F. L. Věk (1970) (seriál)

Pěkný, příjemný, koukatelný seriál. I když některé věci mi tam působily trochu rušivě, dalo se to dokoukat s minimálním, vlastně i žádným vypětím sil. Úvodní znělka je krásná a dodává hne dna počátku seriálu onu atmosféru. Jen na můj vkus je celý seriál až moc vlastenecký, patriotismus je tam snad v každém dialogu, a vlastně žádná pořádná zápletka se nekoná po celých 13 dílů, z toho důvodu za mě "jen" průměr.

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (seriál)

Asi jeden z nejlepších dokumentů, co kdy byl natočen. Rekonstrukce v ponuré atmosféře dotváří dojem, jaký si celý příběh zaslouží - ponurý, zchátralý, děsivý, neuvěřitelný. Celý dokument je doplněn příjemnou hudbou, která dokonale dotváří atmosféru. Jinak dokument splňuje to, co má. Nehraje na city, nesnaží se být přehnaně teatrální, jen informuje. A informuje do té míry, že i ten, kdo o Osvětimi v životě neslyšel, zde se toho dozví opravdu hodně. Chválí i české zpracování, které ponechalo originální německé znění a jen doplňuje titulky. Celý dokument určitě stojí za shlédnutí!

V tajných službách (2001) (seriál)

První řadu jsem neviděla, ale i tak je seriál docela pěknou sondou do toho, jak "asi" funguje americká tajná služba, kam až dokáže zajít.

Čivava z Beverly Hills (2008)

Asi nebudu objektivní, protože musím dát čtyři hvězdičky prakticky za nic. Jen za ty pejsky. Všichni milovníci psů musí ten film mít rádi, i když je to jen další snímek, který těží z toho, co frčí, a to jsou zvířátka. Roztomilí pejsci, leguán, štěňátko ve vlaku, to prostě musí zabrat, ne? Pro mě to táhne dobrman, pro které mám velikou slabost, takže opravdu dávám čtyři hvězdičky především za hlavní postavičky.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

1* Hudba a písně, ty si zaslouží hodnocení dobré, protože jsou opravdu příjemné 2* Občasné vtípky trochu i pobaví 3* Nápad a propagace tvůrců, kdy se opravdu snažili, aby lidem vštěpili myšlenku, že Dewey Cox je skutečná postava Proč ne pět hvězdiček? O jednu hvězdičku méně za sestříhanou verzi, která se k nám dostala, kde mnohdy několik vtipů zazní do ztracena a objeví se několik chyb ve filmu, které se divákovi, jež neviděl originální verzi, může zdát odfláknutě a o druhou hvězdičku méně za trochu porno scény, které si myslím, že do parodie úplně nepatří.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Přijde mi to sice jako kopie Plného domu včetně některých námětů v epizodách, ale mám tento seriál raději, je sympatičtější, svěží, i když neustálé pošťuchování JT-ho a Dany jdou po pár dílech trochu na nervy. Je to bohužel jedna z hlavních složek seriálu, je to na tom tak trochu postavené. Horší případ nastává, když odchází Sasha Mitchell (Cody) a tvůrci se marně a trochu i trapně snaží najít náhradu. Nakonec se role toho poťouchlého ujme Jason Marsden (Rich), u kterého mi však přijde, že improvizuje a aby byl ještě vtipnější, musí přehrávat, až to působí velmi uměle.

Pěst smrtící kudlanky (1978)

Choreografie působí jako dobrý vtip, nedá se moc brát vážně, ačkoli Ting Wa-Chung svými akrobatickými výkony celé dějství trochu zachrání. I když jeho herecké výkony jsou dost podprůměrné.

Tian di shuang yi tui (1978)

Příjemný snímek, působí tak trochu relaxačně, opět se nedá očekávat nějaký zvrat v ději (i když možná pro ty, kteří tyto filmy tak příliš nesledují, se může zdát závěr poněkud překvapující), choreografie je průměrná, ničím nezaujme, ale ani nezklame.

Hu hao shuang xing (1976)

Nechce se mi, ale nemůžu dát lepší hodnocení než jednu hvězdičku. A důvod? Choreografie! Kung-fu filmy jsou především o akčních scénách a tedy choreografie je klíčový prvek, podle kterého se film dá hodnotit, ale v tomto případě je pro mě obrovské zklamání právě choreografie, o to víc, že pochází od Lau Kar-winga, hvězdě kung-fu filmů a choreografií, ale tento film se mu zoufale nepovedl. Spolu s One Armed Boxer asi nejhůře udělané akční scény ze všech filmů, na kterých se Wang Yu režijně podílel. Zde však pokulhává i samotný děj, který občas dokáže i ty mizerné prvky trochu zachránit. Tu jednu hvězdičku opět za pro mě sympatické a oblíbené osazenstvo filmu.

Du bi quan wang yong zhan chu men jiu zi (1976)

Jimmy Wang-Yu těží z jistoty a již osvědčených forem. U kung-fu filmů asi jako u žádného jiného žánru se snad nemlže stát, že by se námět omrzel nebo by byl považován za ohraný. Tento snímek sice nemá nic společného s One Armed Boxer, přesto v duchu Wang-Yu je jednoduchý a choreografie též neudělá požadovaný WOW efekt. Wang-Yu si však umí pohrát s detaily a proto i v tomto případě se dá film považovat za koukatelný.