Shredo

okres Kroměříž
lekár

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.1.2021  11:35

Nablýskané a načančané kulisy, vymódené herecké osadenstvo priam až spĺňajúce kráľovské štandardy, dojemná hudba, zápletka ala milostný trojuholník a i tak sa snímok ku divákovi nepriblížil a je vzdialený jak East and West Egg. Spočiatku tajomno o pánovi Gatsbym (ktoré sa ešte dalo) nakoniec vystriedala nuda a nezáujem o jeho origin, čo je smutné keď je na tom hlavne koncipovaný dej. Výraz "old sport" od Capria bol priam až iritujúci.

• 13.1.2021  11:16
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Z prípadu Stevena Avery-ho mrazí v chrbte. Nutno skonštatovať, že nebol žiadny kvietok a z minulosti pár deliktov pozbieral. No táto súdna megakauza nemá obdobu. Aj keď sa to môže zdať zdať ako neuveriteľná smola, mal aj v podstate obrovské šťastie. Hlavne iniciatíva otvoriť prípad po 18tich rokoch aj vďaka novým dokazovacím prostriedkom sa dočkala pravdy, a vyvinila nášho prostoducheho chudáka. Aké peklo to ale musí byť - doma žena a deti, ktoré vyrastajú bez otca. Otec zatiaľ hnije v base, za skutok, ktorý nespáchal. I cez nepriestreľné alibi to v 80tych rokoch nestačilo a zaujatosť súdnych predstaviteľov nemala zábrany odsúdiť nevinného človeka. Za mňa je malým hrdinom, že sa celú dobu odmietal priznať k niečomu čo neurobil, aj keď by ho priznanie dostalo podmienečne už von. Prajem, aby vysúdil kompenzačne dosť peňazí, aj keď stratený čas je nevyčísliteľný.

• 20.10.2020  22:28
    Naked Attraction (TV pořad) (2016)

Princíp celej rádoby (sex)zoznamky spočíva v postupnom odhaľovaní zakrytých nahých tiel od dola nahor. (1.meta vagína, 2.prsia). Pri každom odhalení je priestor na komentovanie a hodnotenie kvality genitálií. V mid session nastupujú animované dokrútky zo zvieracej ríše s porovnávaním genitálií a sexuálneho chovania. Myslel som, že to nás od zvierat odlišovalo a od zvierat sme sa evolučne posunuli. Nechápem, kto to vymyslel. Len som neveriacky krútil hlavou na čo, sa to pozerám, a začal filozofovať, akým smerom sa ľudstvo uberá. Toto chystáme pre ďalšie generácie? Zvrátené, ponižujúce, choré. Podotýkam prvú vagínu som videl 22:03. To už môjmu synovi radšej pustím poctivé porno jak túto vymývareň mozgov.

• 14.10.2020  18:03

Kadencia hodná klasického béčka. Kŕčovito a stŕpnuto pozreté do konca. Postavy sú od diváka vzdialené niekoľko svetelných rokoch. Bez hlbšieho prežitku, s neoriginálnym námetom a nulovou atmosférou len ťažko môže konkurovať starším príbuzným podobného formátu.

• 25.9.2020  11:04
    V síti (2020)

Poslanie, ktoré mal tento dokument odoslať do sveta, splnil. Morálne dno postarších mužov na sociálnych sieťach nie je žiadnou fámou, ale tvrdou realitou novodobej spoločnosti. Množstvo znázornených pohlavných údov na webkamerách len umocnilo znechutenie a zhnusenie. Mal by tento odkaz ostať hlavne pre rodičov detí, aby si uvedomili aké nástrahy číhajú na internete. Pri odchádzaní zo sálu množstvo ľudí smerovalo do baru na panáka, čo je na spláchnutie najvhodnejšia alternatíva.

• 31.5.2020  19:42

Dlho som tento snímok odkladal. Dôvod? Absurdný. Názov filmu ma absolútne nedokázal osloviť a ja som sa bál, že čo to bude zač. Avšak hviezdne krásne zložené ženské obsadenie poteší. Snímok je pozeratelný aj po technickej stránke. Miestami som sa strácal v chronológii deja, hlavne pri retrospektívnych flashbacoch. Záver na mňa moc natiahnutý, hlavne keď sa už dala dlhšiu dobu detekovať podstata celého scenáru. Ale k filmu sa znova vrátim kvôli hereckému zloženiu, nie snímku, prekvapivo.

