Frasier (1993) (seriál)

Jedinečný sitcom, spin-off seriálu Cheers. Zde sledujeme postavu doktora Frasiera Cranea, který se z Bostonu odstěhoval do Seattlu a zde pracuje v místní rozhlasové stanici jako „lékař na telefonu“. Žije se svým otcem, čas tráví se svým bratrem, hledá si ženu pro život atd. Humor je nenucený, ovšem v jedenácti sezónách se dá předpokládat, že některé díly jsou extrémně slabé, ale celková úroveň seriálu je velmi vysoká. Humor je inteligentní, neotřelý a originální.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Zcela jistě jeden z českých seriálů, který stojí za zhlédnutí. Během třinácti epizod sledujeme příběhy všech protagonistů, tedy to, co prožijí během jednoho školního roku. Hudba je výjimečná v tom, že vezmete-li každou postavu ze seriálu a proběhnete si celý její příběh, čím vším prošla, ta hudba se hodí pro všechny. Pro prvňáčka, který se těší na svůj první den ve škole, nakonec to však dopadne jinak, pro herečku, která touží skrze svou dospívající dceru splnit si své sny, pro dva mladé učitele, kteří v sobě najdou partnera pro život atd.

Posel budoucnosti (1997)

Zde se nabízí dva úhly pohledu – samotný děj a samotný film. Děj jako takový je poměrně zajímavý, po svržení americké vlády se do čela jakéhosi governmentu dostává samozvaný vůdce generál Bethlehem, Kevin Costner coby prosťáček, kočovný herec, aniž by o to stál, se stane pošťákem, ke kterému se přidávají další nadšenci a poštovní služba jako taková opět dostává tu prestiž, když umožňuje lidem v různých koutech země se spojit pomocí několika poslaných dopisů. Herecké obsazení je dosti průměrné, jediný, kdo to táhne dopředu, je Will Patton v roli generála Bethlehema, který za tuto roli dokonce získal nominaci za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Dostaneme-li se k filmu jako takovému, první, co vyvstane na mysl, je asi to, že je zbytečně dlouhý a nudný. Ano, některé scény by tam být vůbec nemusely, dokonce, mělo-li se jednat o výpravný film, je toho až moc a divák se začne po chvilce nudit. Pokud by se film dobře sestříhal na devadesátiminutový příběh, věřím, že hodnocení by o něco stouplo.

Armageddon (1998)

Ačkoli režisér Michael Bay s tímto svým počinem není příliš spokojený, podle mě je to film, který stojí za to vidět. Herecké obsazení je mnohotvárné, postavy jsou každá jiná a všechny jsou něčím specifické. Osobně však mezi hlavními zamilovanými představiteli (tedy Liv Tyler a Benem Affleckem) necítím žádnou chemii, což je pro mě trochu nepříjemné vzhledem k tomu, že se má jednat o velkou lásku. Za zmínku stojí hudba (autor Trevor Rabin), která je tematicky zasazená do scén, které jsou sestříhané dle dynamiky, o to je to větší zážitek.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Originální námět válečného filmu, neodehrávají se tam zbytečné scény, pro celé pochopení je nutné sledovat celý děj bez „přetáčení“. Někomu možná bude dělat problém samotná logika cestování v čase, hlavně závěrečná pointa, ale zde asi platí pořekadlo „v jednoduchosti je krása“. Není nutné hledat skryté rozuzlení, zkrátka jednoduchý konec se zde osvědčil.