• Krátkometrážní

Sex ve městě (2008)

Víme, co se stane, víme jak to dopadne, ale tak se nám to líbí, ne?

Signál (2012)

Žádný hit z toho nebude, ale Signál je solidní komedií, kterou řadím do těch světlejších koutů české kinematografie. Scénář není až tak hloupý, naopak je o lidské hlouposti. Mě se to zachycení debility českého národa docela i líbilo. Nečekejte nic sofistikovaného, myslím ale, že ti, co mají alergii na blbost a hrabivost Čecháčků, by se mohli i solidně pobavit. Jo, zaváním to pěkným béčkem, ale cením, že film není nafouknutý hluchými vycpávkami. Je pravda, že mi Eva Josefíková taky nesedla, zejména její pohled vyplašené laně a toporné pokusy o nějaké hraní... Naopak vítám Kateřinu Winterovou!

Single Man (2009)

Aranžmá je tak dokonalé! Každá vlna ve vlasech nádherné Charlie, telefonní sluchátko, manžetové knoflíčky i přehoz přes pohovku! Vysoký styl a vkus! V ideálech krásy, dokonalosti a harmonii se skrývá temná hlubina. Tichá bolest a samota dotíravě rezonuje, graduje, mlčí, hučí a volá po spáse. Sáhnout po revolveru je snadné, ubohé a tak prosté. Každá hlubina má své dno, co takhle se odrazit a žít? Přirovnávat bolest ke kráse?! V tomto případě ano.

Sirotčinec (2007)

Tohle dílko není zas tak obšlehnuté. Jak komentuje Matty, má nový rozměr (matka nehledala adoptovaného syna, ale cestu k němu). Podle mě je to dost výstižné. Hororová tématika je poněkud úzkoprsá, takže žádný supernový motiv už asi nepřinese. Pokročila akorát ve vytváření co nejhnusnějších příšer, mrtvol, stvůr apod. Sirotčinec takový není, má skvělou napínavou atmosféru, pohádkové vyprávění a několik originálních detailů. Myslím, že i "španělskost" odlišila Sirotčinec od mu podobných hororů.

Skins (2007) (seriál)

První dvě série *****. Pouštím 3. a už brečím nad trapnými vtípky a laciným scénářem... ach jo.

Skutečné mládí (2003) odpad!

Je to ostuda české kinematografie... o nějakých hereckých výkonech se vůbec nedá mluvit! Vše je natolik amatérské, až to bolí! Scénář je příšerný, je to plýtká fraška. Pokud chce někdo točit film o závislosti a problémech, tak by o tom měl aspoň něco vědět. Vše je tak nepřirozené, ani vzdáleně to nepřipomíná "skutečné mládí". Celé je to blbost. Při sledování "filmu" si pořád musíte říkat: tohle by se nikdy nestalo, tak by se nikdo nezachoval, tohle je hrozně zahrané, tahle scéna je trapná a vzdálená realitě atd. atd.

S milenkou mé matky (2000)

Seznamte se! Hlynur - potomek lesby a alkoholika, je od přírody pasivní a neškodný... Je unikátním originálem parazitujícím na solidaritě společnosti; trochu flegmatik, ale hlavně lenoch k pohledání:) sledovat jeho zivotní zdary, ale spíš jeho kroky vedle, to byla fakt zábavná podívaná! Tolik kuriózních scén, to se jen tak nevidí!

Sněhurka (2012)

Nominace na nejhorší filmový konec všech dob!

Sněhurka a lovec (2012)

Audiovisuální slast aneb tak nějak to mělo opravdu být! I když Kristen měla mít méně kruhů pod očima a méně vyzývavé uši, zastoupila roli Sněhurky nad moje očekávání. Opravdu celé obsazení tak nějak hrálo, Cherlize byla samozřejmě nejdokonalejší, ale i přes její výrazný glanz vše hrálo jak na drátkách. A na závěr ještě jednou, fantasy triky byly opravdu úchvatné.