Shredo

okres Žilina
lekár

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 19.7.2018  10:35

Interiérová dráma odohrávajúca sa v jednej miestnosti. Celé je to o debate a výmene názorov medzi 12timi členmi súdnej poroty, ktorých typickosť a rôznorodosť sa krásne profiluje do mechanizmu správania. Rozhodnúť niekoho poslať na elektrické kreslo nie je jednoduché, no súdno-právne nastavený systém v USA môže byť obžalovaného jediná záchrana. Krásne vidieť ako presvedčenie a istota sa dá nalomiť, ako život 18 ročného chlapca stojí na vlásku. Výborne načrtnutá zaujatosť, proti ktorej sa pravda a fakty snažia bojovať.

• 15.7.2018  14:39
    Rivalové (2013)

Najmä vysoké tunajšie hodnotenie a režisér obrovských kvalít bol hlavnou motiváciou k zhliadnutiu počinu. Len pamätníci a skalní fanúšikovia Formule 1 tej doby budú vedieť potvrdiť autenticitu príbehu. Krása snímku spočíva vo vzájomnej rivalite a honením sa za jedným cieľom, pričom charakter postáv stojí na opačných stranách pólu. James Hunt čoby Charlie Sheen v spanilej jazde alkoholu, sexu a večierkov a na druhej strane Niki Lauda - sofistikovaný, uvedomelý opatrný, utiahnutý mladík, čo sa montuje aj mechanikom do úpravy vozidla. Chvalabohu sa to netočí len okolo techniky, motorov a nespravil sa z toho auto-moto magazín, venuje sa primárne postavám a ich odlišnými životmi a konkurenciou. Vyzdvihol by som záverečný dialóg, kedy sa obaja stretli na letisku a vymenili si navzájom myšlienky s hlbším významom a každá mala, čo do seba.

• 15.7.2018  00:20
    Lion (2016)

Zábery na Indiu a jej "bohatstvo" nám v prvej polovici dávajú na frak a človek si uvedomí, že môže byť rád za všetko, čo má. Malý chlapček čoby prototyp bežného indického dieťaťa krajiny tretieho sveta si získava sympatie diváka od prvopočiatku. Jeho zraniteľnosť a bezbrannosť nás sprevádza prvú hodinu. V druhej s odstupom času ako sa vyvinuli okolnosti sa vyvíja aj dej, takže márne hľadáte stabilitu deja. Režisér vedel, čo robí ,keďže ešte ten rok, čo vyšla kniha sa pustil do sfilmovania. Záver je pre mňa jedným z najväčších dojákov poslednej doby, kedy aj to najtvrdšie srdce z kameňa sa roztaví. Filmy s takouto stopou by si zaslúžili osobitnú kategóriu, lebo vlhké oči mávam iba sporadicky.

• 9.7.2018  02:59

Ponurejšie, drsnejšie a temnejšie. Prostredie takto vplýva nielen na diváka, ale aj na hlavnú protagonistku, ktorá je ich zrkadlom. Sebavedomá, mladá Izabel sa stáva terčom v rozpútanom pekle. Priamo v centre diania len ťažko nesie vojnu medzi kartelom a armádou. Motivácia armády bojovať proti kartelu je umocnená a stimulovaná tentokrát nie drogami ale teroristami, ktorých pomáha pašovať kartel z Mexika do USA. Zákony tu už neplatia tak právoplatne ako v jednotke, preto aj rozpor medzi Beniciom a Brolinom príjemne prekvapil. Benicio odkrýva kúsok zo seba a snaží sa napraviť si povesť z jednotky ( scéna s posunkovou rečou ma dostala). Záver, ktorý nič neuzatvára a ja sa teším na ďalšie vydanie.