• 31.5.2020  17:08

Perfektne koncipovaná a spracovaná rola psychiatrického doktora(vyšetrenie, liečba, charizma). Už tým, akým perfekcionizmom na mňa od úvodu snímok pôsobil, som strpel prvú polhodinu deja, ktorý sa celkom pomaly tiahol a zaoberal sa nepodstatnými vecami. Trpezlivosť ruže prináša, a teda, že som sa naozaj nemýlil. Sympatický hlavný hrdina, s ktorým držíte po celú dobu filmu a hovoríte si, že rozmýšľate rovnako ako on a chcete tomu prísť na kloub, respektíve vám na prvý pohľad jasnom prípade niečo nesedí. Psychiater sa vďaka spoločnosti a okolnostiam dostáva behom chvíle na jej okraj. Posledná polhodina to jak vždy všetko rozuzlí a tak nejak vykompenzuje pre niekoho slabší úvod a odmení ho za trpezlivosť. Skvelý námet, herecké obsadenie a prepracovanie.

• 4.12.2019  15:45

Už len samotný úvod navodil zimomriavky, kedď sa nostalgicky kamerou a prostredím vracia o niekoľko dekád dozadu k prvému snímku. To musí oceniť každý fanúšik shinningu. Zachované prvky kvality udržiavajú atmosféru po celú dobu. Príbeh nám odkrýva viac zákutí príbehu k celkovému porozumeniu. Aj bez knižnej predlohy a dokonca bez zhliadnutia prvého snímku sa v deji nestráca. Luxusná Kingovka, hor sa na knižku.

• 20.11.2019  11:39

Môj vrodený odpor k animákovým filmom nepokoril ani milovaný spiderman. Čo z môjho uhľa spíďovi uškodilo najviac je zameranie sa na detské publikum. Dokonca aj stará klasika z 1994 animák mal v sebe viac dospelosti. Spider - gang bol absurdný. Vysoké hodnotenie pre mňa nerobi citlivku. Prial som si záver.

• 26.9.2019  22:05
    Skleněný (2019)

Plytší začiatok filmu s množstvom dier a nezmyslov sa nakoniec premenil v celkom pekný záver. Potenciál Jamesa McAvoya sa zdá nevyčerpateľný, no popravde už mi tých 25 postav a prepinákov medzi nimi miestami liezlo na nervy. Nik ma nepresvedčí o tom, že prvý diel z trilógie bol jednoducho najlepší. A na pochyby sa režisérovi skoro podarilo dostať aj mňa.

• 28.8.2019  09:52

Brad Pitt po boku Leonarda DiCapria v premiérovej spolupráci na filmovom plátne. A môžeme tomu ďakovať kultovému režisérovi, u ktorého je v každom filme cítiť lásku k filmom a osobitý prístup. Tarantino má už vo zvyku v každom svojom snímku šokovať strhujúcim finále - a divák s tým už nejak počíta. Preto mu scény predchádzajúce finišu prídu ako večnost a nudné. Téma westernov 60tych rokov v Hollywoode je jasne vedlajší príbeh - ktorý je zahrievacou jazdou a zároveň priestorom k uplatneniu hereckého talentu dvoch hereckých celebrít. Rick Dalton (Leonardo) - hviezda záporných rolí zažívá krízu. V každej roli dostává na frak a stráca svoju hrdosť. Hrozí postupné upadnutie do zatratenia. Preto sa rozhodne odísť filmovať do Talianska. Spoločne po boku Brada Pitta - jeho kaskadéra, ktorú mu robí spoločnost a zároveň je mu oporou. Dlhší film je okorenený hláškami, vtipnými scénkami a udržuje diváka v napätí a pripravuje na záverečnú scénu. Nie je to delené na niekoľko samostatných príbehov, ktoré by nakoniec dali celok a vo väčšej miere medzi sebou súviseli. Brad pri hľadaní starého kamaráta objavuje ranč a Mansovovu rodinu. I bez traileru a dodatočných info to musí byť divákovi jasné, že sú to oni. No a ďalej prezrádzať nebudem. :)

