca stojí na vlásku. Výborne načrtnutá zaujatosť, proti ktorej sa pravda a fakty snažia bojovať.

• 15.7.2018  14:39
    Rivalové (2013)

Najmä vysoké tunajšie hodnotenie a režisér obrovských kvalít bol hlavnou motiváciou k zhliadnutiu počinu. Len pamätníci a skalní fanúšikovia Formule 1 tej doby budú vedieť potvrdiť autenticitu príbehu. Krása snímku spočíva vo vzájomnej rivalite a honením sa za jedným cieľom, pričom charakter postáv stojí na opačných stranách pólu. James Hunt čoby Charlie Sheen v spanilej jazde alkoholu, sexu a večierkov a na druhej strane Niki Lauda - sofistikovaný, uvedomelý opatrný, utiahnutý mladík, čo sa montuje aj mechanikom do úpravy vozidla. Chvalabohu sa to netočí len okolo techniky, motorov a nespravil sa z toho auto-moto magazín, venuje sa primárne postavám a ich odlišnými životmi a konkurenciou. Vyzdvihol by som záverečný dialóg, kedy sa obaja stretli na letisku a vymenili si navzájom myšlienky s hlbším významom a každá mala, čo do seba.

• 15.7.2018  00:20
    Lion (2016)

Zábery na Indiu a jej "bohatstvo" nám v prvej polovici dávajú na frak a človek si uvedomí, že môže byť rád za všetko, čo má. Malý chlapček čoby prototyp bežného indického dieťaťa krajiny tretieho sveta si získava sympatie diváka od prvopočiatku. Jeho zraniteľnosť a bezbrannosť nás sprevádza prvú hodinu. V druhej s odstupom času ako sa vyvinuli okolnosti sa vyvíja aj dej, takže márne hľadáte stabilitu deja. Režisér vedel, čo robí ,keďže ešte ten rok, čo vyšla kniha sa pustil do sfilmovania. Záver je pre mňa jedným z najväčších dojákov poslednej doby, kedy aj to najtvrdšie srdce z kameňa sa roztaví. Filmy s takouto stopou by si zaslúžili osobitnú kategóriu, lebo vlhké oči mávam iba sporadicky.

• 9.7.2018  02:59

Ponurejšie, drsnejšie a temnejšie. Prostredie takto vplýva nielen na diváka, ale aj na hlavnú protagonistku, ktorá je ich zrkadlom. Sebavedomá, mladá Izabel sa stáva terčom v rozpútanom pekle. Priamo v centre diania len ťažko nesie vojnu medzi kartelom a armádou. Motivácia armády bojovať proti kartelu je umocnená a stimulovaná tentokrát nie drogami ale teroristami, ktorých pomáha pašovať kartel z Mexika do USA. Zákony tu už neplatia tak právoplatne ako v jednotke, preto aj rozpor medzi Beniciom a Brolinom príjemne prekvapil. Benicio odkrýva kúsok zo seba a snaží sa napraviť si povesť z jednotky ( scéna s posunkovou rečou ma dostala). Záver, ktorý nič neuzatvára a ja sa teším na ďalšie vydanie.

• 5.7.2018  00:07
    Escobar (2017)

O Escobarovi sa toho popísalo, natočilo naozaj veľa. Réžia s tým tak trochu počíta, resp. dúfa, že divák príde aspoň s malinkým povedomím k sledovaniu. V nahustenej 2hodinovej etape nám v Chipmunk zrýchlenej podobe rekapituluje začiatok, priebeh a koniec Medellinského "Robina Hooda". Skutočne pomôže Narcos, kde omnoho násobnejšia minutáž vzdelá. Po filmárskej stránke nám podáva hodnoverný, nechaotický dej. Všetko sa to fokusuje na dve hlavné postavy (Javier - perfektne autenticky zahrané a Penelope - stále krásna a šikovná). Chémia medzi nimi fachá jak na plátne tak asi aj v súkromnom živote. Hereckými výkonmi zaberajú tak 90% snímku. Aj dosť brutálne scény sú pre mňa točené s humornou formou čiernoty, kde som sa bavil. Angličtina, ktorá nás sprevádza takmer celú dobu ma trápi a určite by španielčina pasovala lepšie.

