Godzilla (2014)

Nelze srovnávat s Emmerichovou Godzillou, tohle je úplně o ničem jiným. Trochu možná zamrzí čas, který si Godzilla na plátně ukořistila, ale o to si to člověk víc vychutná.

Thor: Temný svět (2013)

Jednička byla více neotřelá, dvojka je hodně rutinní.

Vlk z Wall Street (2013)

Ani jednu z těch 180 minut jsem se nenudil. DiCaprio už má nakročeno do "síně slávy" a Scorsese ze svého umu absolutně nic nezapomněl. Nejvíce se mi líbí, že film nemoralizuje, prostě nám ukazuje všechno špatné i ... no prostě všechno.

Neúplatní (1987)

Výborná gangsterka s legendárními scénami (schody). Samozřejmě skvělé herecké výkony, mezi kterými vyčnívá nikoliv Sean Connery, ale jak tady někdo napsal, tak spíše Robert De Niro svým možná krátkým, ale o to intenzivnějším ztvárnění Al Capona.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Do tohodle filmu jsem nevěděl, že Steven Spielberg taky píše scénáře. Škoda, že jsem to neviděl jako dítě.

Hon (2012)

Takovýhle emoce ve mně ještě žádný film nevyvolal a dlouho jsem ho rozdýchával. Trošku mi přesto vadila vykonstruovanost celého obvinění a absence jakéhokoliv dialogu, ale to je tak, když se toho chytnou nesprávní lidé.

Já, padouch 2 (2013)

Všechno zachraňují mimoňové, kteří díky bodu dostali mnohem více prostoru než v prvním díle. Grua jsem měl o trochu radši jako tuplovaného padoucha, ale stejně to byla legrace. Uvídíme, co nám tvůrci naservírují do třetice.

Gattaca (1997)

Vynikající sci-fi, které škodí pouze (podle mého názoru), ale ne nijak zásadně nízký rozpočet.

Millerovi na tripu (2013)

Tězce předvídatelný konec, takže šlo jenom o ty vtipy a ty se myslím vcelku povedly. Jennifer Aniston na to pořád má. :D