• 30.6.2019  22:41
    Annabelle 3 (2019)

Tretie pokračovanie Annabelle dohnalo nielen mňa, ale aj veľa ďalších ľudí do kina z niekoľkých dôvodov. I keď po prepadáku The Nun boli obavy: 1. produkcia James Wan, 2. hlavní predstavitelia Warrenovci, 3. úspešná Annabelle 2. Je to natočené efektne s množstvom nečakaných jump-scarov. Niečo je človek pripravený čakať, niečo nie. Vytráca sa už to pozlátko v podobe rozpravy, zaujímavých faktov a nejakej tej dejovej chronológie. Warennových sídlo je dosť strašidelné samo o sebe, no absencia Warrencov je citeľná. Dodávali tomu celému zmysel. Teraz to stojí na mladých neodborníkoch a vyriešenie zla behom minúty zamrzí rovnako ako nedotknuteľnosť teenegerov, že sa im nič nemôže stať. Je to stále vyšší nadpriemer, no najviac sa čaká na tretie pokračovanie Conjuringu, kde verím (a dúfam), že komercia nezaslepí precíznosť a výnimočnosť.

• 2.5.2019  20:47

Spanilá jazda fragmentami spomienok, ktoré pomaly zcelia jeden komplexný príbeh vzťahu dvoch ľudí. Velmi zaujimavo podané, v úvode ma divák riadny guláš ale všetko sa pomaly rozmotáva. Krásne obe herečky vo filme ulahodia oku. Jim v roli depresívneho, nudného človeka bez ambícií zahraný neskutočne autenticky. Zaujímavý námet.

• 7.4.2019  23:15
    Iron Man 3 (2013)

Neviem popravde určiť v čom tkvie vyriešenie môjho rébusů čím ma troječka zaujala. Či to bolo momentálnou naladenosťou alebo kratší odpočinok od marveloviek. Tony Stark nestratil svoju tvár ani svoju egoistickú narcisticky nabobrelú povahu, no bola podaná jemnejšou formou. Už sa to netočilo okolo chlastu a večierkov. Jakoby Iron man dozrel ale o podstatu neprišiel. A to je pekne tým vidieť ako to potom zanechá celý dojem na filme. Dej neochladne, výborný scenár aj záporák. Už to nebol len mužíček v kove, šikovne si poradil aj bez neho. Ben Kingley v roli "záporáka" skvostne strhol na seba pozornosť. Týmto si ma Tonko zas naklonil na svoju stranu.

• 10.2.2019  12:17
    Thor (2011)

Prvá Thorovka urobila dojem. Thor ako taký je impozantný sympatický hero s ohromnou silou. Svet bohov prináša množstvo zaujímavých zákutí, deja, zápletiek a boja. Postavene na tradičných rodinných hodnotách s luxusným osadenstvom hercov. Dobre sa mi to pozeralo. Bez Mjolnira ani krok.

• 6.1.2019  22:01

Toto treba proste zažiť. Vidieť a počuť. Zimomriavky aj na miestach, kde som netušil že môžu byť. Toto nie je len film, toto je kultový kultúrny megakoncert. Prepracované, precítené, dokonalé. Kanibal a postrach pre ostatné oskarové nominácie.

• 6.1.2019  15:09
    Stuart: Život pozpátku (TV film) (2007)

Nejak závratne neoslovilo. Motá sa to v prazvláštnom divnom duchu, a pôsobí to na mňa proste nedôveryhodne. Postava Stuarta je značne poznačená smutným životným osudom, alkoholom a drogami. Ale spraviť z neho ľahkú formu autistu a blázna mne skazilo celý zážitok. A ten trkvas spisovateľ hodne naivný to človek. Musím proste ohodnotiť snímok kriticky keď tak smutný s zaujímavý osud človeka je tak naprd spracovaný. Sry Tome, hral si to skvelo a neni to tvoja chyba. Na záver filmu tvorcovia čakali výlev emócii, aké dojemné to bolo. Moja emócia bola obecne radosť z konca.

