• Pohádka

Spider-Man 2 (2004)

Tobey pro mě prostě neni herec. Vždyť kouká tak tupě, bože. Tak neherecky. A pak Kirsten, která hraje o něco líp, ale zas pro mě fakt neni tou krasavicí, po které má toužit celé město. Ach jo. Děj srovnatelný s jedničkoku. Některé scény tak moc počítačové, že mi to rušilo pocit, že koukám na hraný film. Víc než tři rozhodně ne... Nejsem fanda ani jedničky, takže pro mě pořád ta stejná písnička.

Václav (2007)

Dvě hvězdy dávám jen za herecký výkon Ivana Trojana a Jana Budaře. Film skončil a ve mně nezůstalo skoro nic.... Když jsem ho pak po pár letech viděla znovu, ani jsem ho nedokoukala do konce. Je to prostě hrozně plochý a ačkoliv si to hraje na to, jak je to nesmírně citlivý a hluboký , vy si jen řeknete - hm, tak zas jeden trochu retardovanej chlápek, kterej nikdy nebude dospělej a co.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

V podstatě spíš dokument mapující dobu a tehdejší hudební dění v ČSSR. Písně jsou kouzelné a dnes se řadí mezi zlatou éru populáru. Celé je to milé a živé, ale děj je chabý a nádech silně stranický a plný soudruhů mi trochu va. Na Starce to rozhodně nemá a se zahraničními snímky jako je My fair lady nebo West side story se to taky nedá srovnat. Takže celkový dojem 60%.

Pravidla moštárny (1999)

Nečekala jsem, že to bude tak krásné a tak moc mě to dojme.Film mi doporučil jeden kamarád - na zklidnění nervů po volbách prezidenta.... Ačkoliv jsem byla po přečtení obsahu trochu skeptická, druhý den jsem kamarádovi za tento tip musela poděkovat. Žádná přehnaná patetičnost, ani "americká" představa o lásce, ale vyvážený a dojemný příběh bez iluzí. Tobeyho nemám moc ráda jako herce, protože jeho výraz mi připadá trošku prázdný, nicméně v tomto snímku mi to až tolik nevadilo. Charlize Theron je nádherná jako vždy a Michael Cainovi role doktora vyloženě sedla. Pokud hledáte citlivý nekýčovitý a né úplně romantický film, koukněte na to.

Přednosta (2003)

Neznám mnoho filmů, ve kterých by se tak málo mluvilo a tolik sdělovalo....Moc příjemné pokoukáníčko. Btw - Cleo je jak malý neodbytný štěňátko - jéééé :)

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Na tento snímek musí mít člověk opravdu náladu. Pokud hledáte něco melancholického a poněkud psychadelického, jste na správné adrese. Nádherná hudba Karla Svobody, zajímavý příběh, který se sice drží pohádkového schématu, avšak hloubkou obsahu není rozhodně záležitostí pro malé děti. Ačkoliv plošková animace, díky které postavy jakoby plují po obrazovce, působí kostrbatě, vyváží to nápaditost (př.: rytíři a jejich souboj, přeměna kouzelných pomocníčků, křeslo krále Berana apod.)

Atlas mraků (2012)

podobné jako Mr. Nobody nebo Fontána, ale lepší. Viděno 1x a absolutně to nestačí k tomu, abych chytila všechno. Tak, na druhý pokus se mi to líbilo zas o fousek víc........

Poznejte Římany (2012) (seriál)

Ta paní co to komentuje je bohužel hrozně nesympatická, ošklivá, zubatá a stará... a i když do komentáře dává značný entuziasmus, její vzhled a způsob, jakým informace sděluje, mě odrazuje. Navíc bych čekala víc, než jen obrázky dnešního Ŕíma, které normální turista objeví v Itálii na každém rohu. Ano, je rozhodně zajímavé vědět, co je napsáno na kdejaké váze nebo náhrobku (ááá, paní umí latinsky - bravissima) avšak televizi považuji za médium, ve kterém mi nestačí pouze slyšet informaci. Chci jí zažít a hlavně vidět! a toho se mi v tomto dokumentu nedostává. Dalo by se to přirovnat k nudné hodině dějepisu s nadšenou paní dějepisářkou.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série: ***** Druhá série: *** a třetí byla moc moc špatná...Už mě štvalo to věčný natahování a těch nesmyslnejch scén!! Škoda toho. Kdyby zůstala kvalita z první série, dala bych i víc.

Sólokapr (2006)

Upovídaný, předvídatelný a ne příliš vtipný film. Scarlett si zas olizuje rty v každém druhém záběru a špatně hraje jako vždycky. Ze sexy symbolu se díky zlatým brýlím stává nesebevědomá novinářka - ach jak laciné...... Woody jako milý, avšak dost nemastný neslaný kouzelný dědeček. Jediný důvod, proč jsem to po 40ti minutách nudy nevypnula, byl urostlý Hugh Jackman, na kterého se prostě hezky kouká. Oproti Match pointu nebo Lásce a Smrti je tohle prostě propadák.