Infiltrace: Obchod se zdravím (2018) (TV film)

Palec hore všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili k tomuto dielu ruku. Ich pričinením sa odhaľujú nekalé praktiky nezdravotníckeho zariadenia, kde by zdravý človek sa otočil na päte. Zneužívajú bezradnosť a bezmocnosť chorých ľudí, ktorí často pri limite terapie ich ochorenia západnou medicínou, navštívia týchto šarlatánov. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto podvod proste je. Ohrozujú ich na živote klamlivými, neoverenými a nefunkčnými praktikami, berú si za to nehorázne peniaze a mali by za to niesť zodpovednosť. "Pani Magistra" Krutilová by aspoň postih za falošné používanie titulu dostať mohla. Všetci, ktorí v AKTIPE pracovali nemajú svedomie a pre mňa ostanú medicínskymi šmejdami na večné veky.

Insidious (2010)

Scenár, ktorý ma vždy, čo ponuknúť, lebo ľudia majú strach z neprebádateľného a neoveriteľného. Škoda, že si od druhej polky už autor nedal záležať, lebo to bolo podľa mňa až moc prehnané a z tej filmovej psychózy som sa prebral a už som to dokukal ležérne ako nejaký seriál. Ale boli tam aj svetlé miesta, u mňa pol na pol.

Insidious 3: Počátek (2015)

Temný a otvorený úvod, ktorý si sľubuje veľa. Pútavý príbeh. Vyobrazenie postáv aj strach zo zla. Zimomriavky po celom tele. Napätie stúpa. Ozajstným príchodom zla, ktoré sa zhmotní, celé nadšenie padá ako domček z karát. Nevierohodné lakačky (miestami sa podobajúce na paródiu), ktoré otočili pohľad o 180 stupňov a všetko bolo rázom preč. Aj cez veľkú snahu to proste nešlo. Akoby Vám niekto povedal, že darčeky nenosí Ježiško a celá show stratila zmysel. Jedno z najväčších premrhaných diel, aké som kedy videl.

Interstellar (2014)

Druhá polka filmu mi tak dokazila celý pohľad na film, no nechcem tu spoilerovať prečo. Beztak sú názory rôzne, ale s väčšinou sa zhodneme, že ide o geniálnu effect show, ktorá sa nemusí v závere hrať na rozprávku, ktorá je už tak otrepaná, že mám pocit, že som si na to práve rozvinul alergiu. Navyše s koncom, ktorý sa naťahuje ako sopel, ktorý vlastne ide ruka v ruke so spomínanou alergiou.

Iron Man (2008)

Snímok som odkladal zhliadnuť celé desaťročie. Z čistého predsudku. Vždy totižto bol pre mňa obľúbenec číslo 1 - Spiderman. Zrodenie Železného muža stojí na impozantných základoch. Pôvodný charakter hlavného hrdinu za moc nestál - riadil sa biznisom, hlavne obchodovaním so zbraňami a na ľuďoch a ľudstve mu skutočne nezáležalo. Avšak ako to v správnych komiksovkách býva zvykom, musel prísť ten správny impulz a dochádza k zmene. Nutno podotknúť, že aj keď predstaviteľa hlavnej role neznášam, je to jeho životná rola, ku ktorej bol predurčený. Príbeh postavený na ovládnutí spoločnosti a o prebraní celkovej moci sa nelíši moc od svetových trendov. Hlavný záporný hrdina je síce jasný celkom rýchlo, no s nablýskaným hereckým obsadením, sa jedná o podarene natočenú rozprávku vhodnú aj pre mladších.

Iron Man 2 (2010)

NUDA. Pokračovanie Železného muža a jeho sledovanie ma nedokázalo odpútať od faktu, aké dvojhodinové utrpenie to bolo. Prázdny, bez napätia vytvorený príbeh. Výborná snáď len úvodná scéna s Mickey Rourkom vo väzení. Ale inak typická drahá americká srajda, s množstvom efektov, digitalizácie, výbuchov. Nezachránila to ani moja hviezdička Scarlett, na ktorú sa dá pozerať donekonečna. I keď svoju časť role zvládla na max, žiaľ netočilo sa to okolo nej. A narcistický a sebestredný Iron Man mi bude čím ďalej viac liezť na nervy.

Iron Man 3 (2013)

Neviem popravde určiť v čom tkvie vyriešenie môjho rébusů čím ma troječka zaujala. Či to bolo momentálnou naladenosťou alebo kratší odpočinok od marveloviek. Tony Stark nestratil svoju tvár ani svoju egoistickú narcisticky nabobrelú povahu, no bola podaná jemnejšou formou. Už sa to netočilo okolo chlastu a večierkov. Jakoby Iron man dozrel ale o podstatu neprišiel. A to je pekne tým vidieť ako to potom zanechá celý dojem na filme. Dej neochladne, výborný scenár aj záporák. Už to nebol len mužíček v kove, šikovne si poradil aj bez neho. Ben Kingley v roli "záporáka" skvostne strhol na seba pozornosť. Týmto si ma Tonko zas naklonil na svoju stranu.

Jack (1996)

Tento film som videl ako malý chlapec, no doteraz si pamätám ako intenzívne som to prežíval. No bol dlho do noci a otec ma poslal lahnúť spať, a ja som bulil v posteli a veľmi sa hneval :) Williams je podľa mňa dosť nedocenený herec, lebo čo on zahrá je fakt unikát

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Z prípadu Stevena Avery-ho mrazí v chrbte. Nutno skonštatovať, že nebol žiadny kvietok a z minulosti pár deliktov pozbieral. No táto súdna megakauza nemá obdobu. Aj keď sa to môže zdať zdať ako neuveriteľná smola, mal aj v podstate obrovské šťastie. Hlavne iniciatíva otvoriť prípad po 18tich rokoch aj vďaka novým dokazovacím prostriedkom sa dočkala pravdy, a vyvinila nášho prostoducheho chudáka. Aké peklo to ale musí byť - doma žena a deti, ktoré vyrastajú bez otca. Otec zatiaľ hnije v base, za skutok, ktorý nespáchal. I cez nepriestreľné alibi to v 80tych rokoch nestačilo a zaujatosť súdnych predstaviteľov nemala zábrany odsúdiť nevinného človeka. Za mňa je malým hrdinom, že sa celú dobu odmietal priznať k niečomu čo neurobil, aj keď by ho priznanie dostalo podmienečne už von. Prajem, aby vysúdil kompenzačne dosť peňazí, aj keď stratený čas je nevyčísliteľný.

Jason Bourne (2016)

Po veľmi úspešnej trilógii, ktorou som sa rád nechal ohučať, dali Greengrass a Damon comeback, ktorý som si nemohol nechať ujsť. Strach pošpinenia Bourna bol veľký, ale zbytočne. Predsa keď im tá spolupráca tak šla. Vsadili na prvky im tak známe, v ktorých vynikajú (naháňačky, strielačky, akcie). Čo si však od troch starších bratov neodniesol, a čo ma tak trochu mrzelo, je motivácia. Bourne pôsobí chladne a ako je aj v úvode spomenuté, Bourne nevie, prečo by sa v tom mal ešte angažovať, je unavený a v podstate bol kľud, sám sa im zbytočne pripomenul. Takže suma summarum - Damon stále vo forme tvoriť takéto filmy, Greengrass vie tvoriť vytvoriť pútavý film aj bez silnej motivácie hlavného hrdinu, kontra protivník alebo skôr protivníčka bola sexy a zahrala to dobre, Lee Jones potešil. Ale Bournovi by sa už mal dať pokoj, alebo prísť na niečo, čím mu tú motiváciu vrátiť.