• 5.7.2018  00:07
    Escobar (2017)

O Escobarovi sa toho popísalo, natočilo naozaj veľa. Réžia s tým tak trochu počíta, resp. dúfa, že divák príde aspoň s malinkým povedomím k sledovaniu. V nahustenej 2hodinovej etape nám v Chipmunk zrýchlenej podobe rekapituluje začiatok, priebeh a koniec Medellinského "Robina Hooda". Skutočne pomôže Narcos, kde omnoho násobnejšia minutáž vzdelá. Po filmárskej stránke nám podáva hodnoverný, nechaotický dej. Všetko sa to fokusuje na dve hlavné postavy (Javier - perfektne autenticky zahrané a Penelope - stále krásna a šikovná). Chémia medzi nimi fachá jak na plátne tak asi aj v súkromnom živote. Hereckými výkonmi zaberajú tak 90% snímku. Aj dosť brutálne scény sú pre mňa točené s humornou formou čiernoty, kde som sa bavil. Angličtina, ktorá nás sprevádza takmer celú dobu ma trápi a určite by španielčina pasovala lepšie.

• 2.7.2018  23:29

Strhujúci a sofistikovaný úvod (rozumej lúpež) je jak filmársky tak profesionálne zlodejsky zmáknutý a sľubuje si veľa. Avšak časom upadá do priemernej záležitosti s pár vtipnými scénami a akciami, no na úvodné majstrovstvo sa to nechytá. Hviezdna zostava z toho robí veľmi známy a populárny snímok, ku ktorému sa diváci radi vracajú, aj keď v kútiku duše a snahe o objektívnosť vedia, že sa z toho dalo vyťažiť viac.

• 28.6.2018  10:55

Mrzí ma to, ale mňa to obzvlášť neoslovilo. Dejová línia je rozpačitá, roztahana a chaotická. Insuficiencia o čo vlastne ide sa odkrýva pomaly a v podstate konečné vyvrcholenie prichádza od scény s bankou,, kedy ma to konečne začalo zaujímať. Boj s drogovými kartelmi bol a vždy bude na beh bez cieľa. Možno len musím film nechať dozrieť keď sa s tunajším hodnotenim moc nezjednocujem.

• 27.6.2018  11:37
    O.C. (TV seriál) (2003)

Nemôžem si pomôcť, ako teeneger som všetky série žral aj s navijákom (hlavne kvôli Marisse Cooperovej mojej platonickej láske). Áno miestami detinské, stupidné scenáre, absurdné zvraty. Ale ja som to tak nejak delil a ignoroval. V podstate postavené na podobnej báze ako Beverly Hills. A nejeden z nás si prial byť ich súčasťou a žiť aspoň na chvíľku bezstarostný život rozmaznaných californských deciek. Húf krásnych herečiek a k tomu perfektné soundtracky.

• 27.6.2018  11:15
    Áčko (TV pořad) (1997)

Poctivá TV relácia, ktorá mala veľmi zaujímavé témy bez servítky. Pozvané osoby aj moderátori na profesionálnej úrovni vedú diskusie a majú verejnosti čo ponúknuť.

• 26.6.2018  10:53

Palec hore všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili k tomuto dielu ruku. Ich pričinením sa odhaľujú nekalé praktiky nezdravotníckeho zariadenia, kde by zdravý človek sa otočil na päte. Zneužívajú bezradnosť a bezmocnosť chorých ľudí, ktorí často pri limite terapie ich ochorenia západnou medicínou, navštívia týchto šarlatánov. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto podvod proste je. Ohrozujú ich na živote klamlivými, neoverenými a nefunkčnými praktikami, berú si za to nehorázne peniaze a mali by za to niesť zodpovednosť. "Pani Magistra" Krutilová by aspoň postih za falošné používanie titulu dostať mohla. Všetci, ktorí v AKTIPE pracovali nemajú svedomie a pre mňa ostanú medicínskymi šmejdami na večné veky.

• 19.6.2018  13:54
    Pařba na třetí (2013)

Hlavnou úlohou komédie je rozosmiať diváka, či už vtipnými hláškami, scénami, grimasami, paródiami. TU nefunguje absolútne NIČ z toho. Veľmi som sa musel premáhať, aby som to bol schopný dopozerať do konca a zhlboka si vydýchnuť, že je to za mnou. Herecky zohraté trio dostáva slabý scenár, kde to ani okorenenie mojim obľúbeným Johnom Goodmanom situáciu nerieši. A ten otravný Číňan Mr. Chow mi bude ležať v žalúdku ešte mega dlho.