• 26.12.2018  14:17

Odkaz pre všetkých, ktorí reálne zvažujú utratiť čas a 💰. Téma klinickej smrti a nahliadnutie za oponu nášho sveta je skutočne zaujímavá a pútavá téma. Má svojich zástancov a odporcov. Osobne som nedokázal určiť do ktorej skupiny patrím. Dokument vám to rozhodne neodkryje. Dokument pozostáva z výpovede 6tich ľudí ( zahrňujúc režiséra), ktorí si klinickou smrťou prešli. Príbehy sú navzájom postrihane v etapách a tak sa skáče od jedného rozprávača k druhému. Dokumentu chýba objektívny nestranný pohľad. Je to akokeby ste sedeli u táboráku a niekto by vám popisoval, čo zažil. Samozrejme s najväčšou pravdepodobnosťou by bol terčom posmechu. Ale dobre, dokument som skúsol. Avšak čo už fakt nešlo, bola po premietačke beseda so samotným režisérom toho skvostu. Celé sa to nieslo v duchu promo vecí, čo všetko režisér napísal, aký je úžasný a ako mu máme prispieť na ďalší projekt. Režisér totálne sebecký, narcistický podivín, ktorý bol schopný aj na vecné a zaujímavé dotazy z publika odpovedať formou konverzie na sebachválu a sebapropagáciu. Dokonca ho z toho nevyrušilo ani postupné odchádzanie divákov zo sály. Zo slušnosti som vydržal do konca, ale prisahám, že tak masívne neposedne som na stoličke ešte nesedel. Hotové peklo, nedoporučujem.

• 26.12.2018  13:47

Filmová dvojica Carpenter s Russelom sa po The Thing vrhli na ďalší počin. Zohraté duo malo predpoklad zožať ďalšiu ováciu. Každé sci-fi z dôb minulých treba brať s určitou rezervou. Už chorobne na sebe pozorujem hľadanie dier v príbehu z budúcnosti, no nič závratne nelogické ma tu nevyrušilo. Kurtik čoby sám vojak vo väzenskom poli s náročnou neľahkou misiou, bez možnosti vybabrať so systémom. Výborný herecký zážitok pána prezidenta.

• 9.12.2018  18:46

Už od prvého momentu je cítiť, koľko prachov je v tom naliatých. Ale to ničomu nevadí, celú dobu sa to pohybuje v pútavej štandardnej hladine, a koncetrácia diváka neklesá. Kto z nás by nefandil Hulkovi. Jedná sa o dosiaľ jediného Marvelovského superhrdinu od ktorého sa neočákava pomoc, ale nasadzujú sa všetky prostriedky k jeho dolapeniu. V závere sa predsa vývojom udalostí od neho pomoc očakáva. Ale čo s hrdinom, kto je ako neriadená strela. Veľmi podobná paralela s Dr.Jekyll a Mr.Hydom. Zhrnutím nutno poznamenať, že sa jedná o interesantný snímok bez výkyvov a sympatickým hlavným hrdinom v netransformovanej forme. Výborné je taktiež zladenie s Liv Tyler.

• 5.12.2018  20:16
    Iron Man 2 (2010)

NUDA. Pokračovanie Železného muža a jeho sledovanie ma nedokázalo odpútať od faktu, aké dvojhodinové utrpenie to bolo. Prázdny, bez napätia vytvorený príbeh. Výborná snáď len úvodná scéna s Mickey Rourkom vo väzení. Ale inak typická drahá americká srajda, s množstvom efektov, digitalizácie, výbuchov. Nezachránila to ani moja hviezdička Scarlett, na ktorú sa dá pozerať donekonečna. I keď svoju časť role zvládla na max, žiaľ netočilo sa to okolo nej. A narcistický a sebestredný Iron Man mi bude čím ďalej viac liezť na nervy.

• 3.12.2018  19:43
    Iron Man (2008)

Snímok som odkladal zhliadnuť celé desaťročie. Z čistého predsudku. Vždy totižto bol pre mňa obľúbenec číslo 1 - Spiderman. Zrodenie Železného muža stojí na impozantných základoch. Pôvodný charakter hlavného hrdinu za moc nestál - riadil sa biznisom, hlavne obchodovaním so zbraňami a na ľuďoch a ľudstve mu skutočne nezáležalo. Avšak ako to v správnych komiksovkách býva zvykom, musel prísť ten správny impulz a dochádza k zmene. Nutno podotknúť, že aj keď predstaviteľa hlavnej role neznášam, je to jeho životná rola, ku ktorej bol predurčený. Príbeh postavený na ovládnutí spoločnosti a o prebraní celkovej moci sa nelíši moc od svetových trendov. Hlavný záporný hrdina je síce jasný celkom rýchlo, no s nablýskaným hereckým obsadením, sa jedná o podarene natočenú rozprávku vhodnú aj pre mladších.

