• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Božské. Poprvé přistižena s velkým úsměvem na rtech při stříkání krve a vystřelených mozcích.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Chbosky teprve začíná a už teď do mě, ten zelenáč, nesmazatelně zaryl svůj rukopis. Kouzelné, něžné, citlivé. Člověk by si řekl, že o americké střední už musel vidět všechny možné i nemožné verze, ale The Perks of Being a Wallflower předchází všechny stereotypy. Každá postava je unikát, žádný prototyp americké star střední školy nebo něco podobného. Cítíte, že právě tohle je ten rok, který budete mít před očima celý život. Ten nesmazatelný příběh prvního roku na střední... Tunelová scéna je klenot.

Jackie Brown (1997)

Ten soundtrack!!! Jestli se teda nedá Jackie Brown něco vytknout, tak je to vynikající hudba a naprosto dokonalá atmosféra završená oslňujícím charizmatem hereckého obsazení. #moje malé jubileum - 2500. film

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků nenechá jediný mozkový nerv nečinným! I když pro totální odvar srdce tomu něco chybí, rozhodně patří mezi výjimečné audiovizuální požitky. Next step: kniha!

Vyměřený čas (2011)

Bonnie a Clyde vstali z mrtvých? Strhující futuristické sci-fi je originálně postavené na pouhé jedné prachobyčejné profláklé větě "Čas jsou peníze". Pozadí příběhu je s fascinující lehkostí vykonstruované do realitu připomínající budoucnosti, která nápadně koresponduje s naší přítomnosti. Právě absence futuristických prvků a scenérií povznáší celý příběh na ještě působivější úroveň. Tento skvěle upečený dort má na své špičce hned dvě třešničky - Amandu Seyfried a Cilliana Murphyho. Do plného hodnocení ale přesto chybí takové to těžko definovatelné "něco".

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Když už nic převratného, tak aspoň ta Maruška měla být hezká, charismatická a něžná...

Lars a jeho vážná známost (2007)

Hned zkraje bych chtěla podotknout, že Lars není žádný looser. Z omylu vás vyvede hned několik prvních scén. Dokonalé psychologické vykreslení hlavní, ale nejen hlavní, postavy mě zkrátka odzbrojilo. Opravdu jsem od filmu neočekávala tak hluboký zásah do Larsovi (a Biančiny) duše. Psychologická kresba je výjimečná také tím, že si jednoduše nebere do hledáčku žádného psychopata, ale "jen" osamělého člověka s nedostatkem lásky.

Adamova jablka (2005)

Hluboce bizarní story prošpikovaná mysterickými zásahy nadpřirozena. Výborně vystavěný scénář nejeví žádné známky zakolísání. Výborné drama s až groteskními momenty. Pod slupkou možná trochu poblázněného příběhu se skrývá, řekněme, moudro, které donutí člověka se opravdu vnitřně zamyslet. Nad to vše stavím originalitu a velmi nevšední způsob uchopení celého snímku. Těžko najdete v kinematografii podobný skvost.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Není to úplná tragédie, především proto, že v teenagerském filmu nejde jenom o sex. Jako velký kámen táhnoucí film ke dnu vidím Johaniny kamarádky, jmenovitě Bereniku Kohoutovou, kterou nemůžu vystát a její obsazení bylo čistě z komerčních důvodů (talent v tom určitě nebyl) a Šárku Vaculíkovou, kterou prostě kamera ráda nemá. Obsazení hlavní role je naopak na potlesk. Velká propast mezi přirozeným talentem (Veronika Kubařová, Petra Špalková) a nuceným přehráváním (Berenika Kohoutová) je ale natolik hluboká, že to zákonitě rozčiluje. A bez té exotické vsuvky bych se teda taky obešla. Život náctileté holky je kovbojka sama o sobě, i bez divokých íránských "výletů".