• 4.6.2018  00:06
    Frajer Luke (1967)

Mladučký Newman v odetej usmievavej uniforme si vydobil rešpekt u všetkých väzňov. Neodškriepiteľný a skutočný frajer ma naozaj tuhý korienok a nič preňho nie je nemožné. Scéna s 50 vajíčkami je klenotom kinematografie.

• 29.5.2018  20:42

Nutnosť zhliadnuť The Room o ktorom spomínané Francovo dielko je. Vďaka zaujímavostiam a tomuto snímku sa priblížite k postave Johnnyho a hlavne osobe Tommyho Wiseaua samotného. Je to naozaj prazvláštny človek, ktorý ma osobité vnímanie sveta a dá vám to odpoveď na charakter, ktorou je The Room značne poznačený. Svedectvo jeho kamaráta Grega Sestero nám otvára oči a približuje nás k tomuto záhadnému človiečiku. Výborný herecký výkon hlavnej postavy, ktorá si dala záležať na autentickosti a je jeho vernou kópiou.

• 29.5.2018  12:21
    Pokoj (2003)

Absurdnejší snímok som jakživ nevidel. Titulok najlepší najhorší film bude zrejme na mieste. Plejáda a kanonáda "dychberúcich" dialógov, ktoré sa stali osobitým kultovým počinom. Hlavný aktér a stvoriteľ toho celého cez scenár, produkciu a réžiu vytrel kocúra všetkým, ktorý ním opovrhovali. Aspoň si to myslel, že vytrel. Pôvodný zámer natočiť napätú drámu v spleti kritiky a reakcie publika v kinosále "zachraňoval" konverziou na parodickú komédiu. Ono nie vždy sa zámer premení v skutočnosť. A tak k tomu treba aj pristupovať. Pri pohľade na Tommyho výraz už len z plagátu vám musí byť všetkým jasné, že si ide rozhodne svoje, a to jeho mu nemôže nik vziať a napodobniť.

• 21.5.2018  17:33
    Deadpool 2 (2018)

Volume 2 prepadákom rozhodne nie je. Porovnanie s jednickou na mieste avšak je. Predstaviteľ hlavného hrdinu prešiel urcitou obmenou, nevenuje sa komunikacne publiku a uz sa tak s divakom nepracuje. Vtipnost scen bola kvantitativne chudsia ale kvalitativne silnejsia. Az na naozaj nehorázne roztiahnuty zaver je to super komedia, podivana s kamaratmi, kde clovek najde mnoho skrytých odkazov a neskutočny pocet parodii.

• 7.5.2018  11:15

Film určite nevhodný do populárnych časov v kine skrz masívny dav nakupujúci popcorn, chipsy, nachos, a všetky zvukrobiace pochutinky. 90 percent deja je naozaj tichých a každy pazvuk neujde evidencii, nehovoriac o tom že bolo az počuť hudbu z druhej kinosály. Ale k filmu, originálny námet, ktorý podobne ako Dont breathe, stavá na nerobení zvuku a pôvodcom zla sa dej nezaoberá, veď načo by aj. Základné info divák dostáva a to mu stačí. Rodinka alfa samca a jeho tehotnej ženy s ďalšími deťmi utekajú bezmocne pred monštrom a snažia sa prežiť. Tri parádne scény s lakačkami sa mi podarilo napočítať, kde som fakt trnul a užíval si to. Záver je sklamaním, ktoré definitívne rozhodlo o pocitoch z tohto filmu. Neurazí, ale výrazne nezaujme.

• 5.5.2018  19:47
    Velký případ (TV film) (1999)

Hľadanie skutočnej pravdy obzvlášť v justícií sa môže mnohokrát zdať nepredstaviteľné. Nenastavené zrkadlo a boj dobra proti zlu častokrát bez známok sebareflexie vo mne evokuje súčasnosť a zkazenosť nastaveného systému, bohužiaľ ako tomu častokrát býva, že sa voda varí pre nesprávnych ľudí a tí najpodlejší vyhrávajú a prežívajú.

