Warcraft: První střet (2016)

Dlho očakávaný a oddaľovaný film Blizzardu, ktorý chcel v pravú chvíľu udrieť na plátna a komerčne si spopularizovať a získať ešte väčšiu priazeň hráčov. Animátorsky a graficky perfektné, no s Avatarom to ani nemôžme zrovnávať. Dej warcraftu je veľkolepý : najviac sa venoval Orkom, samozrejme tých dejov je tam viac, no bolo to spracované do pozerateľného snímku s obstojným scenárom a hercami. Možno pre zainteresovaných, ktorí za touto hrou strávili mesiace hrania to má ešte špecifickejšiu hodnotu, ako aj pre mňa. Musela by to byť veľká blbosť, aby sa mi to nepáčlo. Pardon za neobjektívnosť.

Warrior (2011)

Boje som si na plazme užil do sýtosti, ale ak sa mám vrátiť k deju a dialógom je to veľmi povrchné, ale je mi jasné, že toto neni rodinný film, no napriek tomu, som sa miestami začal nudiť. Naši svalnatí herci avšak do klietky zapadajú jak riť na šerbeľ. Výrazne skvelo vyčnievajúci herecký výkon Nick Nolte , na ktorý netreba zabudnúť.

Wind River (2017)

Pekne ponurá atmosféra rozpínajúca sa po rozsiahlom zasneženom a pustom Wyomingu rozpráva príbeh dosiaľ nevysvetlenej smrti mladého dievčaťa. Hlavný protagonista s chladnou hlavou a rozvahou pomáha záhadu vyriešiť. Bielo odetý zapadá do prostredia a ako hunter si osobitým spôsobom razí cestu k pravde, odhrňujúc všetky prekážky stranou, čoby skúter ohŕňal cestu hore svahom do vrchov. Skvele detektívne ladená projekcia s prvkami krimi, thrilleru a krásneho odkazu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Krásne scenáristicky poňaté a zahraté akčne X dielko, ktoré pojednáva minulosť a súčasnosť, kedy súčasnosť sa snaží pozmeniť deje minulé, aby výsledok nebol tak pesimisticky čierny a beznádejný. Perfektne zakomponované jednotlivé postavy, kedy jasne je dané a určené, koho je aká úloha. Záver mňa trocha sklamal a neveril som mu, inak som dojatý prepracovaním a zachovaním mutantského ducha v boji za spravodlivosťou a nediskrimináciou. Nádherné flashbacky Wolverina. Kde všetko funguje a zapadá do seba.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Narazil som naňho úplnou náhodou a bol som na český snímok s Milankom na čele celkom zvedavý. Zápasí po celú dobu na hranici pozerateľnosti, dej sa vyvíja veľmi pomaly, v podstate by som ho ani krimi nenazýval. Kamera fajn ako aj kostýmy. A za záver dávam o stupienok vyššie. Len pekne krásne ďalej pokračujte.

Země bez zákona (2012)

Strašný nárez tejto jesene. Zážitok z kina na nezaplatenie. Vychádzal som zo sály maximálne omámený zážitkom z tohto filmíku. Možno napíšem viac, keď to poriadne predýcham :D

Země kůlů (2010)

No pôvodne som čakal ďalší horor, čo sa zaradí do kategórie nudného béčka, ktorý ma klasický nulový dej a je to na jedno kopyto, o to väčšie bolo moje prekvapenie. Film si zachováva svoju vážnosť a ukazuje, že aj z tak slabého potenciálu sa dá vytvoriť niečo pekné. Skvelá sláčíková hudba, ktorá dotvára ešte viacej pochmúrnosť deja, a herci, ktorí sa nemajú, čo sa týka prevedenia, čoho hanbiť.

Zhasni a zemřeš (2016)

Ľudia asi zabúdajú, aké zlé horory tu máme, keď dávajú tomuto tak slabé hodnotenie. Perfektne lakačkový, dych berúci, mrazívý snímok. Záštita Jamesa Wana je zreteľne cítiť v priebehu filmu. Kamera aj scény si dali záležať na detailoch. Pre mňa možno škoda zbytočne krátke, viac o Diane, prípadne matkiných premenách a schízách. Mohla by byť dvojka troška viac do retrospektívy.

Zjizvená tvář (1983)

Na hranici medzi 3 a 4*, naozaj. Po filmárskej stránke neskutočné kvalitne spracované mafiánske prostredie plné dobrých detailov, čo lahodí oku, na druhej strane to berie na duchovnej stránke, čo sa týka sympatii, emocií a venovaniu postáv to bolo dosť suché, čo spôsobilo, že som si film neužil tak, akoby som si mohol užit.

Zkrocená hora (2005)

Nesadol mi napriek skvelému hereckému obsadeniu a výkonmi. Asi to bude tým obsahom a že som homofobik. Každopádne česť pamiatke Heathovi Ledgerovi..