Annie Hallová (1977)

Nóó, som mierne v rozpakoch, lebo som od najlepšie hodnoteného filmu od Woodyho, čakal asi viac. treba však povedať, že film asi tak najlepšie vystihuje režisérovu rozpoloženosť, osobnosť vo vzťahu k ženám a vzťahom ako takým. Humor bol takisto klasicky Allenovský zakladajúci sa hlavne na neustálom toku monológov a vysvetlovaní myšlienkových pochodov hlavnej postavy. Postavu Alvyho Singera si človek obľúbi aj vďaka tomu že hlavná postava/režisér komunikuje priamo cez kameru s divákom, čo pomáha zobrať si príbeh osobnejšie a divák je tak aj priamo konfrontovaný a nútený polemizovať a rozmýšlať nad postojami a názormi hlavného hrdinu. Diana Keaton alias Anni Hall ako Alvyho múza hraje veľmi prirodzene a nenútene,čo pre mňa určite zvýšilo pamätihodnosť filmu. No spoľutovaním musím povedať, že pre mňa to útok na bránicu alebo mozgové závity rozhodne nebol a silnejšie zaostal za očakávaniami. Celkovo som ako fanúšik neurotického Woodyho mierne sklamaní. Neviem sa ubrániť tomu, že novšie snímky sú veselšie a vtipnejšie.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Každá z postáv je odlišná originálna a mierne absurdná(teda hlavne u mužského zloženia), Velmi dobrý výber hercov, ktorých faces sú same o sebe k smiechu! "Sarcasm" a hláškovanie sa väčšinou sype jedna radosť takže neni problém sa niektoré diely smiať celých 25 minút. Outfity hlavných hrdinov ,len dopĺňajú na ich komičnosti, a problémy káždého jedného vedátora sú naozaj velmi originálne a vtipné. A okrem toho musím povedať, že divák má šancu sa aj niečo nové dozvedieť, síce nie životne dôležité,ale prinajmenšom zaujímavé. Samozrejme nájdu sa aj slabšie diely, ale myslím si,že tak isto ako u každého jedného seriálu Simpsonovcami počnúc a Adamsovcami končiac. Takže určite zaslúžený plný počet 5*.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

velmi slaby odvar zakladajuci si na tolerancii a ucte divakov k starnucim hercom. Pre divakov neznajucich povodny film, budu postavy tazko chapatelne a myslim si ze ani jedna postava,mozno z vynimkou Radka Brzobohateho, si neziska sympatie..Dej nemal dostatocny spad, ani humor a zaver bol viac menej uz len dopotacanim sa k titulkom. Ale asi to muselo byt natocene aby si kazdy nakoniec uvedomil ze to mládí a skola bolo predsa len to najveselsie a najzabavnejsie obdobie zivota.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Priznam sa, ze na muzikaly moc nie som ,ale kedze som dostal od priatelky hraciu skrinku Tima Burtona( a jeho filmy mozem) nedalo sa inak ako sa do toho pustit. bol som plny ocakavania lebo som sa stretol z vacsiny iba z dobrymi recenziami no......urobil som si nazor vlastny. Obsadenie filmu je obligadne Burtonovske,co vsak nezazlievam. Kulisy mesta sa takisto vydarili a clovek uveri ze sa ocita v londyne v 19.storoci, kde na kazdom rohu ciha morova nakaza a s kanalov vyskakuju potkany. Velmi dobre posobili aj farebne sceny, ilustrovane predstavy pani Lowettovej. To co mi vsak cely film prekazalo boli spievane pasaze ktore mi trhali usi,velmi slabo posuvali dejom a doplnene aspon ciastocnou choreografiou by myslim tiez neuskodilo. To som naozaj musel pretrpiet a takisto aj privela nasilia a krvi ( asi vhodnejsej skor k Tarantinovi). Jednoducho scitane podciarknute, plusy aj minusy vychadza mi priemer..takze 3*.

