Denní směna (2022)

Super hustej nářez musím říct. Po všech těch srágorách svěží vítr. Kvalitní akce (místama lehká inspirace hard boiled), dobrý bitky, slušný gagy a konečně normální stopáž. Netflix do toho zřejmě moc nekecal. Jen tak dal

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Scénář úplně v pohodě. Komiksovej standard, nic extra to uznávám. Celej film hodně povyšuje Raimiho styl a pojetí. Super záporák, po dlouhý době, ale ačkoliv ho znáš, Raimi mu dokázal jeho nekompromisním chováním a chůzí přes mrtvoly vtisknout punc neporazitelnosti . Myšlenka, že to vlastně celý dělal kvůli neexistující iluzi rodiny je nakonec hrozně hezká. P.S. Danny Elfman pořád umí.

Erupce lásky (2022)

9/10 bez keců. Jenom bych vyhodil komentář paní režisérky. Úpřímně nechápu, co si těmi žvásty dokazovala.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Excelentní blockbuster v nejčistší popcornové podobě. Nejlepší díl série po slušně jedničce a velice průměrné dvojce. Pomrkavávání po předchozích dílech je decentní, chemie mezi hlavními postavami funguje na výbornou. Mladá generace zastává akční segment, který je sice hodně over the top, ale akce je natočená dynamicky, je přehledně sestříhaná, lehce balancuje na PG-13 hranici. Stará generace hraje vtipný element, but in a good way. Usazuje děj do kontextu a působí jako rýpavý divák, hledající ve všem logiku, dělá si legraci z některých absurdit předchozích dílů a částečně potlačuje nutný patos. Miliarda jasná 😃😃😃. P.S. T-Rex saves the day, again.

Moonfall (2022)

To je tak krásně emmerichovsky blbý....

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Naprosto ultimátní záležitost námětem, zpracováním, hereckými výkony (hlavně Sebastian Stan), ale především castingem. Erkový rating tomu navíc vzhledem k tématu dodává správnej šmrnc. P.S. Chudák holka

Podezřelá (2022)

Nádherně natočený, zrežírovaný, ALE délka a konec. Jak by řekla Simona Stašová: To muselo dát ale práce, přitom taková blbost.

Poslední závod (2022)

Strhující sportovní drama z prostředí Krkonoš. Režijně téměř dokonalé, mistrně vystavěné, záběrováním a kamerou na české poměry výrazně nadstandardní, emocionálně vtahující. Prostě na to běžte (i vícekrát). P.S. Oldřich Kaiser i na malém prostoru opět dokázal, že je v českém rybníčku zoufale nedoceněný.

Projekt Adam (2022)

Vcelku tuctová sci-fi, který začíná velice sympaticky, ale postupně ji začne srážet hloupý scénář a přílišný rodinný patos. Záporák k ničemu, k tomu nepovedený facelift (uvidíte). Herci to trochu vytahují, Ryan Reynolds za mě malinko v pozadí (vyjde mu tak 1 vtip z 5), zato ten klučina má budoucnost. P.S.: Shawn Levy jako řežisér Deadpoola 3 mě začíná děsit.