• 2.7.2018  23:29

Strhujúci a sofistikovaný úvod (rozumej lúpež) je jak filmársky tak profesionálne zlodejsky zmáknutý a sľubuje si veľa. Avšak časom upadá do priemernej záležitosti s pár vtipnými scénami a akciami, no na úvodné majstrovstvo sa to nechytá. Hviezdna zostava z toho robí veľmi známy a populárny snímok, ku ktorému sa diváci radi vracajú, aj keď v kútiku duše a snahe o objektívnosť vedia, že sa z toho dalo vyťažiť viac.

• 28.6.2018  10:55

Mrzí ma to, ale mňa to obzvlášť neoslovilo. Dejová línia je rozpačitá, roztahana a chaotická. Insuficiencia o čo vlastne ide sa odkrýva pomaly a v podstate konečné vyvrcholenie prichádza od scény s bankou,, kedy ma to konečne začalo zaujímať. Boj s drogovými kartelmi bol a vždy bude na beh bez cieľa. Možno len musím film nechať dozrieť keď sa s tunajším hodnotenim moc nezjednocujem.

• 27.6.2018  11:37
    O.C. (TV seriál) (2003)

Nemôžem si pomôcť, ako teeneger som všetky série žral aj s navijákom (hlavne kvôli Marisse Cooperovej mojej platonickej láske). Áno miestami detinské, stupidné scenáre, absurdné zvraty. Ale ja som to tak nejak delil a ignoroval. V podstate postavené na podobnej báze ako Beverly Hills. A nejeden z nás si prial byť ich súčasťou a žiť aspoň na chvíľku bezstarostný život rozmaznaných californských deciek. Húf krásnych herečiek a k tomu perfektné soundtracky.

• 27.6.2018  11:15
    Áčko (TV pořad) (1997)

Poctivá TV relácia, ktorá mala veľmi zaujímavé témy bez servítky. Pozvané osoby aj moderátori na profesionálnej úrovni vedú diskusie a majú verejnosti čo ponúknuť.

• 26.6.2018  10:53

Palec hore všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili k tomuto dielu ruku. Ich pričinením sa odhaľujú nekalé praktiky nezdravotníckeho zariadenia, kde by zdravý človek sa otočil na päte. Zneužívajú bezradnosť a bezmocnosť chorých ľudí, ktorí často pri limite terapie ich ochorenia západnou medicínou, navštívia týchto šarlatánov. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto podvod proste je. Ohrozujú ich na živote klamlivými, neoverenými a nefunkčnými praktikami, berú si za to nehorázne peniaze a mali by za to niesť zodpovednosť. "Pani Magistra" Krutilová by aspoň postih za falošné používanie titulu dostať mohla. Všetci, ktorí v AKTIPE pracovali nemajú svedomie a pre mňa ostanú medicínskymi šmejdami na večné veky.

• 19.6.2018  13:54
    Pařba na třetí (2013)

Hlavnou úlohou komédie je rozosmiať diváka, či už vtipnými hláškami, scénami, grimasami, paródiami. TU nefunguje absolútne NIČ z toho. Veľmi som sa musel premáhať, aby som to bol schopný dopozerať do konca a zhlboka si vydýchnuť, že je to za mnou. Herecky zohraté trio dostáva slabý scenár, kde to ani okorenenie mojim obľúbeným Johnom Goodmanom situáciu nerieši. A ten otravný Číňan Mr. Chow mi bude ležať v žalúdku ešte mega dlho.

• 4.6.2018  00:06
    Frajer Luke (1967)

Mladučký Newman v odetej usmievavej uniforme si vydobil rešpekt u všetkých väzňov. Neodškriepiteľný a skutočný frajer ma naozaj tuhý korienok a nič preňho nie je nemožné. Scéna s 50 vajíčkami je klenotom kinematografie.