• 30.11.2018  12:10

Sľubný začiatok prvého filmu modernej Marvelovskej ságy. Dej baví, srdce hrdinu, čo by Hacksaw Ridge. Práve pre charakterové vlastnosti, bol vybraný ako ten správny vyvolený. Až do premeny z leptozóma na steroidmi nabúchaného borca to ujde. Dej potom prestáva dávať zmysel, celé sa to točí o ničom alebo maximálne nejaké akčné prestrelky, u ktorých ma párkrát vyplo a musel som film pretáčať. Berem to ako jednorázovú povinnú jazdu k poznaniu superhrdinu, ale určite sa k tomuto nemienim vracať. Hor sa na Iron Mana.

• 13.11.2018  22:19

Dokument Come inside my mind sa chytil názvu, chytil ho za pačesy a predostrel mne nie až tak dobre známu stránku hercovho života. 4 ročné čakanie stálo za to. Mnohí ľudia dostali základnú odpoveď na otázku prečo, prečo ďalší tak jedinečný predčasne ukončil svoj život. Robin bol stvorený pre publikum, bol stvorený robiť zábavu. Pamätám si ho už ako malý chlapec. Charismatický, vtipný herec s dobráckymi očami. O jeho pravom talente v standup comedy, čo ho hlavne napĺňalo, som nemal tucha. Žiaľ neraz sa potvrdilo, že človek, čo zabáva a rozdáva radosť všade naokolo, mu neostane moc pre seba samého. Chronologicky neskutočne vyobrazená pomaly ale isto sa vytvárajúca nedôvera v samého seba baviť ľudí. Čím viac sa začal zbytočne podceňovať, tým viac ho to pokladalo. Zostáva po ňom množstvo pamätných filmov a tvorby. Človek, ktorého osobnosť nepoznala hraníc, a jeho odchod bude sprevádzaný smútkom a žiaľom ešte veľmi dlho.

• 4.11.2018  07:30
    Volný pád (1993)

Excelentným štýlom vyobrazená špecifická ľudská povaha reagujúca na stres. Douglas je samonasieraci, možno trocha viac než je zdrávo. Film je nadčasový v smere, že poukazuje na veci, ktoré hnevajú každého z nás. Hlavný hrdina si to vezme po svojom. Či s nim sympatizovať alebo nie je na dlhšiu polemiku a v divákovi sa to strieda. Douglas je jednoducho stelesnením inteligentného občana v kravate, ktorý odvádza dane, no pohár jeho horkosti a trpezlivosti má objem kvapiek do očí. Keby sme snáď všetci mali taký objem na uliciach by to vyzeralo, keďže každého z nás za deň niečo jednoducho naserie.

• 8.9.2018  18:08
    Sestra (2018)

Po dvoch výborných Conjuringoch : V zajetí démonů + V zajetí démonů 2 som sa dva roky tešil na pokračovanie démona Valaka, ktorý bol práve v spomínanej dvojke nakoniec ústrednou postavou a túžil som sa o ňom dozvedieť viac. Produkcia Wana motivovala mňa a mnohých ďalších utratiť keš za kino, naivne. Opátstvo v Rumunsku pôsobí naozaj hrôzostrašne už samo o sebe a sľubovalo si to veľké veci. Že to bude naozaj jediná dobrá vec v celom snímku by ma ani vo sne nenapadlo. Dej sa nikam neposúval, resp. ani neviem, či tam nejaký dej bol. Prišlo mi, že tam len zmätočne pobehovali postavy po kláštore, zjavovali sa, zakričali a v inom zábere sú zas na inom mieste, pri inej činnosti. Nezapamätal som si ani ich mená. Dva jumpscare-y prišli ako na zavolanie, inak by hrozilo, že by som v kine reálne zaspal. Tak trochu dosť odfláknuté. Tvorcovia bohužiaľ dostanú zarobené solídne, keďže sa zvozili na povesti dobrých mien. Ja sa preto len bojím, aby si nemysleli, že odviedli dobrú prácu, a pokračovali v podobných počinoch ďalej. Keďže sa blíži aj V zajetí démonů 3 mám reálne obavy z výsledku, no šancu tomu ešte dám.