• 14.4.2018  12:05

Interiér Stonehearst blázinca pôsobí desivo už sám o sebe. Obrovský areál skrýva množstvo psychicky narušených ľudí, ktorých terapia je vedená dosti atypickým alternatívnym spôsobom. Kooperácia s mrazivou hudbou dotvára snímok tajomna, záhad a skorého odhalenia. A práve tam je kameň úrazu, pri dosti úvodnom odhalení sa dej dlho vleče a čaká sa na veľké finále, ktoré pôsobí chaoticky. Záver poteší no obzvlášť neohúri. Herecký výkon Bena Kingsleyho, čoby riaditeľa léčebny je dominantný a vierohodný. A nádherná Eliza, čoby kráľovná bláznov, ktorej záber vždy zjemní atmosféru a dáva tomu celému nádej. "Nevěřte ničemu, co slyšíte a jen polovině toho, co vidíte."

• 7.4.2018  19:53
    Wind River (2017)

Pekne ponurá atmosféra rozpínajúca sa po rozsiahlom zasneženom a pustom Wyomingu rozpráva príbeh dosiaľ nevysvetlenej smrti mladého dievčaťa. Hlavný protagonista s chladnou hlavou a rozvahou pomáha záhadu vyriešiť. Bielo odetý zapadá do prostredia a ako hunter si osobitým spôsobom razí cestu k pravde, odhrňujúc všetky prekážky stranou, čoby skúter ohŕňal cestu hore svahom do vrchov. Skvele detektívne ladená projekcia s prvkami krimi, thrilleru a krásneho odkazu.

• 25.3.2018  13:01
    Práskač (2013)

Dlho sa vstupom do deja rozhodne nezaoberá. Šetrí sa čas na srdcervúce scény, troška akcie a naháňačka ala Kobra11. The Rock ako jediný zahral svoju rolu vrámci svojich schopností a udržuje pozornosť. Od druhej polky začína byť film čím akčnejší, tým nudnejší, nič neprináša a tým sa zaraďuje do priemerného snímku, na ktorý si chvíľu po komentári nespomeniem.

• 14.3.2018  17:49

Scenár, ktorý napísal sám život, ma vždy tú najvýznamnejšiu hodnotu. Studnica Stephena je vskutku pestrá - dej sa primárne mohol zamerať na množstvo aspektov - a vybral si priam luxusne. Pre mnohých veľké sklamanie, že sa to netočí primárne okolo vedeckej práce, ale o jeho osobnom živote. A to v konečnom dôsledku ukazuje to, aký bol výnimočný človek. Láska dvoch ľudí sa prediera neľahkým životom. Stephenova a Janina nezlomnosť, schopnosť sa nevzdať a brať život, aký je a užívať si ho vrámci maximálnych možností by malo byť múzou pre nás všetkých. Česť pamiatke Hawkingovi.

• 4.2.2018  22:36
    Coco (2017)

Prvých 20 minút sa venuje Olafovi, ktorý je podaný zábavnou formou a nadchne hlavne najmladšie obecenstvo, starší sa tiež pousmejú :) Po ňom začína nový nenaväzujúci film, ktorý je naozaj peknou rozprávkou. Mne staršiemu proste neprirastú k srdcu malinko afektované postavy, pomaly vedený dej a hluché miesta, kde som sa nudil. Aj keď to malo zaujímavý príbeh, čaro hodnôt a rodiny, zmysel pre detail a je zrejme adept na mnoho ocenení, mne to nepasovalo. Asi by sa človek nemal silou mocou púšťať do vôd, kde sa necíti ako ryba a nemá to tak poprebádané. Ale fanúšik rozprávok si príde na svoje a ako som aj počul podľa iných, jedná sa o jednu z naj rozprávok, vraj. :)

• 19.1.2018  17:47

Dejovo plytké a prázdne. O ničom nevypovedajúce, stereotypne orientované, s minimom vtipných scén, ktoré len odzrkadlujú jednu vec. Jééé padol režim, zbohom cenzúra, poďme natočiť niečo vulgárne a pervérzne s nádychom erotiky. Divák na to dychtivo čaká a užíva si slasti voľnomyšlienkarskeho priemyslu.

