• Pohádka

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Will Smith a Eva Mendes jsou krásní, charismatičtí a přesvědčiví herci. Jinak je to ale trošku přitažené za vlasy. Kdo chce, podlehne a uvěří všemu co tvrdí o balení. A proč ne, na tu chvíli se to dá zvládnout. Lehce nadprůměrná komedie - silnější tři hvězdičky.

Bowling for Columbine (2002)

Ano, přiznávám se....nemám ráda američany.... Ne proto, že se přežírají hamburgery,nebo mluví deset minut o sračce, kterou bych dokázala sdělit v jedné větě, ale kvůli tomu, na co poukazuje tento dokument. Je to ta davovost. Máš zbraň? Radši si jí koupim taky. Nesnášíš Marilyna Mansona? Hm, nesnášim ho taky. Modlíš se k Bohu? Budu se modlit taky. Strach a hloupost té zemi vládne a to je smutné....

Mr. Brooks (2007)

Njn, je to kvalitní film, ale Dexterovi patří mé srdce už od začátku a navíc - první série vznikla o rok dříve než tento snímek, takže bohužel....

Vládce knih (1994)

Tohle je pohádka mého útlého dětství. Milovala jsem ji a zároveň z toho měla noční můry. Když na ní koukám po 10ti letech znovu, mám pořád ten zvlášní pocit, který jsem měla i kdysi. Pamatuju si, jak jsem všechno brala naprosto vážně a pak se mi o oživlých knížkách často i zdávalo. Animace je fakt nic moc, ale tenkrát........ tenkrát to bylo neuvěřitelně uvěřitelné a pravdivé. Nemůžu jinak a jak řiká Phobia - jděte se bodnout rohlíkem za tak nízké hodnocení :)

O chudém královstvíčku (1979) (TV film)

Ten drak je boží!!!!! :D A mladej Eben je fakt roztomilej. Jinak Štěpánka můžu kdekoliv a kdykoliv, pro mě nadprůměrná pohádka.

Horší než smrt (2007)

Parádní černá komedie! Možná, že při příštím shlednutí přidám i tu poslední hvězdu, protože tohle byl fakt nářez. :)

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

WTF?!?!? Tenhle film je pro mně prostě jednim velkým otazníkem. Na začátku jsem si říkala, že to bude komedie, pak se to ale zvrhlo v cosi nepopsatelného. Vtip se vytratil, masakrů přibylo a ten šílenej konec? Prostě fakt totálně mimo.... Vůbec mi to nesedlo. Jackass in da movie...

Léto s kovbojem (1976)

I když je to průhledně komunistické a ideologické, musím říct, že jakožto dítě revoluce (89) se mě tato předpojatost už tolik netýká. Koneckonců, i Nohavica zpívá, jak by chtěl být "hlídačem krav" a proč ne? Třeba existuje na světě pasáček, který je lepší než kdejaký doktor. :)

Casanova (2005)

Ach, jak já mám slabost pro historické filmy! I když je to příběh omílaný stále dokola, kdo by nepodlehl kouzlu Benátek! Krásná hudba - opravdu jen klasická, barokní a klasicistní, mému sluchu jen a jen lahodící. Film je barevný až oči přecházejí a v hlavní roli Heath Ledger - svůdník, kterému se prostě nedá odolat!! Příjemná nepříliš složitá jednohubka na sobotní podvečer. Škoda těch počítačově viditelně upravených scén.... (Viděti dvakrát není potřeba.)

Dobrý ročník (2006)

Film o tom, jak muž v nejlepších letech dospěje k tomu, že ho nebaví život v hektickém Londýně a přestěhuje se na vinici po strýčkovi. Sice chce původně dědictví prodat, v zápětí se ale nostalgicky rozvzpomene na své dětství, strýčka a na dívku, která mu už tenkrát zamotala hlavu. Hm, ohraná písnička.... Škoda, že tam nebylo víc o tom víně. Krásné prostředí Provance, ale že bych z toho byla nějak na větvi, to ne. Asi jako Bobule - taky film, co se snaží být o něčem, ale je spíš o ničem.