• Krátkometrážní

Sedmikrásky (1966)

Ryzí originalita, kritický útok na zkažený svět a bloudění mladých a neklidných. Cynický experiment se zvonivým smíchem Jitky Cerhové, dokonalé koláže, obžerství a umělecká pýcha. Já jsem tak šťastná!

Signál (2012)

Žádný hit z toho nebude, ale Signál je solidní komedií, kterou řadím do těch světlejších koutů české kinematografie. Scénář není až tak hloupý, naopak je o lidské hlouposti. Mě se to zachycení debility českého národa docela i líbilo. Nečekejte nic sofistikovaného, myslím ale, že ti, co mají alergii na blbost a hrabivost Čecháčků, by se mohli i solidně pobavit. Jo, zaváním to pěkným béčkem, ale cením, že film není nafouknutý hluchými vycpávkami. Je pravda, že mi Eva Josefíková taky nesedla, zejména její pohled vyplašené laně a toporné pokusy o nějaké hraní... Naopak vítám Kateřinu Winterovou!

Šéfové na zabití (2011)

Nepobavilo mě nic. Jeden z nejvíce nadhodnocených filmů na csfd. Komedie by měla přinést alespoň špetku něčeho nového, tohle byl jen sestřih průhledných, známých a dost suchých scének. Kde zůstal vtip, to opravdu nevím! První čtvrthodina byla nudná a naprosto bez děje, už tam jsem to měla vypnout. Místo toho jsem čekala na zázračný zvrat, který nepřišel. Strčit si do zadku zubní kartáček umí každý! Samotný námět, profily tří šílených šéfů, je super, nabízí se tolik humorných cest, kudy komedii vést. Bohužel tvůrci zvolili tu nejvíc béčkovou, lacinou, bez nápadu.

Vražda ing. Čerta (1970)

Brilantní šílenost, která by ale bez ústřední dvojice Bohdalová - Menšík chutnala dost suše. Jídlo prochází žaludkem a každého mužského na tu jeho oblíbenou pochutinu dostaneme! Krásný výtvarný dekor, umělecká kamera a aranžmá. Takovou kuchyň bych si dala líbit! Jen v kmínu bych asi doutníky neskladovala.

Pokušení (2009)

Miluju Julianne Moore, miluju Amandu Seyfried.

Strom života (2011)

33 let práce... neuvěřitelné... na jednu stranu jsem uchvácena alegorickou prosluněnou kamerou, ale značně zachmuřena stylizací lidství do jedné americké patriarchální rodiny, kde je otec generálem a matka němou utěšitelkou. Kdyby si Malick hned od počátku udržel nastavenou audiovizuální levitaci, mohli jsme hlasitě plesat. Ano, asi takhle nějak by se dal zachytit život, tak široce, tak neuspořádaně, tak krásně. Ovšem pominula bych právě tu humanitní složku, jelikož je troufalé a až urážlivé nacpat člověka do jedné fordovské rodiny. A není to trochu rouhání střídat evoluční záběry o vzniku života se životem represivní křesťanské rodiny? Bůh nebo Darwin? To je otázka, která ovšem není v dnešním vědecky orientovaném světě příliš výstižná a dostačující. Pro mě, jako pro ateistu, stála krása života ve stínu křesťanství a imperialistické morálky.

Stůj při mně (1986)

Let the good times roll! Kluci jsou úžasní a celý film taky! Opravdu nejlepší adaptace Stephena Kinga.

Tajemná řeka (2003)

Šťavnatý konec! Ale co jsem si musela vytrpět, než jsem se k němu prokousala! Ne nadarmo se říká, že je Tajemná řeka vysoce nadhodnocena. Nenajde se v ní ani špetka něčeho speciálního, co by oddělovalo snímek od podobně průměrných krimi filmů. Eastwoodovská režie a parta dobrých herců samozřejmě zvedají film o pár levelů výš, ale to stejně nic nemění na tom, že příběh je tak obyčejný, až vás to nudí. Jak jsem řekla, pouze konec je zajímavý a pěkně opepřený, jinak dlouhá bída.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Já říkám naprosto nejvytříbenější herecké obsazení! Bez jediného rušivého elementu! Tématicky neznám jiný snímek, který by řešil gay-vztahy na tak prosté a praktické úrovni. Citlivé, milé, úsměvné, uvolněné a přesto surově reálné. Alternativní kabát by příběhu uškodil, jsem ráda, že tvůrci filmu zvolili právě tento formát, v opačném případě by zpracování marginalizovalo rodinu do tmavých koutů a přesně tam tyhle vztahy už dávno nepatří.

Bang Bang Club (2010)

Neskutečně zajímavé životní příběhy, stoprocentně adrenalinové fotografování a revoluční formování dějin Afriky. V jednom okamžiku hltáte dobrodružství 4 fotografů a za několik minut se šíleně nudíte. Na režisérské židli měl sedět někdo úplně jiný! Nevím, proč, ale iritovalo mě aranžmá Carterovi fotky, asi je to tím, že je natolik profláklá, že vás ruší pouhá barva supa (ve filmu šedivý/bílý v originále hnědý). Opravdu velká škoda toho nešikovného zpracování!