Co žere Gilberta Grapea (1993)

Film možno nechytí tak za srdce, ale to asi ani nebol účel filmu. Reálny obraz ako to môže v rodine vyzerať. Herecké performácie excelentné, DiCapria nevynímajúc. To čo predviedol, sánka dole šéfe. Keď za toto nedostal Oscara, chápem, prečo sa mu to už potom nepodarilo. Nasadil laťku príliš vysoko. Ale Jones to v Utečencovi lepšie nezahral.

Čas probuzení (1990)

Tlieskam hereckým výkonom všetkých hercov obzvlášť Roberta de Nira , jeho mamy a samozrejme nebohého Robinka, ktorý stihol toho natočiť veľa a určite sa týmto filmom nemusí hanbiť, pretože patrí do top, úplnej špičky. Na drámu si potrpím kvalitu, ale tu nie je čo vytknúť. Veľmi smutný, dojemný no žial pravdivý príbeh o príšernej diagnóze - postinfekčná (sekundárna) encefalitída.

Čistá duše (2001)

Prvýkrát zhliadnuté na starej VHS-ke s českým dabingom, a výsledok naprostá paráda. Dych berúca hudba, neskutočné herecké výkony a čo je na všetkom najlepšie scenár, ktorý napísal sám život. Čo viac ešte treba

Čo ja viem (2014) (pořad)

Program, ktorý mi príde na úrovni spolu aj s otázkami.. A tým, že sa peniaze (dúfam) posielajú na dobré charitatívne účely to posúva do zmysluplných rovín. A zapojenie študentov ako mladú generáciu je len ďalšie plus.

Čtyři pokoje (1995)

4 poviedky - 4 izby - 4 - príbehy - 4 režiséri. V každej z nich výrazná ústredná postava Tim Roth, ktorý so svojou afektivitou, prehnanosťou a mimickou vložkou zachraňuje slabšie miesta filmu. Každý divák si vyberie svoju obľúbenú časť. U mňa vyhráva poviedka s magickým číslom 3. Nemôžem si pomôcť, no podobná absurdita a podobný štýl humoru vo mne evokuje Braindead

Ďábel v těle (2012)

Po zhliadnutí traileru som nedočkavo čakal na premiéru, no obával som, že to najlepšie čo vo filme je, bude len traileri a zvyšok nuda. No tu sa to tak nestalo, pre mňa celkom hodnotne spracovaný film inteligentnými luďmi, vypracovaný príbeh, dobrí herci. Filmy podobného typu sme tu už mali celkom dosť, ktoré Devil inside predčil, no pre mňa zbytočne krátke a hlavne unáhlený záver, preto tá hviezda dolu. A fakt netreba počúvať 15ročné deti jak hovoria jaká to je pi****a, tí väčšinou moc intelektu ešte nemajú :D

Deadpool (2016)

Akým smerom sa Marvelovka uberie, je divákovi jasné už v úvodných titulkoch, v ktorých si nenútene tvorcovia robia prdel zo seba. Humor sa v priebehu filmu mení striedavo z výborného a situačne vhodného, na nútený a silený. Konečný dojem to chvalabohu až tak nekazí a je to príjemná podívaná. Výborná je takisto práca a komunikácia s divákom, ktorá sa snaží efektne pripomínať, pre koho je komixovka určená. Cynické hlášky a odlišný prístup robia týmto snímok nezabudnuteľným a často komentovaným (porovnávaným). Dvojky sa nebojím.

Deadpool 2 (2018)

Volume 2 prepadákom rozhodne nie je. Porovnanie s jednickou na mieste avšak je. Predstaviteľ hlavného hrdinu prešiel urcitou obmenou, nevenuje sa komunikacne publiku a uz sa tak s divakom nepracuje. Vtipnost scen bola kvantitativne chudsia ale kvalitativne silnejsia. Az na naozaj nehorázne roztiahnuty zaver je to super komedia, podivana s kamaratmi, kde clovek najde mnoho skrytých odkazov a neskutočny pocet parodii.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Dejovo plytké a prázdne. O ničom nevypovedajúce, stereotypne orientované, s minimom vtipných scén, ktoré len odzrkadlujú jednu vec. Jééé padol režim, zbohom cenzúra, poďme natočiť niečo vulgárne a pervérzne s nádychom erotiky. Divák na to dychtivo čaká a užíva si slasti voľnomyšlienkarskeho priemyslu.

Děsivé dědictví (2018)

Začínajúca hviezdička, mladá 16 ročná slečinka s jedinečným výzorom nás svojou postavou uvádza do mierneho napätia a nepohodlnosti. Tým vykrýva úspešne pomalší nástup deja a po dlhšej dobe tu máme hororík, ktorý napriek dĺžke naozaj nenudí. Klasickú lakačku nečakajte, skôr prepracovaný príbeh, dialógy, postavy a atmošku. Postupom času sa všetko začína odkrývať, stupňovať... dokonalé. Až to dôjde do bodu, kedy sa v pozadí začne v podvedomí ukazovať absurdnosť, ktorá začne kaziť dojem, ktorý postupne kazí čím ďalej viac. Na záver absurdnosť priam kričí, a finálny dojem je ťažkým sklamaním. Treba avšak vyzdvihnúť, to dobré, čoho svedkami sme tu boli. Že aj x-krát opakovaný a podobný dej, dokáže zaujať výnimočným prístupom. Herecké performance manželského páru vrátane ich syna je jedno z najlepších v hororoch, aké som videl. Preto hodnotenie nepadá závratným spôsobom a nemožno ho zaradiť medzi žiadne Bééčko.