Útěk do divočiny (2007)

No Sean Penn sa opäť nezaprel a vybral si tému a príbeh na filmovanie nádherných kulís a panorámat ako stvorený . Fantastické zábery prírody,hôr a jazier diváka sprevádzajú vlastne pocelú dobu a to poskytuje vizuálne úžasný estetický pôžitok. Naozaj som mal chuť vybrať sa na miesta, na ktorých sa nakrúcalo a po ktorých putoval hlavný hrdina, lebo pojem divočina tam dáva skutočne iný význam. Povedal by som význam domova. S Emilom Hirschom ako hlavným hrdinom som nemal problém sa skamarátiť v priebehu prvých 10tich minút a potom som sa už kludne nechal unášať rozprávaním príbehu o jednom mladom človeku plnom ilúzií a optimizmu a nádeje v lepší svet. Po prvom zhliadnutí som síce mal pocit, že sa trochu prepískol celkový čas filmu, ale keď sa na to pozriem odstupom času išiel by som do tých 148 minút opäť.

Sedm životů (2008)

Po 1.krát som videl Willa Smitha hrať vážnu,až dramatickú úlohu a musím povedať že u mňa uspel a myslím si že ďalej by sa mal uberať týmto smerom. Dej sa mi zdal byť mierne lahko predvídatelný,aj vďaka prvému záberu, ktorý bol vlastne z konca filmu sa dalo čakať kam sa bude dej vyvíjať ,takže to mu trošku uberalo na napínavosti ale ináč bol dosť dobre odstupňovaný. Emócie z neho vskutku sršali takže divák si môže ku koncu prichystať vreckovku. Herecké výkony, na čele s tentokrát naozaj výnimočným Willom snímku potiahli. Aj keď ,priznám sa, že určitá pachuť na konci vo mne zostala. Asi preto že zopár podobných filmov,už tu bolo, čiže to nebolo nič netradičné, originálne či nebodaj novátorské. Aj napriek tomu 4*.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Ten názov je určite to najlepšie. Ťažká béčkovina,zo všetkými svojimi trikmi, kúzlami a ťahákmi. Pravda síce je, že sa režisér ani nesnaží brať sa nejak vážne ale aj tak si myslím, že takéto klenoty je fakt pomaly aj zbytočné natáčať..Aj keď v nedelu po opici lahká téma lezbických upírok nemôže uškodiť. Takže 1*

Pošli to dál (2000)

Ďaľší z filmov, ktorý má v sebe pozitívne morálne posolstvo a mal by na každého zapôsobiť alebo aspoň prinútiť k zamysleniu. Myslím si, že z námetu by sa dalo vytrieskať ešte viacej a bolo to trošku menej uveriteľné,ale aj napriek tomu aj vďaka Joelovi a Kevinovi,však dávam snímke 4*. Koniec bol fakt dosť tlačený na slzy a myslím si že divák si už (nie)len kvôli tomu filmeček zapamätá. Na tento týžden mi sentimentu a patetičnosti stačilo bo som včera videl podobný doják-Seven Pounds.

Schindlerův seznam (1993)

Vždy ma desila téma holokaustu.. A viem, že všetky osudy ktoré by boli sfilmované by boli srdcervúce a nie všetky by skončili happyendom..Toto veľkodielo je kombinácia úžasného príbehu ľudskosti a charakteru,ktorý zachráni množstvo životov ktoré by inak so 100% tnou istotou vyhasli. Keď som bol menší tak som si myslel,že najlepším Spielbergovým filmom je určite Jurský Park. No teraz sa nad tým už len pousmejem a som za tento skvost svetovej kinematografie Stevenovi vďačný! Keby som po filme ešte 10 minút nebol ako prikovaný v kresle tak by som určite vstal a tlieskal..Čiernobiely look filmu rozhodne pristane a dáva ten správny nádych doby, Liam Neeson zahral fantasticky a ostatní herci- neherci len prispievali k realističnosti celého diela. Klobúk dolu!

Batman (1989)

Klasika, ktorá naozaj presvedčila a vtiahla do ponurého Gotham city..Určite najlepšie,resp. najdôveryhodnejšie s pracovanie Batmana..Jack Nicholson zaježil svojou zlobou a šialenstvom všetky chlpi na tele, Kim Basinger ako zrelá žena vo svojom vrchole krásy..a Michael Keaton..no toho som nikdy moc nemusel,ale od teraz keď mi niekto povie Batman predstavím si pod maskou jeho face :) Prvý filmový Batman jednoducho nasadil latku tak vysoko, že všetci ostatní uchadzači už budú asi len podliezať..

Časové pásmo bylo změněno