• 29.5.2018  20:42

Nutnosť zhliadnuť The Room o ktorom spomínané Francovo dielko je. Vďaka zaujímavostiam a tomuto snímku sa priblížite k postave Johnnyho a hlavne osobe Tommyho Wiseaua samotného. Je to naozaj prazvláštny človek, ktorý ma osobité vnímanie sveta a dá vám to odpoveď na charakter, ktorou je The Room značne poznačený. Svedectvo jeho kamaráta Grega Sestero nám otvára oči a približuje nás k tomuto záhadnému človiečiku. Výborný herecký výkon hlavnej postavy, ktorá si dala záležať na autentickosti a je jeho vernou kópiou.

• 29.5.2018  12:21
    Pokoj (2003)

Absurdnejší snímok som jakživ nevidel. Titulok najlepší najhorší film bude zrejme na mieste. Plejáda a kanonáda "dychberúcich" dialógov, ktoré sa stali osobitým kultovým počinom. Hlavný aktér a stvoriteľ toho celého cez scenár, produkciu a réžiu vytrel kocúra všetkým, ktorý ním opovrhovali. Aspoň si to myslel, že vytrel. Pôvodný zámer natočiť napätú drámu v spleti kritiky a reakcie publika v kinosále "zachraňoval" konverziou na parodickú komédiu. Ono nie vždy sa zámer premení v skutočnosť. A tak k tomu treba aj pristupovať. Pri pohľade na Tommyho výraz už len z plagátu vám musí byť všetkým jasné, že si ide rozhodne svoje, a to jeho mu nemôže nik vziať a napodobniť.

• 21.5.2018  17:33
    Deadpool 2 (2018)

Volume 2 prepadákom rozhodne nie je. Porovnanie s jednickou na mieste avšak je. Predstaviteľ hlavného hrdinu prešiel urcitou obmenou, nevenuje sa komunikacne publiku a uz sa tak s divakom nepracuje. Vtipnost scen bola kvantitativne chudsia ale kvalitativne silnejsia. Az na naozaj nehorázne roztiahnuty zaver je to super komedia, podivana s kamaratmi, kde clovek najde mnoho skrytých odkazov a neskutočny pocet parodii.

• 7.5.2018  11:15

Film určite nevhodný do populárnych časov v kine skrz masívny dav nakupujúci popcorn, chipsy, nachos, a všetky zvukrobiace pochutinky. 90 percent deja je naozaj tichých a každy pazvuk neujde evidencii, nehovoriac o tom že bolo az počuť hudbu z druhej kinosály. Ale k filmu, originálny námet, ktorý podobne ako Dont breathe, stavá na nerobení zvuku a pôvodcom zla sa dej nezaoberá, veď načo by aj. Základné info divák dostáva a to mu stačí. Rodinka alfa samca a jeho tehotnej ženy s ďalšími deťmi utekajú bezmocne pred monštrom a snažia sa prežiť. Tri parádne scény s lakačkami sa mi podarilo napočítať, kde som fakt trnul a užíval si to. Záver je sklamaním, ktoré definitívne rozhodlo o pocitoch z tohto filmu. Neurazí, ale výrazne nezaujme.

• 5.5.2018  19:47
    Velký případ (TV film) (1999)

Hľadanie skutočnej pravdy obzvlášť v justícií sa môže mnohokrát zdať nepredstaviteľné. Nenastavené zrkadlo a boj dobra proti zlu častokrát bez známok sebareflexie vo mne evokuje súčasnosť a zkazenosť nastaveného systému, bohužiaľ ako tomu častokrát býva, že sa voda varí pre nesprávnych ľudí a tí najpodlejší vyhrávajú a prežívajú.

