Josef Fritzl: Příběh zrůdy (2009) (TV film)

Až je nemožné ako dlho sa toto celé dalo držať pod pokličkou. Je to niečo nechutné a odporné.

Kamarád do deště (1988)

Dlho som vzdoroval tomuto pre mňa dosiaľ komerčnému filmu, ale nakoniec narazila kosa na kameň a aj som podľahol. Som vskutku prekvapený a príjemne. Dej je veľmi obstojný na československé pomery aj herecké výkony ujdú. Neodradilo ma to od prípadného pozretia dvojky. "Dávej, ber!"

Kamarád taky rád (2011)

Bolo to vtipné, milé, úprimné a hlavne reálne. Film mi tak trochu pripomína ten môj život :). Medzi hercami to skvelo funguje a konečne prvá komédia tohto roku čo som sa aj naozaj zasmial. Nič viac netreba dodávať, spokojnosť.

Kanadská soda (2011) (pořad)

Zhliadol som 44min týchto gagov a môžem teda povedať, že som sa náramne bavil. Tento štýl humoru vyhovuje. Splnilo to nadmieru moje očakávanie.

Kandidáti života a smrti (1979) (TV film)

Najvýstižnejším slovom by bola asi naivita, ktorá bola cítiť všade navôkol. Nepravdepodobné a nelogické konanie postáv mi priam liezlo na nervy a znemožňovalo mi sa čo i len sústrediť. Každopádne, jadro nebolo ťažkopádne. Dalo sa z toho ťažiť. Téma je stále aktuálna, no film mi priniesol veľké sklamanie.

Katka (2009)

Žiaľ chronologicky možno vidieť morálny úpadok jednotlivca, ktorého nádejné šance pomaly vyhasínajú. Osobne si myslím, že ďalšie pokračovanie ani nie je nutné, dokument by bol už prázdny a nemal nám ani čo povedať. Ten prepad je tak výrazný, že myslenie, reč sú tak pomýlené a skreslené, že by vznikol ešte utopistickejší snímok bez výpovednej hodnoty. Škoda ťa Katka, mohla si sa stať hrdinkou veľkou, tak dúfam, že aspoň takouto cestou tvoj smutný príbeh bude odkazom pre mladšie generácie a veľká výstraha so zdvihnutým ukazovákom.

Kauza Cervanová (2013)

Zaujímavá kauza, ktorá u občanov Slovenskej republiky vyvolala rôzne názory. No, obecne by som spoločnosť rozdelil na dva tábory, rovnako ako bolo spomínané v relácií Večer pod lampou : tí, ktorí ich maju za vrahov a tí, ktorí ich považujú za obete režimu, ktorí boli prenasledovaní a nedostalo sa im riadnej spravodlivosti. Dlho som chcel ostať v tejto veci nestranný, alebo nestranný, až do miery, kým si tým nebudem úplne istý. Ale žiaľ, čas pokročil, protistrana dáva od toho ruky preč a obžalovaní a odsúdení sa napriek tomu domáhajú a odvolávajú pravdy. Aj keby som odhliadol od množstva nejasných alebo prinajmenšom podozrivých vecí, ten ľudský faktor (ktorý sa po odsedení trestu domáha pravdy) je skutočnou raritou. Ale pre kritikov, áno, tento dokument pôsobí jednostranne, na protistranu pridávam druhý pohľad http://kriminalistika.eu/muzeumzla/cervanova/cervanova.html asi z dielne vyšetrovateľov. Názor si urobte sami. Pokiaľ, ale pripustíme, že sú nevinní a že nik nemá zaručené, že takto môže byť človek nepohodlne odstránený (v minulosti smrť, dnes smrť spoločenská a sociálna, ktorá je rafinovanejšia a svojím spôsobom aj horšia) ostávam z tohto snímku veľmi depresívny a pesimistický.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Na to aké je to prízemné, také to je vtipné. Film (nie)len pre huličov, dobrý scenár, najlepší huličský film, čo poznám :). Good work

Kletba z temnot (2012)

Veľmi zvláštnym spôsobom sú nám prezentované postavy aj dej. Pár skvelých lakačiek, pár skvelých trikov, ale globálne to pôsobí dosť nevierohodne s totálne atypickým ba priam paródioidným záverom, ktorý len potvrdil (ne)kvalitu snímku.

Kmotr III (1990)

Druhé zhliadnutie filmu, ktoré sa konalo s odstupom naozaj niekoľkých rokov a musím skonštatovať, že som sa mýlil a opravujem moje hodnotenie snímku. Avšak ako býva zvykom, keď sa niekto pokúša natočiť niečo, čo kedysi malo úspech silou mocou, aby si nahrabal prachy, končí ako hanebné poškodenie diela prvotného. K tomuto sa ale musím vyjadriť inak. Mafiánsky film si drží svoju atmosféru, navyše sa k tomu pridávajú emócie a sebareflexia. Nič nevystihuje túto celú moju myšlienku lepšie ako citácia z filmu Čistá duša: "To je moje minulost, Martine, tá pronasleduje každého."