• 18.1.2018  00:24

Temný a otvorený úvod, ktorý si sľubuje veľa. Pútavý príbeh. Vyobrazenie postáv aj strach zo zla. Zimomriavky po celom tele. Napätie stúpa. Ozajstným príchodom zla, ktoré sa zhmotní, celé nadšenie padá ako domček z karát. Nevierohodné lakačky (miestami sa podobajúce na paródiu), ktoré otočili pohľad o 180 stupňov a všetko bolo rázom preč. Aj cez veľkú snahu to proste nešlo. Akoby Vám niekto povedal, že darčeky nenosí Ježiško a celá show stratila zmysel. Jedno z najväčších premrhaných diel, aké som kedy videl.

• 9.1.2018  23:39
    Medvěd (1988)

Krásy prírody akoby do perinky zabalené s púťou a životom medveďov a iných zvierat, zahreje. Tak by som oddelil prvú polovicu, ktorá nás zoznamuje s prostredím. V druhej polke sa vyostrieva a prežívate a držíte palce dobru. Posledná vrcholná scéna je pre mňa najpamätnejšia a najkrajšia. Obdivujem prácu s medveďmi, neskutočná kamera a práca s detailami.

• 2.1.2018  13:46
    Deadpool (2016)

Akým smerom sa Marvelovka uberie, je divákovi jasné už v úvodných titulkoch, v ktorých si nenútene tvorcovia robia prdel zo seba. Humor sa v priebehu filmu mení striedavo z výborného a situačne vhodného, na nútený a silený. Konečný dojem to chvalabohu až tak nekazí a je to príjemná podívaná. Výborná je takisto práca a komunikácia s divákom, ktorá sa snaží efektne pripomínať, pre koho je komixovka určená. Cynické hlášky a odlišný prístup robia týmto snímok nezabudnuteľným a často komentovaným (porovnávaným). Dvojky sa nebojím.

• 28.12.2017  11:51
    Constantine (2005)

V popredi tohto biblickeho scifi stoji bad good guy, kym neni nik iny ako Keanu Reevese, ktory nam s charizmou predvadza snahu o odcinenie a vykupenie sameho seba. Pritom sa k nemu znezdajky prida krasna herecka a bok po boku zacnu bojovat proti demonom a prichodu diablovho syna. Putavo vykonstruovany dej a mnozstvom efektov, ktora vo mne evokovala cim dalej vacsiu zvedavost.

• 18.12.2017  11:58
    Moneyball (2011)

Based on true story - vidim kamen urazu. Za kazdu cenu podat hodnoverny pribeh bez vynechania najmensieho detailu trpia postavy samy o sebe. Cele sa to toci okolo baseballu, kopu mien a spleti udalosti, ktore siroke publikum toboz divaci co nevidia do pravidiel ani historii mien a klubov, nemaju sancu preniknut. Napriek hereckym vykonom to na mna posobilo zmatocne, v deji som sa stracal, no napriek tomu to posobilo putavo. Velmi rozporuplne pocity, co si myslim je na skodu a nemalo takto fungovat.

• 24.11.2017  22:05
    Súmrak bossov (TV seriál) (2017)

Prvky, ktore mi na Mafianoch vadili, zmizli. Priestor je viac venovany vypovediam ludi, ktori dotycnych vysetrovali alebo nejakym inym sposobom su opravneni nam podavat vierohodne vypovede, zaujimavosti. Dokument spickovej kvality zarucuje nevynechanie ani jedneho dalsieho diela.

• 24.11.2017  09:10
    Kolja (1996)

Skvostny český snimok so zahranicnou kvalitou. Ci je hoden Oscara, je na diskusiu. Ceska kinematografia je kvalitou znama, a tento snimok je skvelym prikladom. Scenky bavia svojou ludskostou a situacnym humorom, tak pre Sveraka typickym a mu mozeme vdacit za jeho muzu a talent

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8