• 14.4.2018  12:05

Interiér Stonehearst blázinca pôsobí desivo už sám o sebe. Obrovský areál skrýva množstvo psychicky narušených ľudí, ktorých terapia je vedená dosti atypickým alternatívnym spôsobom. Kooperácia s mrazivou hudbou dotvára snímok tajomna, záhad a skorého odhalenia. A práve tam je kameň úrazu, pri dosti úvodnom odhalení sa dej dlho vleče a čaká sa na veľké finále, ktoré pôsobí chaoticky. Záver poteší no obzvlášť neohúri. Herecký výkon Bena Kingsleyho, čoby riaditeľa léčebny je dominantný a vierohodný. A nádherná Eliza, čoby kráľovná bláznov, ktorej záber vždy zjemní atmosféru a dáva tomu celému nádej. "Nevěřte ničemu, co slyšíte a jen polovině toho, co vidíte."

• 7.4.2018  19:53
    Wind River (2017)

Pekne ponurá atmosféra rozpínajúca sa po rozsiahlom zasneženom a pustom Wyomingu rozpráva príbeh dosiaľ nevysvetlenej smrti mladého dievčaťa. Hlavný protagonista s chladnou hlavou a rozvahou pomáha záhadu vyriešiť. Bielo odetý zapadá do prostredia a ako hunter si osobitým spôsobom razí cestu k pravde, odhrňujúc všetky prekážky stranou, čoby skúter ohŕňal cestu hore svahom do vrchov. Skvele detektívne ladená projekcia s prvkami krimi, thrilleru a krásneho odkazu.

• 25.3.2018  13:01
    Práskač (2013)

Dlho sa vstupom do deja rozhodne nezaoberá. Šetrí sa čas na srdcervúce scény, troška akcie a naháňačka ala Kobra11. The Rock ako jediný zahral svoju rolu vrámci svojich schopností a udržuje pozornosť. Od druhej polky začína byť film čím akčnejší, tým nudnejší, nič neprináša a tým sa zaraďuje do priemerného snímku, na ktorý si chvíľu po komentári nespomeniem.

• 14.3.2018  17:49

Scenár, ktorý napísal sám život, ma vždy tú najvýznamnejšiu hodnotu. Studnica Stephena je vskutku pestrá - dej sa primárne mohol zamerať na množstvo aspektov - a vybral si priam luxusne. Pre mnohých veľké sklamanie, že sa to netočí primárne okolo vedeckej práce, ale o jeho osobnom živote. A to v konečnom dôsledku ukazuje to, aký bol výnimočný človek. Láska dvoch ľudí sa prediera neľahkým životom. Stephenova a Janina nezlomnosť, schopnosť sa nevzdať a brať život, aký je a užívať si ho vrámci maximálnych možností by malo byť múzou pre nás všetkých. Česť pamiatke Hawkingovi.

• 4.2.2018  22:36
    Coco (2017)

Prvých 20 minút sa venuje Olafovi, ktorý je podaný zábavnou formou a nadchne hlavne najmladšie obecenstvo, starší sa tiež pousmejú :) Po ňom začína nový nenaväzujúci film, ktorý je naozaj peknou rozprávkou. Mne staršiemu proste neprirastú k srdcu malinko afektované postavy, pomaly vedený dej a hluché miesta, kde som sa nudil. Aj keď to malo zaujímavý príbeh, čaro hodnôt a rodiny, zmysel pre detail a je zrejme adept na mnoho ocenení, mne to nepasovalo. Asi by sa človek nemal silou mocou púšťať do vôd, kde sa necíti ako ryba a nemá to tak poprebádané. Ale fanúšik rozprávok si príde na svoje a ako som aj počul podľa iných, jedná sa o jednu z naj rozprávok, vraj. :)

• 19.1.2018  17:47

Dejovo plytké a prázdne. O ničom nevypovedajúce, stereotypne orientované, s minimom vtipných scén, ktoré len odzrkadlujú jednu vec. Jééé padol režim, zbohom cenzúra, poďme natočiť niečo vulgárne a pervérzne s nádychom erotiky. Divák na to dychtivo čaká a užíva si slasti voľnomyšlienkarskeho priemyslu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8