• 8.9.2018  18:02

Špeciál špeciálov. Za milión subscriberov natočiť posledné video a opustiť YT scénu, v podstate v tom najlepšom, chce riadne gule. Som tvoj rovesník a úplne rozumiem tvojmu kroku. Si talentovaný a šikovný chalan, ktorý to v hlave usporiadané má a vie, čo chce. A YT to už nie je. K dokumentu : perfektne zostrihané, výborné rozhovory, jasne a zrozumiteľne vysvetlené, chronológia udalostí funguje ako hodinky. Sám som už sledovanie youtuberov opustil, komunita je zahltená inými vekovými priemermi divákov, ktorí si tým krásne nahradili TV. Nemám pochýb o tom, že by si sa v živote stratil, alebo vrátil pracovať do Mekáča. :)

• 14.8.2018  19:26

Téma stalking je v dnešnej dobe stále aktuálnejšou. Pri možnosti sociálnych sietí, kde človek kde čo pridáva, stalker nemusí byť nijak obzvlášť chytrý a celkom ľahko sa dostáva k cenným informáciám. Kamera na jabĺčku pôsobí dojmom filmu starého 10-15 rokov, no je to možno naša budúcnosť. Mobily sa pomaly vyrovnávajú kvalitou kamier minulého storočia. Pár dobrých strihov, efektov a už to ani nepocítime. Film je poňatý veľmi obstojne. Možno by som ocenil dlhšie naťahovanie diváka, čo sa reálnej pravdy týka. A ďalšia citlivá téma ohľadom zachádzania pacientov v liečebniach, kedy je možné urobiť účelovo blázna z každého z nás, tiež stojí za povšimnutie. Záver filmu čistá vykrádačka Honu mierne poteší. Vzhľadom na rozpočet filmu a pre mňa neznáme tváre (cameo Matta nepočítam) si nepočína zle. Nabudúce dlhšie budovanie napätia a lepšie spracovanie prostredia a postáv, a bude to tip-top. Kľudne aj na Huawei.

• 11.8.2018  20:03

4 poviedky - 4 izby - 4 - príbehy - 4 režiséri. V každej z nich výrazná ústredná postava Tim Roth, ktorý so svojou afektivitou, prehnanosťou a mimickou vložkou zachraňuje slabšie miesta filmu. Každý divák si vyberie svoju obľúbenú časť. U mňa vyhráva poviedka s magickým číslom 3. Nemôžem si pomôcť, no podobná absurdita a podobný štýl humoru vo mne evokuje Braindead

• 31.7.2018  22:59

Začínajúca hviezdička, mladá 16 ročná slečinka s jedinečným výzorom nás svojou postavou uvádza do mierneho napätia a nepohodlnosti. Tým vykrýva úspešne pomalší nástup deja a po dlhšej dobe tu máme hororík, ktorý napriek dĺžke naozaj nenudí. Klasickú lakačku nečakajte, skôr prepracovaný príbeh, dialógy, postavy a atmošku. Postupom času sa všetko začína odkrývať, stupňovať... dokonalé. Až to dôjde do bodu, kedy sa v pozadí začne v podvedomí ukazovať absurdnosť, ktorá začne kaziť dojem, ktorý postupne kazí čím ďalej viac. Na záver absurdnosť priam kričí, a finálny dojem je ťažkým sklamaním. Treba avšak vyzdvihnúť, to dobré, čoho svedkami sme tu boli. Že aj x-krát opakovaný a podobný dej, dokáže zaujať výnimočným prístupom. Herecké performance manželského páru vrátane ich syna je jedno z najlepších v hororoch, aké som videl. Preto hodnotenie nepadá závratným spôsobom a nemožno ho zaradiť medzi žiadne Bééčko.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9